x
x
Haet nyt kategoriassa {{$data.getCategoryName() | lowercase}} (poista)
{{ $data.getCategoryName() }}
×
Etsi tuotteita... Hae tuotteita kategoriassa {{$data.getCategoryName() | lowercase}}... Etsi tuotteita... Hae... Etsi tuotteita... {}
× Kategoriat
  • Yleiset tiedot

    Legot ovat ensisijaisesti lapsille ja nuorille suunnattu rakennussarja ja leikkikalupaketti. Legot koostuvat eri värisistä, kokosista ja muotoisista palikoista, jotka voi helposti liittää yhteen monella eri tavalla. Legot ovat saatavilla tavallisina rakennusosina, joista voi koota mieleisensä rakennelman. Lisäksi tarjolla on valmiiksi suunniteltuja rakennussarjoja, joista voi koota esim. lentokoneen, auton, hahmon ja käytännössä mitä vain. 

    Eri tyyppiset legot:

    Lego Duplo (Ikäsuositus 1,5 - 5v):
    Duplot ovat erityisesti pienille lapsille suunnatut legot. Niille ominaista ovat suurempi koko, mikä estää niiden nielemisen. 

    Lego Games:
    Erityyppisiä lautapelejä, joissa käytetään legon rakennussarjoja. Pelejä on monen ikäisille lapsille. 

    Lego Technic (Ikäsuositus 6v+): 
    Lego Technic sarja on kehittynein versio legoista. Rakennusarjassa on monenlaisia ja pienempiäkin osia, joista voi rakentaa monimutkaisia rakennelmia. Lisäksi mukana saattaa tulla esim. pieni sähkömoottori, joilla voi rakentaa vaikkapa kuorma-auton itsestään liikkuvalla nostokurjella. Technic pakettien mukana tulee rakennusohjeet.

    Lego City (Ikäsuositus 5-12v):
    Lego City rakennusarja sopii niin tytöille kuin pojille. Lego City rakennusarjassa voidaan luoda kokonaisia kaupunkeja.

    Löydä paras lego rakennusarja täältä!

0
  • subteema:
  • price:
    • price_20 - 0
      • price_20_30 - 0
        • price_30_45 - 0
          • price_45 - 0
          • teema:
          • brand:
          • ika_alkaen:
            • ika_alkaen_5 - 0
              • ika_alkaen_5_6 - 0
                • ika_alkaen_6_8 - 0
                  • ika_alkaen_8 - 0
                  0 - 0
                  • Mistä merkistä pidät eniten? (brand):
                    • Alphageek (alphageek)
                    • Br (br)
                    • Duplo (duplo)
                    • FOX (fox)
                    • Hasbro (hasbro)
                    • Koulunalku (koulunalku)
                    • LEGO (lego)
                    • lego chima (lego_chima)
                    • Lego City (lego_city)
                    • lego creator (lego_creator)
                    • Lego - duplo (lego_duplo)
                    • lego duplo basic (lego_duplo_basic)
                    • Lego Friends (lego_friends)
                    • Lego Legends Of Chima (lego_legends_of_chima)
                    • Lego & lego (lego_lego)
                    • Lego & lego - duplo (lego_lego_duplo)
                    • lego license (lego_license)
                    • lego ninjago (lego_ninjago)
                    • Lego Star Wars (lego_star_wars)
                    • Lego - technic (lego_technic)
                  • Subteema (subteema):
                    • Ajoneuvot (ajoneuvot)
                    • Andrea (andrea)
                    • Arctic (arctic)
                    • Clone Wars (clone_wars)
                    • Ekspertin mallit (ekspertin_mallit)
                    • Ekstrat (ekstrat)
                    • Eläintarha (ela_intarha)
                    • Emma (emma)
                    • Episodit I–VI (episodit_i_vi)
                    • Erikoistuotteet (erikoistuotteet)
                    • Exclusives (exclusives)
                    • Expert (expert)
                    • Expert mallit (expert_mallit)
                    • Jake ja Mikä-Mikä-maan merirosvot™ (jake_ja_mika_mika_maan_merirosvot_)
                    • Junat (junat)
                    • Kaivostoiminta (kaivostoiminta)
                    • Kaupunki (kaupunki)
                    • Kolme yhdessä -mallit (kolme_yhdessa_mallit)
                    • Kuorma-autot (kuorma_autot)
                    • Legendojen Eläimet (legendojen_ela_imet)
                    • Lelusetit (lelusetit)
                    • Lentokenttä (lentokentta_)
                    • Lentokoneet™ (lentokoneet_)
                    • Mallit (mallit)
                    • Mia (mia)
                    • Mikrotaistelijoiden (mikrotaistelijoiden)
                    • Nopeus (nopeus)
                    • Olennot (olennot)
                    • Olivia (olivia)
                    • Opettavat palikat (opettavat_palikat)
                    • Palikat & Rakennuslevyt (palikat_rakennuslevyt)
                    • Palikat säilytysrasioissa (palikat_sa_ilytysrasioissa)
                    • Pelastustoimi (pelastustoimi)
                    • Peruspalikat (peruspalikat)
                    • Poliisi (poliisi)
                    • Prinsessat (prinsessat)
                    • Rakennettava galaksi (rakennettava_galaksi)
                    • Rakennettavat Hahmot (rakennettavat_hahmot)
                    • Rakennukset (rakennukset)
                    • Rannikkovartiosto (rannikkovartiosto)
                    • Rebels (rebels)
                    • Speedorz (speedorz)
                    • Stephanie (stephanie)
                    • Taapero (taapero)
                    • Teemapakkaukset (teemapakkaukset)
                    • Tulipalo (tulipalo)
                    • TYC (tyc)
                    • Työkoneet (tyo_koneet)
                    • Upeat ajoneuvot (upeat_ajoneuvot)
                    • Vanha Tasavalta (vanha_tasavalta)
                  • Mikä on budjettisi? (price):
                    • < 20 € (price_20)
                    • 20 € - 30 € (price_20_30)
                    • 30 € - 45 € (price_30_45)
                    • ≥ 45 € (price_45)
                  • teema (teema):
                    • Architecture (architecture)
                    • Bricks & More (bricks_more)
                    • Castle (castle)
                    • Chima (chima)
                    • City (city)
                    • Classic (classic)
                    • Creator (creator)
                    • DC Universe Super Heroes (dc_universe_super_heroes)
                    • Duplo (duplo)
                    • Elves (elves)
                    • Friends (friends)
                    • Galaxy Squad (galaxy_squad)
                    • Herofactory (herofactory)
                    • Juniors (juniors)
                    • Jurassic World (jurassic_world)
                    • Lone Ranger (lone_ranger)
                    • Marvel Super Heroes (marvel_super_heroes)
                    • Mindstorms (mindstorms)
                    • Minecraft (minecraft)
                    • Mixels (mixels)
                    • Ninjago (ninjago)
                    • Pirates (pirates)
                    • Speed Champions (speed_champions)
                    • Star Wars (star_wars)
                    • Technic (technic)
                    • Teenage Mutant Ninja Turtles (teenage_mutant_ninja_turtles)
                    • The Hobbit (the_hobbit)
                    • The Lord of the Rings (the_lord_of_the_rings)
                    • The Movie (the_movie)
                    • Ultra Agents (ultra_agents)
                  • Ikä alkaen (ika_alkaen):
                    • < 5 (ika_alkaen_5)
                    • 5 - 6 (ika_alkaen_5_6)
                    • 6 - 8 (ika_alkaen_6_8)
                    • ≥ 8 (ika_alkaen_8)