x
x
x Kaikki kategoriat x Kategoriat MENU
Haet nyt kategoriassa {{$data.getCategoryName() | lowercase}} (poista)
{{ $data.getCategoryName() }}
×
{ "valueFormat": "[[cg.view.page.base.SearchPanelBehavior.cleanSearchText(value.getTerm())]]" } off Etsi tuotteita... Hae tuotteita kategoriassa {{$data.getCategoryName() | lowercase}}... Etsi tuotteita... Hae... Etsi tuotteita...
Kategoriat x Sulje
  • Hae: {{$root.$ui.getPage().getSearchText()}} x
  • Hei {{$parent.getName()}}! Haluatko nähdä myös näitä tuotteita myyvät kaupat lähellä sijaintia {{$data.getCity()}}?
    Käytä sijaintia
    x

    Georg Jensen Kaatimet

    ()
    {{$data.getNumberOfReviews()}} kuluttajaa arvioi tuotteita tässä kategoriassa, keskiarvo {{$data.getAverageRating() | rating}}
    0 - 12
    • Georg Jensen Cobra kannu
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/142270936.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/145608072.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/125918351.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/101472682.jpg
      Georg Jensen Georg Jensen Cobra kannu Cobra kannu Cobra kannu Cobra kannu tuotemerkiltä Georg Jensen (1)
      Georg Jensen Cobra kannu
      • 05705145158245
      4
      deal
      155.00 EUR
    • Georg Jensen Cobra lasikarahvi
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/142271803.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/155264430.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/167048198.jpg
      Georg Jensen Georg Jensen Cobra lasikarahvi Cobra lasikarahvi Cobra lasikarahvi Cobra lasikarahvi tuotemerkiltä Georg Jensen (1)
      Georg Jensen Cobra lasikarahvi
      • 05705145043299
      3
      85.00 EUR
    • Georg Jensen HK kaadin 0,75 L
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/141967182.jpg
      Georg Jensen Georg Jensen HK kaadin 0,75 L HK kaadin 0,75 L HK kaadin 0,75 L Henning Kuppiel Kannu 0,75L Ruostumaton teräs tuotemerkiltä Georg Jensen (1)
      Georg Jensen HK kaadin 0,75 L
      • 05705145088665
      3
      221.90 EUR
    • Georg Jensen Henning Kuppiel Kannu 1,9L Ruostumaton teräs
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/141969790.jpg
      Georg Jensen Georg Jensen Henning Kuppiel Kannu 1,9L Ruostumaton teräs Henning Kuppiel Kannu 1,9L Ruostumaton teräs Henning Kuppiel Kannu 1,9L Ruostumaton teräs Fluid-kannu Georg Jenseniltä, suunnittelu Henning Koppel. Ruostumatonta terästä.Kaikista George Jensenin kanssa yhteistyötä tehneistä suunnittelijoista tunnetuin on Henning Koppel.Kannu on yksi Koppelin arvostetuista luomuksista vuodelta 1952. Kannu on yksinkertainen, mutta sensuelli. Kannun uusi, päivitetty versio tuli markkinoille vuonna 2008. HK Kannu - Georg Jensen - Ruostumaton teräs Vesikarahvit & Vesikannut i Ruostumaton teräs - Georg Jensen (1)
      Georg Jensen Henning Kuppiel Kannu 1,9L Ruostumaton teräs
      • 05705145018525
      • 337612
      3
      354.90 EUR
    • Georg Jensen Bernadotte kannu, 1.6 L
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/179472279.jpg
      Georg Jensen Georg Jensen Bernadotte kannu, 1.6 L Bernadotte kannu, 1.6 L Bernadotte kannu, 1.6 L Georg Jensenin Bernadotte-kannu on näyttävä lisä ruokapöytään. Kannun vetoisuus on 1,6 litraa, ja se sopiikin mainiosti vesi- tai mehukannuksi niin arjessa kuin juhlassa. Bernadotte-sarja on todellinen skandinaavisen muotoilun klassikko, ja edelleen yksi Georg Jensenin suosituimmista sarjoista. Tyylikäs sarja on saanut nimensä alkuperäisen suunnittelijansa, Ruotsin prinssi Sigvard Bernadotten mukaan. Sarjan ensimmäiset tuotteet on suunniteltu jo 1930-luvulla, jolloin funktionalismi oli valloi... (1)
      Georg Jensen Bernadotte kannu, 1.6 L
      • 05713275086406
      3
      169.00 EUR
    • Georg Jensen Helix maitokannu
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/156529143.jpg
      Georg Jensen Georg Jensen Helix maitokannu Helix maitokannu Helix maitokannu Helix Milk Jug - Georg Jensen - Maitokannut i Ruostumaton teräs - Georg Jensen (1)
      Georg Jensen Helix maitokannu
      • 05713275072058
      2
      74.00 EUR
    • Georg Jensen carafe Patricia Urquiola 1 liter stainless steel silver/copper
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/141959826.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/174680793.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/160456732.jpg
      Georg Jensen Georg Jensen carafe Patricia Urquiola 1 liter stainless steel silver/copper carafe Patricia Urquiola 1 liter stainless steel silver/copper carafe Patricia Urquiola 1 liter stainless steel silver/copper Georg Jensen carafe With this unique carafe you can serve drinks to your guests. The carafe is designed by Patricia Urquiola and it has an elegant look. It is made of stainless steel and has a modern color. Specifications: Colour: copper, silver Gender: unisex Material: stainless steel Contents: 1 liter (1)
      Georg Jensen carafe Patricia Urquiola 1 liter stainless steel silver/copper
      • 05705145254251
      • 337297
      1
      216.99 EUR
    • Georg Jensen HK kaadin 1,2 L
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/142275425.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/164097083.jpg
      Georg Jensen Georg Jensen HK kaadin 1,2 L HK kaadin 1,2 L HK kaadin 1,2 L Henning Koppel -kaadin Georg Jenseniltä. Klassinen muoto on saanut modernin tulkinnan. Tyylikkään kaatimen pehmeän naiselliset muodot tekevät siitä ainutlaatuisen designesineen, jonka kiillotettu teräspinta heijastaa upeasti ympäristöä ja tekee lähtemättö Henning Koppel Kannu 1,2L - Georg Jensen - Ruostumaton teräs Vesikarahvit & Vesikannut i - Georg Jensen (1)
      Georg Jensen HK kaadin 1,2 L
      • 05705145240834
      • 337611
      1
      deal
      269.01 EUR
    • Georg Jensen Sky kaadin
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/161522159.jpg
      Georg Jensen Georg Jensen Sky kaadin Sky kaadin Sky kaadin Läpinäkyvästä lasista ja teräspohjasta koostuva Sky-kaadin sopiiveden ja muiden juomien tarjoiluun niin arki- kuin juhlakattauksissakin.Kaadin kuuluu Aurelien Barbryn Georg Jensenille muotoilemaan astiasarjaan, jossa funktionaalisuus kohtaa kauneuden. Sky-kokoelman astioita hallitsevat sulavat, orgaaniset muodot ja korkealaatuiset materiaalit, jotka ilahduttavat arjessa ja antavat veistoksellisen viimeistelyn tärkeiden tilaisuuksien kattauksille. (1)
      Georg Jensen Sky kaadin
      • 05713275055945
      1
      93.90 EUR
    • Georg Jensen Alfredo karahvi 1 l
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/141960219.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/161522692.jpg
      Georg Jensen Georg Jensen Alfredo karahvi 1 l Alfredo karahvi 1 l Alfredo karahvi 1 l Alfredo-karahvin on suunnitellut Alfredo Häberli. Kaunis lasikarahvi on suunniteltu piristämään jokapäiväisiä rutiineja - se on mukana aamiaishetkestä illalliseen saaden käyttäjänsä hymyilemään. Kun ihminen todella pitää esineistä, joita käyttää päivittäin, se saa arjen tuntumaan paljon mukavammalta. Tyylikkäästi muotoiltu Alfredo-karahvi on valmistettu lasista ja karahvin suuta koristaa tammesta valmistettu korkki. Erituntuiset materiaalit täydentävät kauniisti toinen toisiaan ja lopputulos ... (1)
      Georg Jensen Alfredo karahvi 1 l
      • 05705145069152
      1
      69.90 EUR
    • Georg Jensen Wine & Bar karahvi
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/141962290.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/96878841.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/145608848.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/105944318.jpg
      Georg Jensen Georg Jensen Wine & Bar karahvi Wine & Bar karahvi Wine & Bar karahvi Georg Jensenin Wine & Bar -karahvituo viinihetkiin annoksen ylellistä, tarkoin harkittua muotoilua. Karahvin leveä muotoantaa viinin hengittää, korostaa sen aromeja ja auttaa poistamaan sakan. Lasinendekantteri on viimeistelty silikonitiivisteisellä teräsnokalla. Ruotsalaismuotoilija Thomas Sandellin suunnitteleman Wine & Bar -kokoelman tuotteetjalostavat viinin nauttimisentaidemuodoksi. Wine & Bar -tuotteiden virtaviivainen muotokieli ja ajattomat materiaalit tuovat tyyliä kattaukseen ja tek... (1)
      Georg Jensen Wine & Bar karahvi
      • 05705145081086
      1
      139.00 EUR
    • Georg Jensen Bernadotte kaadin
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/155544265.jpg
      Georg Jensen Georg Jensen Bernadotte kaadin Bernadotte kaadin Bernadotte kaadin Georg Jensenin Bernadotte-kaadin on valmistettu korkeakiiltoisesta ruostumattomasta teräksestä. Bernadotte-kaadin sopii kahvipöytään maidolle tai kermalle, mutta voit myös annostella siitä vaikkapa öljyn tai salaatinkastikkeen. Bernadotte-sarja on todellinen skandinaavisen muotoilun klassikko, ja edelleen yksi Georg Jensenin suosituimmista sarjoista. Tyylikäs sarja on saanut nimensä alkuperäisen suunnittelijansa, Ruotsin prinssi Sigvard Bernadotten mukaan. Sarjan ensimmäiset tuotteet on suunn... (1)
      Georg Jensen Bernadotte kaadin
      • 05713275065951
      1
      83.90 EUR
    • Quick filters (quick_questions):
      • Diilit IMPORTANT
        • true
      • Iittala DEFAULT
        • iittala
      • Eva solo DEFAULT
        • eva_solo
      • Arabia DEFAULT
        • arabia
    • Merkki (brand):
      • Arabia (arabia)
      • Iittala (iittala)
      • Eva Solo (eva_solo)
      • Stelton (stelton)
      • 24hShop (24hshop)
      • &tradition (_tradition)
      • Aida (aida)
      • Alessi (alessi)
      • Alfi (alfi)
      • Arcoroc (arcoroc)
      • Balvi (balvi)
      • Black+blum (black_blum)
      • Blomus (blomus)
      • Bloomingville (bloomingville)
      • Broste Copenhagen (broste_copenhagen)
      • By On (by_on)
      • CamelBak (camelbak)
      • Concept-art (concept_art)
      • DeLonghi (delonghi)
      • Department (department)
      • Design House Stockholm (design_house_stockholm)
      • Design Letters (design_letters)
      • Dorre (dorre)
      • ERNST (ernst)
      • Eva Trio (eva_trio)
      • Exxent (exxent)
      • Ferm Living (ferm_living)
      • Final Touch (final_touch)
      • Form & Refine (form_refine)
      • Funktion (funktion)
      • Georg Jensen (georg_jensen)
      • Gerbera (gerbera)
      • Hario (hario)
      • HAY (hay)
      • HK Living (hk_living)
      • Holmegaard (holmegaard)
      • House Doctor (house_doctor)
      • IFavine (ifavine)
      • Kay bojesen (kay_bojesen)
      • Kilner (kilner)
      • Kosta Boda (kosta_boda)
      • Kähler (ka_hler)
      • Lene Bjerre (lene_bjerre)
      • Lokal Helsinki (lokal_helsinki)
      • Luigi Bormioli (luigi_bormioli)
      • Marimekko (marimekko)
      • Mateus (mateus)
      • Menu (menu)
      • Mikamax (mikamax)
      • Motta (motta)
      • Mumin (mumin)
      • Muubs (muubs)
      • Muurla (muurla)
      • Muuto (muuto)
      • Nachtmann (nachtmann)
      • New Works (new_works)
      • Nordal (nordal)
      • Orrefors (orrefors)
      • Paradisverkstaden (paradisverkstaden)
      • Peugeot (peugeot)
      • Pillivuyt (pillivuyt)
      • Portmeirion (portmeirion)
      • PotteryJo (potteryjo)
      • Rice (rice)
      • Riedel (riedel)
      • Rig-Tig (rig_tig)
      • Rocco Bormioli (rocco_bormioli)
      • Rosendahl (rosendahl)
      • Rosenthal (rosenthal)
      • Rosti Mepal (rosti_mepal)
      • Royal Copenhagen (royal_copenhagen)
      • Royal Doulton (royal_doulton)
      • Rörstrand (ro_rstrand)
      • Sagaform (sagaform)
      • Serax (serax)
      • Skagerak (skagerak)
      • Vaja Finland (vaja_finland)
      • Villeroy & Boch (villeroy_boch)
      • WMF (wmf)
      • XD Design (xd_design)
      • Yoursurprise (yoursurprise)
    • Hinta (price):
      • < 30 € (budget)
      • 30 € - 40 € (price_2)
      • 40 € - 65 € (price_3)
      • ≥ 65 € (price_4)
    • Kannun tyyppi (kannun_tyyppi):
      • Juomasäiliö (juomasa_ilio_)
      • Kannu (kannu)
      • Karahvi (karahvi)
      • Kastikekannu (kastikekannu)
      • Maitokannu (maitokannu)
      • Vesikarahvi (vesikarahvi)
      • Viinikarahvi (viinikarahvi)
      • Viskikarahvi (viskikarahvi)
    • Sarja (group):
      • Arabia Esteri (arabia_esteri)
      • Arabia Huvila (arabia_huvila)
      • Arabia KoKo (arabia_koko)
      • Arabia Muumi (arabia_muumi)
      • Arabia Paratiisi (arabia_paratiisi)
      • Arabia Pastoraali (arabia_pastoraali)
      • Iittala Aino Aalto (iittala_aino_aalto)
      • Iittala Essence (iittala_essence)
      • Iittala Kartio (iittala_kartio)
      • Iittala Raami (iittala_raami)
      • Iittala Teema (iittala_teema)
      • Iittala Ultima Thule (iittala_ultima_thule)
      • Marimekko Sukat Makkaralla (marimekko_sukat_makkaralla)
      • Villeroy & Boch NewWave (villeroy_boch_newwave)
    • Kannun tilavuus (L) (kannun_koko):
      • < 0.63 L (kannun_koko_1)
      • 0.63 L - 1 L (kannun_koko_2)
      • 1 L - 1.2 L (kannun_koko_3)
      • ≥ 1.2 L (kannun_koko_4)
    • Konepesun kestävä (konepesun_kesta_va_):
      • Kyllä (kylla_)
      • Ei (ei)
    • Kannun materiaali (kannun_materiaali):
      • Keraaminen (keraaminen)
      • Kristallilasi (kristallilasi)
      • Lasi (lasi)
      • Muovi (muovi)
      • Ruostumaton teräs (ruostumaton_tera_s)
      • Teräs (tera_s)
    • Väri (va_ri):
      • Beige (beige)
      • Harmaa (harmaa)
      • Hopea (hopea)
      • Keltainen (keltainen)
      • Kerma (kerma)
      • Koralli (koralli)
      • Kulta (kulta)
      • Läpinäkyvä (la_pina_kyva_)
      • Moniväri (moniva_ri)
      • Musta (musta)
      • Nude (nude)
      • Oranssi (oranssi)
      • Printtikuosi (printtikuosi)
      • Punainen (punainen)
      • Ruskea (ruskea)
      • Sininen (sininen)
      • Turkoosi (turkoosi)
      • Vaaleanpunainen (vaaleanpunainen)
      • Valkoinen (valkoinen)
      • Vihreä (vihrea_)
      • Violetti (violetti)
    • Juomien tyyppi (juomien_tyyppi):
      • Glögi (glo_gi)
      • Mehu (mehu)
      • Vesi (vesi)
      • Viini (viini)
      • Virvoitusjuoma (virvoitusjuoma)
    • Suunnittelija (suunnittelija):
      • Kaj Franck (kaj_franck)
      • Tapio Wirkkala (tapio_wirkkala)
      • Antonio Citterio (antonio_citterio)
      • Toan Nguyen (toan_nguyen)
    • Diili (deal):
      • true (true)
    • Tuoteryhmät (siblingcategory):
    • info@vertaa.fi