x
x
x Kaikki kategoriat x Kategoriat MENU
Haet nyt kategoriassa {{$data.getCategoryName() | lowercase}} (poista)
{{ $data.getCategoryName() }}
×
{ "valueFormat": "[[cg.view.page.base.SearchPanelBehavior.cleanSearchText(value.getTerm())]]" } off Etsi tuotteita... Hae tuotteita kategoriassa {{$data.getCategoryName() | lowercase}}... Etsi tuotteita... Hae... Etsi tuotteita...
Kategoriat x Sulje
  • Hae: {{$root.$ui.getPage().getSearchText()}} x
  • Hei {{$parent.getName()}}! Haluatko nähdä myös näitä tuotteita myyvät kaupat lähellä sijaintia {{$data.getCity()}}?
    Käytä sijaintia
    x

    Arabia Kaatimet

    ()
    {{$data.getNumberOfReviews()}} kuluttajaa arvioi tuotteita tässä kategoriassa, keskiarvo {{$data.getAverageRating() | rating}}
    0 - 15
    • Arabia Mumin kanna 35 cl Eftermiddag i salongen
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/141972339.jpg
      Arabia Arabia Mumin kanna 35 cl Eftermiddag i salongen Mumin kanna 35 cl Eftermiddag i salongen Mumin kanna 35 cl Eftermiddag i salongen Kannu graafisella ja tyylikkäällä kuvioinnilla, pohjautuen Muumi-kertomuksiin. (9)
      Arabia Mumin kanna 35 cl Eftermiddag i salongen
      • 06411801005080
      4
      good_buy
      25.89 EUR
    • Arabia Muutto Kannu 1 L
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/141961837.jpg
      Arabia Arabia Muutto Kannu 1 L Muutto Kannu 1 L Muutto Kannu 1 L Muumi kannu Arabialta. Muumit Arabialta on leikkimielinen sarja joka sopii niin lapselle että aikuiselle. Erittäin suositun astiaston piirrokset ovat saanut vaikutteensa Tove Janssonin alkuperäisistä piirroksista. Tämän sarjan nimi on "muutto" ja kertoo tarinan siitä, kuin muumiperhe saa tietää että komeetta on matkalla kohti muumilaaksoa. Perhe pakkaa tavaransa ja jättävät laakson etsiäkseen turvapaikkaa. Onneksi komeetta kääntyy ja asukkaat voivat palata kotiinsa. Kannun tilavuus on 1 litra... (5)
      Arabia Muutto Kannu 1 L
      • 06411800188180
      3
      good_buy
      31.99 EUR
    • Arabia KoKo kaadin valkoinen 50 cl
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/115070308.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/163384819.jpg
      Arabia Arabia KoKo kaadin valkoinen 50 cl KoKo kaadin valkoinen 50 cl KoKo kaadin valkoinen 50 cl KoKo Kannu 50cl, Valkoinen tuotemerkiltä Arabia (2)
      Arabia KoKo kaadin valkoinen 50 cl
      • 06411800120135
      5
      49.90 EUR
    • Arabia KoKo Kaadin 0,25L
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/161523890.jpg
      Arabia Arabia KoKo Kaadin 0,25L KoKo Kaadin 0,25L KoKo Kaadin 0,25L Arabian KoKo-kaadin on suunniteltu ihmisille, jotka arvostavat nautintoja, valinnanvapautta ja kaunista muotoilua. Kati Tuominen-Niittylän ja Kristina Riskan suunnittelemat KoKo-astiat ovat muodoiltaan mutkattoman moderneja ja väreiltään yltäkylläisen houkuttelevia. Keraamisten astioiden yhdistelyä helpottavat uudenlaiset mittasuhteet ja luontevasti yhteensointuvat värit KoKo-astiat yhdistyvät helposti niin keskenään kuin Arabian muiden astioiden kanssa. (4)
      Arabia KoKo Kaadin 0,25L
      • 06411800185813
      3
      deal
      35.80 EUR
    • Arabia Mumin kanna 1 L Muminhuset
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/125450840.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/152313538.jpg
      Arabia Arabia Mumin kanna 1 L Muminhuset Mumin kanna 1 L Muminhuset Mumin kanna 1 L Muminhuset Muumi Sarja on yksi Arabian tunnetuimmista, ja legendaarisimmista sarjoista. Hauska, ja klassinen sarja pohjautuu Tove Janssonin Muumi satuihin.Muumi sarjan astiat kestävät aikaa, ja käyttöä. Hauska Muumi Kannu tekee ruokailusta hauskaa, ja se on myös loistava lahja aikuisille, tai perheen pienimmille.Saatavana useassa eri värissä ja eri hahmoilla. Osta Vesikarahvit & Vesikannut ja muita Vesi, Kahvi & Tee @ Royal Design. (4)
      Arabia Mumin kanna 1 L Muminhuset
      • 06411801005073
      3
      34.99 EUR
    • Arabia Muumi Esi-isä Kannu 1 L Posliini
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/141958122.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/158179264.jpg
      Arabia Arabia Muumi Esi-isä Kannu 1 L Posliini Muumi Esi-isä Kannu 1 L Posliini Muumi Esi-isä Kannu 1 L Posliini Kannu graafisella ja tyylikkäällä kuvioinnilla, pohjautuen Muumi-kertomuksiin. (3)
      Arabia Muumi Esi-isä Kannu 1 L Posliini
      • 06411801002829
      3
      30.99 EUR
    • Arabia Muumi Kannu 35cl Iltapäivä Salongissa Kura skymning
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/160597376.jpg
      Arabia Arabia Muumi Kannu 35cl Iltapäivä Salongissa Kura skymning Muumi Kannu 35cl Iltapäivä Salongissa Kura skymning Muumi Kannu 35cl Iltapäivä Salongissa Kura skymning Small pitcher in porcelain from Arabia that depicts Too-Ticki and Little My. Perfect to serve, for example, milk or sauce in. Osta Maitokannut ja muita Vesi, Kahvi & Tee @ Royal Design. (2)
      Arabia Muumi Kannu 35cl Iltapäivä Salongissa Kura skymning
      • 06411801007695
      3
      29.89 EUR
    • Arabia Paratiisi-kaadin,1 l
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/91628956.jpg
      Arabia Arabia Paratiisi-kaadin,1 l Paratiisi-kaadin,1 l Paratiisi-kaadin,1 l Arabian Paratiisi-sarjan kaadin onkoristeltu Birger Kaipiaisen luomalla sinikeltaisella teemalla, jokaantaa astiastonrönsyilevällekasvikuosille ajattoman, kesäisen olemuksen. Birger Kaipiaisen vuonna 1969 suunnittelema Paratiisi on Arabian rakastetuimpia klassikkosarjoja. Sen viehättävä kuva-aihe on runsas sommitelma orvokkeja, hedelmiä ja mustaviinimarjoja,jotka yhdistyvät kauniisti astiaston pelkistettyyn muotoon. Paratiisi tuo kattaukseen uutta hehkua ja juhlan tunnun. (2)
      Arabia Paratiisi-kaadin,1 l
      • 06411800090810
      3
      82.90 EUR
    • Arabia Huvila kannu 1 L
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/161522540.jpg
      Arabia Arabia Huvila kannu 1 L Huvila kannu 1 L Huvila kannu 1 L Huvila Kannu, 1 L - Arabia - Valkoinen Vesikarahvit & Vesikannut i Posliini - Arabia (1)
      Arabia Huvila kannu 1 L
      • 06411801006292
      5
      deal
      46.99 EUR
    • Arabia Muumi kaadin, Ystävyys
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/141966020.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/126634602.jpg
      Arabia Arabia Muumi kaadin, Ystävyys Muumi kaadin, Ystävyys Muumi kaadin, Ystävyys Arabian Muumit-sarjan kaadin. Arabian hauskat ja leikkisät muumituotteet ilahduttavat niin isoja kuin pieniäkin muumifaneja. Tove Slotte-Elevantin suunnittelema sarja on täynnä upeita kuvia muumien maailmasta. Kuvitus perustuu Tove Janssonin alkuperäisiin Muumi Ystävyys Kannu, 1L - Arabia - Mix Vesikarahvit & Vesikannut i Posliini - Arabia (1)
      Arabia Muumi kaadin, Ystävyys
      • 06411801002539
      4
      34.99 EUR
    • Arabia Pastoraali kannu 1 L
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/161519954.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/150557715.jpg
      Arabia Arabia Pastoraali kannu 1 L Pastoraali kannu 1 L Pastoraali kannu 1 L Arabian Pastoraali-kannua koristaa Esteri Tomulan vuonna 1965 suunnittelema runsas kuvio, jonka kukkien, kasvien ja lintujen lomaan on sommiteltu kauniita ihmishahmoja. 1960-luvulla uusi silkkipainotekniikka mahdollisti kirkkaiden värien käytön, ja Pastoraaliin valittiin tuolloin syvä sinisen sävy. Paimenrunoudesta inspiroituneet rönsyilevät maisemat ovat nyt saaneet pohjakseen valkoisen keramiikan selkeät ja modernit muodot. (1)
      Arabia Pastoraali kannu 1 L
      • 06411801005295
      3
      37.90 EUR
    • Arabia Muumi Kannu 1L Badhuset
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/163220837.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/163670699.jpg
      Arabia Arabia Muumi Kannu 1L Badhuset Muumi Kannu 1L Badhuset Muumi Kannu 1L Badhuset Charming pitcher in porcelain from Arabia that depicts the Moomin family's bathhouse. Holds 1 liter. Osta Vesikarahvit & Vesikannut ja muita Vesi, Kahvi & Tee @ Royal Design. (1)
      Arabia Muumi Kannu 1L Badhuset
      • 06411801007701
      3
      44.00 EUR
    • Arabia Paratiisi kaadin 1 L, musta
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/161524042.jpg
      Arabia Arabia Paratiisi kaadin 1 L, musta Paratiisi kaadin 1 L, musta Paratiisi kaadin 1 L, musta Arabian Paratiisi-sarjan kaadin on saanut ylleen hienostuneen mustavalkoisen teeman, jokaantaa astiastonrönsyilevällekasvikuosille selkeän, graafisen olemuksen. Birger Kaipiaisen vuonna 1969 suunnittelema Paratiisi on Arabian rakastetuimpia klassikkosarjoja. Sen viehättävä kuva-aihe on runsas sommitelma orvokkeja, hedelmiä ja mustaviinimarjoja,jotka yhdistyvät kauniisti astiaston pelkistettyyn muotoon. Paratiisi tuo kattaukseen uutta hehkua ja juhlan tunnun. (2)
      Arabia Paratiisi kaadin 1 L, musta
      • 06411800066655
      1
      deal
      92.80 EUR
    • Arabia Esteri kannu 1 L
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/161522356.jpg
      Arabia Arabia Esteri kannu 1 L Esteri kannu 1 L Esteri kannu 1 L Arabian Esteri-kannua kiertää kaunis tummansininen kukkakuvio, jonka Esteri Tomula suunnitteli vuonna 1973 satavuotiaalle Arabian tehtaalle. Suunnittelijansa mukaan nimettyä koristekuviota käytettiin sarjan kupeissa ja lautasissa alun perin sekä sinisenä että ruskeana.Esteri-sarjan raikas sinivalkoinen kuvio tuo 1970-luvun kotimaisen muotoilun henkeä sekä arkikattauksiin että juhlahetkiin. (1)
      Arabia Esteri kannu 1 L
      • 06411801004298
      2
      37.90 EUR
    • Arabia Arctica Kannu 1 l
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/115070317.jpg
      Arabia Arabia Arctica Kannu 1 l Arctica Kannu 1 l Arctica Kannu 1 l Arctica Kannu 1 l tuotemerkiltä Arabia (1)
      Arabia Arctica Kannu 1 l
      • 06411800187169
      2
      50.00 EUR
    • Quick filters (quick_questions):
      • Diilit IMPORTANT
        • true
      • Iittala DEFAULT
        • iittala
      • Eva solo DEFAULT
        • eva_solo
      • Arabia DEFAULT
        • arabia
    • Merkki (brand):
      • Arabia (arabia)
      • Iittala (iittala)
      • Eva Solo (eva_solo)
      • Stelton (stelton)
      • Aerolatte (aerolatte)
      • Aida (aida)
      • Alessi (alessi)
      • Alfi (alfi)
      • Anya (anya)
      • Balvi (balvi)
      • Black+blum (black_blum)
      • Bloomingville (bloomingville)
      • Broste Copenhagen (broste_copenhagen)
      • By On (by_on)
      • Concept-art (concept_art)
      • Department (department)
      • Design House Stockholm (design_house_stockholm)
      • Design Letters (design_letters)
      • Dorre (dorre)
      • ERNST (ernst)
      • Espro (espro)
      • Exxent (exxent)
      • Ferm Living (ferm_living)
      • Form & Refine (form_refine)
      • Georg Jensen (georg_jensen)
      • Gerbera (gerbera)
      • Hario (hario)
      • HAY (hay)
      • HK Living (hk_living)
      • Holmegaard (holmegaard)
      • House Doctor (house_doctor)
      • IFavine (ifavine)
      • Kay bojesen (kay_bojesen)
      • Kilner (kilner)
      • Kosta Boda (kosta_boda)
      • Kähler (ka_hler)
      • Le Creuset (le_creuset)
      • Lene Bjerre (lene_bjerre)
      • Lokal Helsinki (lokal_helsinki)
      • Luigi Bormioli (luigi_bormioli)
      • Maku (maku)
      • Marimekko (marimekko)
      • Martinex (martinex)
      • Mateus (mateus)
      • Menu (menu)
      • Mikamax (mikamax)
      • Motta (motta)
      • Muurla (muurla)
      • Muut (muut)
      • Muuto (muuto)
      • Nachtmann (nachtmann)
      • New Works (new_works)
      • Newwave (newwave)
      • Nordal (nordal)
      • Nordwik (nordwik)
      • Orrefors (orrefors)
      • Petite Friture (petite_friture)
      • Peugeot (peugeot)
      • Pillivuyt (pillivuyt)
      • PotteryJo (potteryjo)
      • Rice (rice)
      • Riedel (riedel)
      • Rig-Tig (rig_tig)
      • Rosendahl (rosendahl)
      • Rosenthal (rosenthal)
      • Rosti Mepal (rosti_mepal)
      • Royal Copenhagen (royal_copenhagen)
      • Royal Doulton (royal_doulton)
      • Rörstrand (ro_rstrand)
      • Sagaform (sagaform)
      • Serax (serax)
      • Sistema (sistema)
      • Skagerak (skagerak)
      • Skrufs Glasbruk (skrufs_glasbruk)
      • Spiegelau (spiegelau)
      • Spode (spode)
      • Swell (swell)
      • Tom Dixon (tom_dixon)
      • Vaja Finland (vaja_finland)
      • Villeroy & Boch (villeroy_boch)
      • Waterford (waterford)
      • WMF (wmf)
      • Yoursurprise (yoursurprise)
    • Hinta (price):
      • < 30 € (budget)
      • 30 € - 45 € (price_2)
      • 45 € - 70 € (price_3)
      • ≥ 70 € (price_4)
    • Kannun tyyppi (kannun_tyyppi):
      • Juomasäiliö (juomasa_ilio_)
      • Kannu Arabia Kannu (kannu)
      • Karahvi (karahvi)
      • Kastikekannu (kastikekannu)
      • Maitokannu (maitokannu)
      • Vesikarahvi (vesikarahvi)
      • Viinikarahvi (viinikarahvi)
      • Viskikarahvi (viskikarahvi)
    • Sarja (group):
      • Arabia Arctica (arabia_arctica)
      • Arabia Esteri (arabia_esteri)
      • Arabia Huvila (arabia_huvila)
      • Arabia KoKo (arabia_koko)
      • Arabia Muumi (arabia_muumi)
      • Arabia Paratiisi (arabia_paratiisi)
      • Arabia Pastoraali (arabia_pastoraali)
      • Iittala Aino Aalto (iittala_aino_aalto)
      • Iittala Essence (iittala_essence)
      • Iittala Kartio (iittala_kartio)
      • Iittala Raami (iittala_raami)
      • Iittala Teema (iittala_teema)
      • Iittala Ultima Thule (iittala_ultima_thule)
      • Villeroy & Boch NewWave (villeroy_boch_newwave)
    • Kannun tilavuus (L) (kannun_koko):
      • < 0.5 L (kannun_koko_1)
      • 0.5 L - 1 L (kannun_koko_2)
      • 1 L - 1.2 L (kannun_koko_3)
      • ≥ 1.2 L (kannun_koko_4)
    • Konepesun kestävä (konepesun_kesta_va_):
      • Kyllä (kylla_)
      • Ei (ei)
    • Kannun materiaali (kannun_materiaali):
      • Keraaminen (keraaminen)
      • Kristallilasi (kristallilasi)
      • Lasi (lasi)
      • Muovi (muovi)
      • Ruostumaton teräs (ruostumaton_tera_s)
      • Teräs (tera_s)
    • Väri (va_ri):
      • Beige (beige)
      • Harmaa (harmaa)
      • Hopea (hopea)
      • Keltainen (keltainen)
      • Kerma (kerma)
      • Koralli (koralli)
      • Kulta (kulta)
      • Läpinäkyvä (la_pina_kyva_)
      • Moniväri (moniva_ri)
      • Musta (musta)
      • Nude (nude)
      • Oranssi (oranssi)
      • Printtikuosi (printtikuosi)
      • Punainen (punainen)
      • Ruskea (ruskea)
      • Sininen (sininen)
      • Turkoosi (turkoosi)
      • Vaaleanpunainen (vaaleanpunainen)
      • Valkoinen (valkoinen)
      • Vihreä (vihrea_)
      • Violetti (violetti)
    • Juomien tyyppi (juomien_tyyppi):
      • Vesi (vesi)
      • Viini (viini)
      • Viski (viski)
    • Suunnittelija (suunnittelija):
      • Kaj Franck (kaj_franck)
      • Tapio Wirkkala (tapio_wirkkala)
      • Antonio Citterio (antonio_citterio)
      • Toan Nguyen (toan_nguyen)
    • Diili (deal):
      • true (true)
    • Tuoteryhmät (siblingcategory):
    • info@vertaa.fi