x
x
x Kaikki kategoriat x Kategoriat MENU
Haet nyt kategoriassa {{$data.getCategoryName() | lowercase}} (poista)
{{ $data.getCategoryName() }}
×
{ "valueFormat": "[[cg.view.page.base.SearchPanelBehavior.cleanSearchText(value.getTerm())]]" } off Etsi tuotteita... Hae tuotteita kategoriassa {{$data.getCategoryName() | lowercase}}... Etsi tuotteita... Hae... Etsi tuotteita...
Kategoriat x Sulje
  • Hae: {{$root.$ui.getPage().getSearchText()}} x
  • Hei {{$parent.getName()}}! Haluatko nähdä myös näitä tuotteita myyvät kaupat lähellä sijaintia {{$data.getCity()}}?
    Käytä sijaintia
    x

    Georg Jensen Kaatimet

    ()
    {{$data.getNumberOfReviews()}} kuluttajaa arvioi tuotteita tässä kategoriassa, keskiarvo {{$data.getAverageRating() | rating}}
    0 - 12
    • Georg Jensen Helix maitokannu
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/152337903.jpg
      Georg Jensen Georg Jensen Helix maitokannu Helix maitokannu Helix maitokannu Helix maitokannu, ruostumaton teräs tuotemerkiltä Georg Jensen (1)
      Georg Jensen Helix maitokannu
      • 05713275072058
      5
      good_buy
      56.38 EUR
    • Georg Jensen Cobra kannu
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/142270936.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/145608072.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/125918351.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/101472682.jpg
      Georg Jensen Georg Jensen Cobra kannu Cobra kannu Cobra kannu Cobra kannu tuotemerkiltä Georg Jensen (1)
      Georg Jensen Cobra kannu
      • 05705145158245
      4
      153.00 EUR
    • Georg Jensen Henning Kuppiel Kannu 1,2L Ruostumaton teräs
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/142275425.jpg
      Georg Jensen Georg Jensen Henning Kuppiel Kannu 1,2L Ruostumaton teräs Henning Kuppiel Kannu 1,2L Ruostumaton teräs Henning Kuppiel Kannu 1,2L Ruostumaton teräs Georg Jensenin yhden tunnetuimman suunnittelijan Henning Koppelin Ruostumattomasta teräksestä valmistettu HK kaadin on yksi Georg Jensenin tunnetuimmista tuotteista. Kannu on suunniteltu pitkän suunnittelun tuloksena jo vuonna 1952 ja se on heti lanseerauksestaan lähtien saavuttanut suursuosion ympäri maailmaa. Elegantti ja aistikas kannu sopii täydellisesti niin sisustukseen kuin tarjoiluun. Osta Vesikarahvit & Vesikannut ja muita Vesi, Kahvi & Tee @ Royal Design. (1)
      Georg Jensen Henning Kuppiel Kannu 1,2L Ruostumaton teräs
      • 05705145240834
      • 337611
      4
      264.00 EUR
    • Georg Jensen Cobra Karahvi - Vesikarahvit & Vesikannut Lasi Ruostumaton teräs - 3586612
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/142271803.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/145608072.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/101225256.jpg
      Georg Jensen Georg Jensen Cobra Karahvi - Vesikarahvit & Vesikannut Lasi Ruostumaton teräs - 3586612 Cobra Karahvi - Vesikarahvit & Vesikannut Lasi Ruostumaton teräs - 3586612 Cobra Karahvi - Vesikarahvit & Vesikannut Lasi Ruostumaton teräs - 3586612 Cobra lasikarahvi tuotemerkiltä Georg Jensen (1)
      Georg Jensen Cobra Karahvi - Vesikarahvit & Vesikannut Lasi Ruostumaton teräs - 3586612
      • 05705145043299
      3
      85.00 EUR
    • Georg Jensen Sky taskumatti, ruostumaton teräs
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/152338517.jpg
      Georg Jensen Georg Jensen Sky taskumatti, ruostumaton teräs Sky taskumatti, ruostumaton teräs Sky taskumatti, ruostumaton teräs Sky-taskumatti ihastuttaa virtaviivaisen veistoksellisella muodollaan. Peilikiillotetusta ruostumattomasta teräksestä valmistettu ja nahkaisella kahvalla viimeistelty taskumatti sopii hyvin myös lahjaksi. Sky-taskumatti kuuluu Aurelien Barbryn Georg Jensenille muotoilemaan astiasarjaan, jossa funktionaalisuus kohtaa kauneuden. Sky-kokoelman astioita hallitsevat sulavat, orgaaniset muodot ja korkealaatuiset materiaalit, jotka ilahduttavat arjessa ja antavat veistoksellisen viimeistelyn tärkeid... (1)
      Georg Jensen Sky taskumatti, ruostumaton teräs
      • 05713275065975
      3
      66.67 EUR
    • Georg Jensen Ilse Kaadin 1,2 L Ruostumaton Teräs
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/141962087.jpg
      Georg Jensen Georg Jensen Ilse Kaadin 1,2 L Ruostumaton Teräs Ilse Kaadin 1,2 L Ruostumaton Teräs Ilse Kaadin 1,2 L Ruostumaton Teräs Ilse Kaadin 1,2 L Ruostumaton Teräs tuotemerkiltä Georg Jensen (1)
      Georg Jensen Ilse Kaadin 1,2 L Ruostumaton Teräs
      • 05705145257948
      2
      199.00 EUR
    • Georg Jensen Henning Kuppiel Kannu 0,75L Ruostumaton teräs
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/141967182.jpg
      Georg Jensen Georg Jensen Henning Kuppiel Kannu 0,75L Ruostumaton teräs Henning Kuppiel Kannu 0,75L Ruostumaton teräs Henning Kuppiel Kannu 0,75L Ruostumaton teräs The proud design of this piece is highly reminiscent of one of Henning Koppel's best-known designs, namely the pitcher nicknamed ''the pregnant duck''. Now the pitcher is launched in a smaller version for wine. Osta Vesikarahvit & Vesikannut ja muita Vesi, Kahvi & Tee @ Royal Design. (1)
      Georg Jensen Henning Kuppiel Kannu 0,75L Ruostumaton teräs
      • 05705145088665
      2
      225.00 EUR
    • Georg Jensen Henning Kuppiel Kannu 1,9L Ruostumaton teräs
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/141969790.jpg
      Georg Jensen Georg Jensen Henning Kuppiel Kannu 1,9L Ruostumaton teräs Henning Kuppiel Kannu 1,9L Ruostumaton teräs Henning Kuppiel Kannu 1,9L Ruostumaton teräs HK Pitcher from Georg Jensen is designed by Henning Koppel for Georg Jensen. It was launched in 2008 to celebrate Koppel's 90th birthday, and the original silver design has been used. The jug is one of his famous products, and it has an elegant and sensual expression. Osta Vesikarahvit & Vesikannut ja muita Vesi, Kahvi & Tee @ Royal Design. (1)
      Georg Jensen Henning Kuppiel Kannu 1,9L Ruostumaton teräs
      • 05705145018525
      • 337612
      2
      352.00 EUR
    • Georg Jensen Wine & Bar Karahvi 1,3L lasi
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/141962290.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/96878841.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/145608848.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/105944318.jpg
      Georg Jensen Georg Jensen Wine & Bar Karahvi 1,3L lasi Wine & Bar Karahvi 1,3L lasi Wine & Bar Karahvi 1,3L lasi Georg Jensenin Wine & Bar -karahvituo viinihetkiin annoksen ylellistä, tarkoin harkittua muotoilua. Karahvin leveä muotoantaa viinin hengittää, korostaa sen aromeja ja auttaa poistamaan sakan. Lasinendekantteri on viimeistelty silikonitiivisteisellä teräsnokalla. Ruotsalaismuotoilija Thomas Sandellin suunnitteleman Wine & Bar -kokoelman tuotteetjalostavat viinin nauttimisentaidemuodoksi. Wine & Bar -tuotteiden virtaviivainen muotokieli ja ajattomat materiaalit tuovat tyyliä kattaukseen ja tek... (1)
      Georg Jensen Wine & Bar Karahvi 1,3L lasi
      • 05705145081086
      2
      125.00 EUR
    • Georg Jensen Sky kaadin
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/161522159.jpg
      Georg Jensen Georg Jensen Sky kaadin Sky kaadin Sky kaadin Läpinäkyvästä lasista ja teräspohjasta koostuva Sky-kaadin sopiiveden ja muiden juomien tarjoiluun niin arki- kuin juhlakattauksissakin.Kaadin kuuluu Aurelien Barbryn Georg Jensenille muotoilemaan astiasarjaan, jossa funktionaalisuus kohtaa kauneuden. Sky-kokoelman astioita hallitsevat sulavat, orgaaniset muodot ja korkealaatuiset materiaalit, jotka ilahduttavat arjessa ja antavat veistoksellisen viimeistelyn tärkeiden tilaisuuksien kattauksille. (1)
      Georg Jensen Sky kaadin
      • 05713275055945
      1
      93.90 EUR
    • Georg Jensen Bernadotte kaadin
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/142268178.jpg
      Georg Jensen Georg Jensen Bernadotte kaadin Bernadotte kaadin Bernadotte kaadin Georg Jensenin Bernadotte-kaadin on valmistettu korkeakiiltoisesta ruostumattomasta teräksestä. Bernadotte-kaadin sopii kahvipöytään maidolle tai kermalle, mutta voit myös annostella siitä vaikkapa öljyn tai salaatinkastikkeen. Bernadotte-sarja on todellinen skandinaavisen muotoilun klassikko, ja edelleen yksi Georg Jensenin suosituimmista sarjoista. Tyylikäs sarja on saanut nimensä alkuperäisen suunnittelijansa, Ruotsin prinssi Sigvard Bernadotten mukaan. Sarjan ensimmäiset tuotteet on suunn... (1)
      Georg Jensen Bernadotte kaadin
      • 05713275065951
      1
      74.90 EUR
    • Georg Jensen Alfredo karahvi 1 l
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/141960219.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/161522692.jpg
      Georg Jensen Georg Jensen Alfredo karahvi 1 l Alfredo karahvi 1 l Alfredo karahvi 1 l Alfredo-karahvin on suunnitellut Alfredo Häberli. Kaunis lasikarahvi on suunniteltu piristämään jokapäiväisiä rutiineja - se on mukana aamiaishetkestä illalliseen saaden käyttäjänsä hymyilemään. Kun ihminen todella pitää esineistä, joita käyttää päivittäin, se saa arjen tuntumaan paljon mukavammalta. Tyylikkäästi muotoiltu Alfredo-karahvi on valmistettu lasista ja karahvin suuta koristaa tammesta valmistettu korkki. Erituntuiset materiaalit täydentävät kauniisti toinen toisiaan ja lopputulos ... (1)
      Georg Jensen Alfredo karahvi 1 l
      • 05705145069152
      1
      69.90 EUR
    • Quick filters (quick_questions):
      • Diilit IMPORTANT
        • true
      • Iittala DEFAULT
        • iittala
      • Eva solo DEFAULT
        • eva_solo
      • Arabia DEFAULT
        • arabia
    • Merkki (brand):
      • Arabia (arabia)
      • Iittala (iittala)
      • Eva Solo (eva_solo)
      • Stelton (stelton)
      • 24 (24)
      • Aerolatte (aerolatte)
      • Aida (aida)
      • Alessi (alessi)
      • Alfi (alfi)
      • Anya (anya)
      • Bitz (bitz)
      • Black+blum (black_blum)
      • Bloomingville (bloomingville)
      • BoxinBag (boxinbag)
      • Broste Copenhagen (broste_copenhagen)
      • By On (by_on)
      • Concept-art (concept_art)
      • Coolstuff (coolstuff)
      • Department (department)
      • Design House Stockholm (design_house_stockholm)
      • Design Letters (design_letters)
      • Dorre (dorre)
      • Dutchdeluxes (dutchdeluxes)
      • ERNST (ernst)
      • Espro (espro)
      • Eva Trio (eva_trio)
      • Exxent (exxent)
      • Ferm Living (ferm_living)
      • Form & Refine (form_refine)
      • Georg Jensen (georg_jensen)
      • Gerbera (gerbera)
      • Hario (hario)
      • HAY (hay)
      • HK Living (hk_living)
      • Holmegaard (holmegaard)
      • House Doctor (house_doctor)
      • IFavine (ifavine)
      • Kay bojesen (kay_bojesen)
      • Kilner (kilner)
      • Kosta Boda (kosta_boda)
      • Kähler (ka_hler)
      • Le Creuset (le_creuset)
      • Lene Bjerre (lene_bjerre)
      • Lokal Helsinki (lokal_helsinki)
      • Luigi Bormioli (luigi_bormioli)
      • Luminarc (luminarc)
      • Maku (maku)
      • Marimekko (marimekko)
      • Martinex (martinex)
      • Mateus (mateus)
      • Menu (menu)
      • Mikamax (mikamax)
      • Motta (motta)
      • Muurla (muurla)
      • Muut (muut)
      • Muuto (muuto)
      • Nachtmann (nachtmann)
      • Nordal (nordal)
      • Nordwik (nordwik)
      • Orrefors (orrefors)
      • Petite Friture (petite_friture)
      • Peugeot (peugeot)
      • Pillivuyt (pillivuyt)
      • PotteryJo (potteryjo)
      • Pyrex (pyrex)
      • Rice (rice)
      • Riedel (riedel)
      • Rig-Tig (rig_tig)
      • Rosendahl (rosendahl)
      • Rosenthal (rosenthal)
      • Royal Copenhagen (royal_copenhagen)
      • Royal Doulton (royal_doulton)
      • Rörstrand (ro_rstrand)
      • Sagaform (sagaform)
      • Serax (serax)
      • Sistema (sistema)
      • Skagerak (skagerak)
      • Skrufs Glasbruk (skrufs_glasbruk)
      • Spiegelau (spiegelau)
      • Spode (spode)
      • Swell (swell)
      • Tivoli Audio (tivoli_audio)
      • Tom Dixon (tom_dixon)
      • Tomorrow's Kitchen (tomorrow_s_kitchen)
      • Vaja Finland (vaja_finland)
      • Villeroy & Boch (villeroy_boch)
      • Waterford (waterford)
      • WMF (wmf)
      • Yoursurprise (yoursurprise)
    • Hinta (price):
      • < 30 € (budget)
      • 30 € - 45 € (price_2)
      • 45 € - 70 € (price_3)
      • ≥ 70 € (price_4)
    • Kannun tyyppi (kannun_tyyppi):
      • Juomasäiliö (juomasa_ilio_)
      • Kannu (kannu)
      • Karahvi (karahvi)
      • Kastikekannu (kastikekannu)
      • Maitokannu (maitokannu)
      • Vesikarahvi (vesikarahvi)
      • Viinikarahvi (viinikarahvi)
      • Viskikarahvi (viskikarahvi)
    • Sarja (group):
      • Arabia Arctica (arabia_arctica)
      • Arabia Esteri (arabia_esteri)
      • Arabia Huvila (arabia_huvila)
      • Arabia KoKo (arabia_koko)
      • Arabia Muumi (arabia_muumi)
      • Arabia Paratiisi (arabia_paratiisi)
      • Arabia Pastoraali (arabia_pastoraali)
      • Iittala Aino Aalto (iittala_aino_aalto)
      • Iittala Essence (iittala_essence)
      • Iittala Kartio (iittala_kartio)
      • Iittala Teema (iittala_teema)
      • Iittala Ultima Thule (iittala_ultima_thule)
      • Marimekko Räsymatto (marimekko_ra_symatto)
      • Villeroy & Boch NewWave (villeroy_boch_newwave)
    • Kannun tilavuus (L) (kannun_koko):
      • < 0.5 L (kannun_koko_1)
      • 0.5 L - 1 L (kannun_koko_2)
      • ≥ 1 L (kannun_koko_3)
    • Konepesun kestävä (konepesun_kesta_va_):
      • Kyllä (kylla_)
      • Ei (ei)
    • Kannun materiaali (kannun_materiaali):
      • Keraaminen (keraaminen)
      • Kristallilasi (kristallilasi)
      • Lasi (lasi)
      • Muovi (muovi)
      • Ruostumaton teräs (ruostumaton_tera_s)
      • Teräs (tera_s)
    • Väri (va_ri):
      • Beige (beige)
      • Harmaa (harmaa)
      • Hopea (hopea)
      • Keltainen (keltainen)
      • Kerma (kerma)
      • Koralli (koralli)
      • Kulta (kulta)
      • Läpinäkyvä (la_pina_kyva_)
      • Moniväri (moniva_ri)
      • Musta (musta)
      • Nude (nude)
      • Oranssi (oranssi)
      • Printtikuosi (printtikuosi)
      • Punainen (punainen)
      • Ruskea (ruskea)
      • Sininen (sininen)
      • Turkoosi (turkoosi)
      • Vaaleanpunainen (vaaleanpunainen)
      • Valkoinen (valkoinen)
      • Vihreä (vihrea_)
      • Violetti (violetti)
    • Juomien tyyppi (juomien_tyyppi):
      • Mehu (mehu)
      • Vesi (vesi)
      • Viini (viini)
      • Viski (viski)
    • Suunnittelija (suunnittelija):
      • Kaj Franck (kaj_franck)
      • Tapio Wirkkala (tapio_wirkkala)
      • Antonio Citterio (antonio_citterio)
      • Toan Nguyen (toan_nguyen)
    • Diili (deal):
      • true (true)
    • Tuoteryhmät (siblingcategory):
    • info@vertaa.fi