x
x
x Kaikki kategoriat x Kategoriat MENU
Haet nyt kategoriassa {{$data.getCategoryName() | lowercase}} (poista)
{{ $data.getCategoryName() }}
×
{ "valueFormat": "[[cg.view.page.base.SearchPanelBehavior.cleanSearchText(value.getTerm())]]" } off Etsi tuotteita... Hae tuotteita kategoriassa {{$data.getCategoryName() | lowercase}}... Etsi tuotteita... Hae... Etsi tuotteita...
Kategoriat x Sulje
  • Hae: {{$root.$ui.getPage().getSearchText()}} x
  • Hei {{$parent.getName()}}! Haluatko nähdä myös näitä tuotteita myyvät kaupat lähellä sijaintia {{$data.getCity()}}?
    Käytä sijaintia
    x

    Aurinkolasit

    ()
    {{$data.getNumberOfReviews()}} kuluttajaa arvioi tuotteita tässä kategoriassa, keskiarvo {{$data.getAverageRating() | rating}}
    0 - 24
    • Jimmy Choo Sammi/G/S 807/9O
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/144168001.jpg
      Jimmy Choo Jimmy Choo Sammi/G/S 807/9O Sammi/G/S 807/9O Sammi/G/S 807/9O Jimmy Choo Sammi/G/S 807/9O (1)
      Jimmy Choo Sammi/G/S 807/9O
      • 00716736175218
      2
      193.95 EUR
    • Jimmy Choo Cruz/G/S 807/JL
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/146155980.jpg
      Jimmy Choo Jimmy Choo Cruz/G/S 807/JL Cruz/G/S 807/JL Cruz/G/S 807/JL Jimmy Choo Cruz/G/S 807/JL (1)
      Jimmy Choo Cruz/G/S 807/JL
      • 00716736067049
      2
      228.95 EUR
    • Jimmy Choo Hally/S 807/9O
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/142665699.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/148788041.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/104029010.jpg
      Jimmy Choo Jimmy Choo Hally/S 807/9O Hally/S 807/9O Hally/S 807/9O Jimmy Choo Hally/S 807/9O (1)
      Jimmy Choo Hally/S 807/9O
      • 00716736014852
      2
      288.95 EUR
    • Jimmy Choo Cruz/G/S 807/M9
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/146631567.jpg
      Jimmy Choo Jimmy Choo Cruz/G/S 807/M9 Cruz/G/S 807/M9 Cruz/G/S 807/M9 Jimmy Choo Cruz/G/S 807.M9, Butterfly / Cat eye aurinkolasit, naisten saatavilla verkossa. Väri: Musta, size Medium, Sash tyyppi: FULLFRAME. Sash leveys: 144mm, linssin korkeus: 56mm.. Nenäsilta:18mm. Linssin väri: Polarisoitu harmaa. UV400-suodatin. Valmistaja: Safilo GmbH. (1)
      Jimmy Choo Cruz/G/S 807/M9
      • 00716736067056
      2
      248.95 EUR
    • Jimmy Choo Lory/S 2M2/FQ
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/142665724.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/149323804.jpg
      Jimmy Choo Jimmy Choo Lory/S 2M2/FQ Lory/S 2M2/FQ Lory/S 2M2/FQ Jimmy Choo Lory/S 2M2/FQ (1)
      Jimmy Choo Lory/S 2M2/FQ
      • 00716736015354
      2
      338.95 EUR
    • Jimmy Choo Jona/S 10A.08
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/146155892.jpg
      Jimmy Choo Jimmy Choo Jona/S 10A.08 Jona/S 10A.08 Jona/S 10A.08 Jimmy Choo Jona/S 10A.08, Neliö aurinkolasit, naisten saatavilla verkossa. Väri: Beige, size Medium, Sash tyyppi: FULLFRAME. Sash leveys: 138mm, linssin korkeus: 49mm.. Nenäsilta:21mm. Linssin väri: Liukuvärjätty sininen. UV400-suodatin. Valmistaja: Safilo GmbH. (1)
      Jimmy Choo Jona/S 10A.08
      • 00716736019574
      2
      373.95 EUR
    • Jimmy Choo Ave/S DYG/HO
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/146168723.jpg
      Jimmy Choo Jimmy Choo Ave/S DYG/HO Ave/S DYG/HO Ave/S DYG/HO Jimmy Choo Ave/S DYG.HO, Aviator aurinkolasit, unisex saatavilla verkossa. Väri: Kulta, size Medium, Sash tyyppi: FULLFRAME. Sash leveys: 140mm, linssin korkeus: 53mm.. Nenäsilta:15mm. Linssin väri: Keltainen. UV400-suodatin. Valmistaja: Safilo GmbH. (1)
      Jimmy Choo Ave/S DYG/HO
      • 00716736066387
      2
      288.95 EUR
    • Jimmy Choo MALYA/S 06J
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/147247602.jpg
      Jimmy Choo Jimmy Choo MALYA/S 06J MALYA/S 06J MALYA/S 06J Jimmy Choo Malya/S 06J/HA (1)
      Jimmy Choo MALYA/S 06J
      • 00716736180038
      2
      298.95 EUR
    • Jimmy Choo Mamie/S DDB/EZ
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/152587760.jpg
      Jimmy Choo Jimmy Choo Mamie/S DDB/EZ Mamie/S DDB/EZ Mamie/S DDB/EZ Jimmy Choo MAMIE/S DDB, Neliö aurinkolasit, naisten saatavilla verkossa. Väri: Kulta, size Medium, Sash tyyppi: FULLFRAME. Sash leveys: 147mm, linssin korkeus: 57mm.. Nenäsilta:17mm. Linssin väri: Vihreä. UV400-suodatin. Valmistaja: Safilo GmbH. (1)
      Jimmy Choo Mamie/S DDB/EZ
      • 00716736230955
      2
      228.95 EUR
    • Jimmy Choo Glossy/S FWM/HA
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/146155978.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/123920910.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/149323893.jpg
      Jimmy Choo Jimmy Choo Glossy/S FWM/HA Glossy/S FWM/HA Glossy/S FWM/HA Jimmy Choo Glossy/S FWM/HA (1)
      Jimmy Choo Glossy/S FWM/HA
      • 00716736067704
      1
      209.90 EUR
    • Jimmy Choo Andie/N/S 0NQ/FQ
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/149873287.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/98932365.jpg
      Jimmy Choo Jimmy Choo Andie/N/S 0NQ/FQ Andie/N/S 0NQ/FQ Andie/N/S 0NQ/FQ Jimmy Choo Andie/N/S 0NQ/FQ (1)
      Jimmy Choo Andie/N/S 0NQ/FQ
      • 00762753984586
      1
      206.90 EUR
    • Jimmy Choo MALYA/S KON
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/147024156.jpg
      Jimmy Choo Jimmy Choo MALYA/S KON MALYA/S KON MALYA/S KON Jimmy Choo MALYA/S KON, Butterfly / Cat eye aurinkolasit, naisten saatavilla verkossa. Väri: Vaaleanpunainen, size Medium, Sash tyyppi: FULLFRAME. Sash leveys: 145mm, linssin korkeus: 48mm.. Nenäsilta:19mm. Linssin väri: Vaaleanpunainen. UV400-suodatin. Valmistaja: Safilo GmbH. (1)
      Jimmy Choo MALYA/S KON
      • 00716736180052
      1
      299.95 EUR
    • Jimmy Choo Sheena/S DDB/9O
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/104029122.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/143130653.jpg
      Jimmy Choo Jimmy Choo Sheena/S DDB/9O Sheena/S DDB/9O Sheena/S DDB/9O Jimmy Choo Sheena/S DDB/9O (1)
      Jimmy Choo Sheena/S DDB/9O
      • 00716736014692
      1
      206.90 EUR
    • Jimmy Choo Gema/S FWM/2S
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/146155893.jpg
      Jimmy Choo Jimmy Choo Gema/S FWM/2S Gema/S FWM/2S Gema/S FWM/2S Jimmy Choo Gema/S FWM/2S (1)
      Jimmy Choo Gema/S FWM/2S
      • 00716736071749
      1
      206.90 EUR
    • Jimmy Choo SELBY/G/S FWM
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/152454652.jpg
      Jimmy Choo Jimmy Choo SELBY/G/S FWM SELBY/G/S FWM SELBY/G/S FWM Jimmy Choo SELBY/G/S FWM, Butterfly / Cat eye aurinkolasit, naisten saatavilla verkossa. Väri: Vaaleanpunainen, size Medium, Sash tyyppi: FULLFRAME. Sash leveys: 143mm, linssin korkeus: 50mm.. Nenäsilta:18mm. Linssin väri: Violetti. UV400-suodatin. Valmistaja: Safilo GmbH. (1)
      Jimmy Choo SELBY/G/S FWM
      • 00716736228631
      1
      199.95 EUR
    • Jimmy Choo MAMIE/S RHL
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/152454749.jpg
      Jimmy Choo Jimmy Choo MAMIE/S RHL MAMIE/S RHL MAMIE/S RHL Jimmy Choo MAMIE/S RHL, Neliö aurinkolasit, naisten saatavilla verkossa. Väri: Kulta, size Medium, Sash tyyppi: FULLFRAME. Sash leveys: 147mm, linssin korkeus: 57mm.. Nenäsilta:17mm. Linssin väri: Harmaa. UV400-suodatin. Valmistaja: Safilo GmbH. (1)
      Jimmy Choo MAMIE/S RHL
      • 00716736230979
      1
      229.95 EUR
    • Jimmy Choo SPARKS/G/S 807
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/142023711.jpg
      Jimmy Choo Jimmy Choo SPARKS/G/S 807 SPARKS/G/S 807 SPARKS/G/S 807 Jimmy Choo SPARKS/G/S 807, Butterfly / Cat eye aurinkolasit, naisten saatavilla verkossa. Väri: Musta, size Medium, Sash tyyppi: FULLFRAME. Sash leveys: 147mm, linssin korkeus: 36mm.. Nenäsilta:17mm. Linssin väri: Harmaa. UV400-suodatin. Valmistaja: Safilo GmbH. (1)
      Jimmy Choo SPARKS/G/S 807
      • 00716736175232
      1
      179.95 EUR
    • Jimmy Choo SONNY/S 2F7
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/148846913.jpg
      Jimmy Choo Jimmy Choo SONNY/S 2F7 SONNY/S 2F7 SONNY/S 2F7 Jimmy Choo SONNY/S 2F7, Butterfly / Cat eye aurinkolasit, naisten saatavilla verkossa. Väri: Kulta, size Medium, Sash tyyppi: FULLFRAME. Sash leveys: 145mm, linssin korkeus: 41mm.. Nenäsilta:16mm. Linssin väri: Harmaa. UV400-suodatin. Valmistaja: Safilo GmbH. (1)
      Jimmy Choo SONNY/S 2F7
      • 00716736180243
      1
      309.95 EUR
    • Jimmy Choo SANSA/S DDB
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/158177566.jpg
      Jimmy Choo Jimmy Choo SANSA/S DDB SANSA/S DDB SANSA/S DDB Jimmy Choo SANSA/S DDB, Aviator aurinkolasit, naisten saatavilla verkossa. Väri: Kulta, size Medium, Sash tyyppi: FULLFRAME. Sash leveys: 143mm, linssin korkeus: 48mm.. Nenäsilta:13mm. Linssin väri: Vaaleanpunainen. UV400-suodatin. Valmistaja: Safilo GmbH. (1)
      Jimmy Choo SANSA/S DDB
      • 00716736255262
      1
      249.95 EUR
    • Jimmy Choo Gotha/S 68I/9C
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/143131723.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/148461106.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/100489213.jpg
      Jimmy Choo Jimmy Choo Gotha/S 68I/9C Gotha/S 68I/9C Gotha/S 68I/9C Jimmy Choo Gotha/S 68I/9C (1)
      Jimmy Choo Gotha/S 68I/9C
      • 00762753259080
      1
      209.90 EUR
    • Jimmy Choo Rosy/S THP9O
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/82925653.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/85422738.jpg
      Jimmy Choo Jimmy Choo Rosy/S THP9O Rosy/S THP9O Rosy/S THP9O Jimmy Choo Rosy/S THP9O, Butterfly / Cat eye aurinkolasit, naisten saatavilla verkossa. Väri: Musta, size Medium, Sash tyyppi: FULLFRAME. Sash leveys: 140mm, linssin korkeus: 48mm.. Nenäsilta:20mm. Linssin väri: Liukuvärjätty harmaa. UV400-suodatin. Valmistaja: Safilo GmbH. (1)
      Jimmy Choo Rosy/S THP9O
      • 00762753587121
      1
      309.95 EUR
    • Jimmy Choo FRANNY/S J5G
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/156693956.jpg
      Jimmy Choo Jimmy Choo FRANNY/S J5G FRANNY/S J5G FRANNY/S J5G Jimmy Choo FRANNY/S J5G, Pyöreä aurinkolasit, naisten saatavilla verkossa. Väri: Kulta, size Medium, Sash tyyppi: FULLFRAME. Sash leveys: 143mm, linssin korkeus: 49mm.. Nenäsilta:19mm. Linssin väri: Harmaa. UV400-suodatin. Valmistaja: Safilo GmbH. (1)
      Jimmy Choo FRANNY/S J5G
      • 00716736252247
      1
      299.95 EUR
    • Jimmy Choo FRANNY/S 010
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/156693943.jpg
      Jimmy Choo Jimmy Choo FRANNY/S 010 FRANNY/S 010 FRANNY/S 010 Jimmy Choo FRANNY/S 010, Pyöreä aurinkolasit, naisten saatavilla verkossa. Väri: Hopea, size Medium, Sash tyyppi: FULLFRAME. Sash leveys: 143mm, linssin korkeus: 49mm.. Nenäsilta:19mm. Linssin väri: Harmaa. UV400-suodatin. Valmistaja: Safilo GmbH. (1)
      Jimmy Choo FRANNY/S 010
      • 00716736252223
      1
      299.95 EUR
    • Jimmy Choo Elva/S 2M2/9O
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/85437238.jpg
      Jimmy Choo Jimmy Choo Elva/S 2M2/9O Elva/S 2M2/9O Elva/S 2M2/9O Jimmy Choo Elva/S 2M2/9O (1)
      Jimmy Choo Elva/S 2M2/9O
      • 00762753401809
      1
      316.90 EUR
    2
    • Quick filters (quick_questions):
      • Tarjoukset IMPORTANT
        • true
      • Ray-Ban DEFAULT
        • ray_ban
      • Oakley DEFAULT
        • oakley
      • Polaroid DEFAULT
        • polaroid
      • Carrera DEFAULT
        • carrera
      • Julbo DEFAULT
        • julbo
      • Lasten aurinkolasit DEFAULT
        • lapset
    • Merkki (brand):
      • Ray-Ban (ray_ban)
      • Oakley (oakley)
      • Polaroid (polaroid)
      • Gucci (gucci)
      • 100% (100_)
      • About You (about_you)
      • Adidas (adidas)
      • Adolfo Dominguez (adolfo_dominguez)
      • Alcon (alcon)
      • Alpina (alpina)
      • Andy Wolf (andy_wolf)
      • Anna-Karin Karlsson (anna_karin_karlsson)
      • Arnette (arnette)
      • Babiators (babiators)
      • Balenciaga (balenciaga)
      • BBB (bbb)
      • Benetton (benetton)
      • Bikkembergs (bikkembergs)
      • Bliz (bliz)
      • Blogger for Mister Spex (blogger_for_mister_spex)
      • Bose (bose)
      • Bottega Veneta (bottega_veneta)
      • Burberry (burberry)
      • Calvin Klein (calvin_klein)
      • Carolina Herrera (carolina_herrera)
      • Carrera (carrera)
      • Chloé (chloe_)
      • CHPO (chpo)
      • CO Optical (co_optical)
      • Comma (comma)
      • Converse (converse)
      • David Beckham (david_beckham)
      • Derek Lam (derek_lam)
      • Diesel (diesel)
      • Dior (dior)
      • Dolce&Gabbana (dolce_gabbana)
      • Dragon (dragon)
      • Dsquared2 (dsquared2)
      • Electric (electric)
      • Emporio armani (emporio_armani)
      • Endura (endura)
      • ESCADA (escada)
      • Esprit (esprit)
      • Fendi (fendi)
      • Fossil (fossil)
      • Furla (furla)
      • Giorgio Armani (giorgio_armani)
      • Givenchy (givenchy)
      • Glassy (glassy)
      • Gloryfy (gloryfy)
      • Goodr (goodr)
      • GUESS (guess)
      • Hackett London (hackett_london)
      • Haga Eyewear (haga_eyewear)
      • Havaianas (havaianas)
      • Hugo Boss (hugo_boss)
      • Humphrey´s Eyewear (humphrey_s_eyewear)
      • Ic! berlin (ic_berlin)
      • Illesteva (illesteva)
      • Inferno Ragazzi (inferno_ragazzi)
      • Italia Independent (italia_independent)
      • Jaguar (jaguar)
      • Jimmy Choo (jimmy_choo)
      • Julbo (julbo)
      • Kapten & Son (kapten_son)
      • Kenzo (kenzo)
      • Kerbholz (kerbholz)
      • Ki ET LA (ki_et_la)
      • Komono (komono)
      • König (ko_nig)
      • L.G.R (l_g_r)
      • Lacoste (lacoste)
      • Lanvin (lanvin)
      • Le Specs (le_specs)
      • Levi's (levi_s)
      • Linda Farrow (linda_farrow)
      • Lozza (lozza)
      • Lunettes Kollektion (lunettes_kollektion)
      • Made in Italia (made_in_italia)
      • Marc Jacobs (marc_jacobs)
      • Marc O'Polo (marc_o_polo)
      • Masterdis (masterdis)
      • Mattel (mattel)
      • Max mara (max_mara)
      • Mcm (mcm)
      • Mcq (mcq)
      • Mcq alexander mcqueen (mcq_alexander_mcqueen)
      • Mexx (mexx)
      • Michael kors (michael_kors)
      • Michalsky (michalsky)
      • Minibrilla (minibrilla)
      • Mister Spex Collection (mister_spex_collection)
      • Miu Miu (miu_miu)
      • Moncler (moncler)
      • Moschino (moschino)
      • Nike (nike)
      • Northug (northug)
      • Part two (part_two)
      • Pepe Jeans (pepe_jeans)
      • Persol (persol)
      • Petrol Industries (petrol_industries)
      • Phillip Lim (phillip_lim)
      • Pilgrim (pilgrim)
      • POC (poc)
      • Police (police)
      • Porsche Design (porsche_design)
      • Prada (prada)
      • Prada Linea Rossa (prada_linea_rossa)
      • Prada Sport (prada_sport)
      • Puma (puma)
      • Quiksilver (quiksilver)
      • Ralph Lauren (ralph_lauren)
      • Real Kids Shades (real_kids_shades)
      • Red Bull Spect Eyewear (red_bull_spect_eyewear)
      • Reima (reima)
      • Republic (republic)
      • Roxy (roxy)
      • Rudy project (rudy_project)
      • Scotch & Soda (scotch_soda)
      • Silhouette (silhouette)
      • Spect Eyewear (spect_eyewear)
      • SPEKTRE (spektre)
      • Stella McCartney (stella_mccartney)
      • SUNPOCKET (sunpocket)
      • Super by Retrosuperfuture (super_by_retrosuperfuture)
      • Superdry (superdry)
      • Swarovski (swarovski)
      • TAKE A SHOT (take_a_shot)
      • Technisat (technisat)
      • Ted Baker (ted_baker)
      • Timberland (timberland)
      • Tod'S (tod_s)
      • Tom Ford (tom_ford)
      • Tommy Hilfiger (tommy_hilfiger)
      • Ultralight Classics (ultralight_classics)
      • USWE (uswe)
      • Uvex (uvex)
      • Valentino (valentino)
      • Vans (vans)
      • Versace (versace)
      • VinceDesign (vincedesign)
      • Vogue (vogue)
      • Vogue Eyewear (vogue_eyewear)
      • Wood fellas (wood_fellas)
      • Yves Saint Laurent (yves_saint_laurent)
    • Käyttäjä (sukupuoli):
      • Naiset (naiset)
      • Miehet (miehet)
      • Lapset (lapset)
    • Aurinkolasien muoto (aurinkolasien_muoto):
      • Aviator (aviator)
      • Pyöreä (pyo_rea_)
      • Browline (browline)
      • Butterfly / Cat eye (butterfly_cat_eye)
      • Kapea (kapea)
      • Neliö (nelio_)
      • Sporty (sporty)
      • Suorakaide (suorakaide)
      • Wraparound (wraparound)
    • Kehys (aurinkolasien_tyyppi):
      • Kehyksettömät (kehyksetto_ma_t)
      • Koko kehys (koko_kehys)
      • Puolikehys (puolikehys)
    • Koko (aurinkolasien_koko):
      • Keskikokoinen (keskikokoinen)
      • Pieni (pieni)
      • Suuri (suuri)
    • Väri (va_ri):
      • Beige (beige)
      • Harmaa (harmaa)
      • Hopea (hopea)
      • Keltainen (keltainen)
      • Kerma (kerma)
      • Koralli (koralli)
      • Kulta (kulta)
      • Läpinäkyvä (la_pina_kyva_)
      • Moniväri (moniva_ri)
      • Musta (musta)
      • Mustavalkoinen (mustavalkoinen)
      • Nude (nude)
      • Oranssi (oranssi)
      • Printtikuosi (printtikuosi)
      • Punainen (punainen)
      • Ruskea (ruskea)
      • Ruskeanharmaa (ruskeanharmaa)
      • Sininen (sininen)
      • Turkoosi (turkoosi)
      • Vaaleanpunainen (vaaleanpunainen)
      • Valkoinen (valkoinen)
      • Vihreä (vihrea_)
      • Violetti (violetti)
    • Malli (group):
      • Adidas Protean (adidas_protean)
      • Carrera 1006/S (carrera_1006_s)
      • Carrera 1020/S (carrera_1020_s)
      • Oakley Crossrange (oakley_crossrange)
      • Oakley Double Edge (oakley_double_edge)
      • Oakley Drop Point (oakley_drop_point)
      • Oakley Frogskins (oakley_frogskins)
      • Oakley Gascan (oakley_gascan)
      • Oakley Holbrook (oakley_holbrook)
      • Oakley Holston (oakley_holston)
      • Oakley Latch (oakley_latch)
      • Oakley Mainlink (oakley_mainlink)
      • Oakley Moonlighter (oakley_moonlighter)
      • Oakley Reverie (oakley_reverie)
      • Oakley Sliver (oakley_sliver)
      • Oakley Square Wire (oakley_square_wire)
      • Oakley Straightlink (oakley_straightlink)
      • Oakley Trillbe (oakley_trillbe)
      • Oakley Turbine (oakley_turbine)
      • Oakley TwoFace (oakley_twoface)
      • Polaroid PLD 6066/S (polaroid_pld_6066_s)
      • Ray-Ban Aviator (ray_ban_aviator)
      • Ray-Ban Clubmaster (ray_ban_clubmaster)
      • Ray-Ban Erika (ray_ban_erika)
      • Ray-Ban Justin (ray_ban_justin)
      • Ray-Ban New Wayfarer (ray_ban_new_wayfarer)
      • Ray-Ban Original Wayfarer (ray_ban_original_wayfarer)
      • Ray-Ban Round (ray_ban_round)
    • Diili (deal):
      • true (true)
    • Tuoteryhmät (siblingcategory):
    • info@vertaa.fi