ryhmittele:
arvostelut
yli vuoden
Arvostelun kirjoitti pienkone meka-Nikko 13 kesäkuu 2011
Osa-alueet:
- 10laatu
- 9ominaisuudet
- 9käytettävyys
Pisteet:
10Vaatii hieman opiskelua, että löytää kaikki hienoudet. Signaalin puuttuminen johtuu pip asetuksesta. Kaukkari todella tarkka, ei salli omia sovelluksia ja kokeiluja.
Suosittelisitko tätä tuotetta kavereille tai perheelle? kylläAuttoiko tämä?
yli vuoden
muutaman päivän
“Hankala”
Osa-alueet:
- 1laatu
- 8ominaisuudet
- 4käytettävyys
Pisteet:
10Vanhassa Handanissa pidin siitä, että kahdeksan kanavan ohjelmat näkyi samaan aikaan. Kai tämän Topfieldin neljään olisi tottunut jos laite olisi kestänyt yli 36h. Asennus ok ja eka päivä totuttelua. Toisena päivänä lukkiutui "menu" näyttöön ja tv:een ei mitään signaalia.
Suosittelisitko tätä tuotetta kavereille tai perheelle? eiAuttoiko tämä?
yli vuoden
“atari”
Osa-alueet:
- 2laatu
- 8ominaisuudet
- 8käytettävyys
Pisteet:
10Ensimmäiselllä kerralla boksi kesti käyttöä 13kk kunnes kovalevy meni rikki. Takuukorjauksessa kone oli noin viikon. Korjauksessa vaihdettiin kovalevy. Tällä kertaa kone kesti käyttöä viikon ajan. Onneksi on tuo 2 vuoden takuu.
Suosittelisitko tätä tuotetta kavereille tai perheelle? kylläAuttoiko tämä?
yli vuoden
Arvostelun kirjoitti Ansku 6 tammikuu 2010
Osa-alueet:
- 7laatu
- 7ominaisuudet
- 8käytettävyys
Pisteet:
10Kankea ja hidas. Ei löydä kaikkia kanavia automaattihaulla. Meillä on 2 diggaria, toinen ei tallentava ja toinen ei tallentava halpa Philips, joka löytää ja näyttää moitteettomasti kaikki kanavat. Topfieldin ilmoittaessa, että ei signaalia ko. kanavan kohdalla. Että tämmöinen on Topfield.
Suosittelisitko tätä tuotetta kavereille tai perheelle? ei


