x
x
x Kaikki kategoriat x Kategoriat MENU
Haet nyt kategoriassa {{$data.getCategoryName() | lowercase}} (poista)
{{ $data.getCategoryName() }}
×
{ "valueFormat": "[[cg.view.page.base.SearchPanelBehavior.cleanSearchText(value.getTerm())]]" } off Etsi tuotteita... Hae tuotteita kategoriassa {{$data.getCategoryName() | lowercase}}... Etsi tuotteita... Hae... Etsi tuotteita...
Kategoriat x Sulje
  • Hae: {{$root.$ui.getPage().getSearchText()}} x
  • Hei {{$parent.getName()}}! Haluatko nähdä myös näitä tuotteita myyvät kaupat lähellä sijaintia {{$data.getCity()}}?
    Käytä sijaintia
    x

    Iittala Kaatimet

    ()
    {{$data.getNumberOfReviews()}} kuluttajaa arvioi tuotteita tässä kategoriassa, keskiarvo {{$data.getAverageRating() | rating}}
    0 - 13
    • Iittala Kartio -kaadin, 95 cl, kirkas
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/150533640.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/144167881.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/137967096.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/82861304.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/82861303.jpg
      Iittala Iittala Kartio -kaadin, 95 cl, kirkas Kartio -kaadin, 95 cl, kirkas Kartio -kaadin, 95 cl, kirkas Kartio Karahvi, Selkeä 95 cl tuotemerkiltä Iittala (3)
      Iittala Kartio -kaadin, 95 cl, kirkas
      • 06411920008351
      • 110615
      • 1007051
      8
      good_buy
      45.90 EUR
    • Iittala Ultima Thule Karahvi 50 cl
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/82861406.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/161343634.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/82861405.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/82861403.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/82861402.jpg
      Iittala Iittala Ultima Thule Karahvi 50 cl Ultima Thule Karahvi 50 cl Ultima Thule Karahvi 50 cl Ultima Thule -karahvi kuuluu Iittalan ikoniseen lasikokoelmaan, jonka Tapio Wirkkala suunnitteli vuonna 1968. Lapin luonnosta inspiraationsa saaneen Ultima Thule -sarjan muodot jäljittelevät sulavan kevätjään muodostamia kuvioita. Lasiastiat valmistetaan erityisellä jäälasitekniikalla, jota Wirkkala oli itse mukana kehittämässä: orgaaninen pintakuvio syntyy, kun sula lasimassa hakee muotonsa kaiverretussa muotissa. Ultima Thulen kansainvälinen maine kasvoi, kun Finnair otti sen käyttöön uudel... (5)
      Iittala Ultima Thule Karahvi 50 cl
      • 06411923652681
      5
      good_buy
      77.36 EUR
    • Iittala Essence -kaadin/karahvi, 100 cl, kirkas
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/112869850.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/82861312.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/152269637.jpg
      Iittala Iittala Essence -kaadin/karahvi, 100 cl, kirkas Essence -kaadin/karahvi, 100 cl, kirkas Essence -kaadin/karahvi, 100 cl, kirkas Yhden litran kaadin täydentää Iittalan suosittua Essence-lasisarjaa, jota hallitsee Alfredo Häberlin ajaton ja toimiva muotoilu. Häberlin suunnitteleman Essence-kokoelman keskeisenä ajatuksena on ollut tiivistää viini- ja olutlasien laaja skaala muutamaan olennaiseen, monikäyttöiseen lasiin. Lasien jalat ja pohjat jakavat samanlaisen muotokielen, jonka ansiosta kokoelman yleisilme on harkitun tasapainoinen ja funktionaalinen. Essence-kokoelma on palkittu iF ja Les Découvertes -designpalkinnoi... (2)
      Iittala Essence -kaadin/karahvi, 100 cl, kirkas
      • 06411920043666
      • 1007166
      8
      good_buy
      53.90 EUR
    • Iittala Kartio kaadin 95 cl, harmaa
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/142268884.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/155014750.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/102533386.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/152269625.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/152269624.jpg
      Iittala Iittala Kartio kaadin 95 cl, harmaa Kartio kaadin 95 cl, harmaa Kartio kaadin 95 cl, harmaa Kaj Franckin Iittalalle suunnittelema klassisen tyylikäs karahvi. Elegantti karahvi on ajaton, ja se kestää loistavasti aikaa ja käyttöä. Karahvi sopii erinomaisesti yhdistettäväksi muihin Iittalan astioihin. Osta Vesikarahvit & Vesikannut ja muita Vesi, Kahvi & Tee @ Royal Design. (2)
      Iittala Kartio kaadin 95 cl, harmaa
      • 06411920039546
      • 1007142
      5
      good_buy
      58.99 EUR
    • Iittala Decanter viinikarahvi
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/109881988.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/82864344.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/155023264.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/101695173.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/161520138.jpg
      Iittala Iittala Decanter viinikarahvi Decanter viinikarahvi Decanter viinikarahvi Decanter viinikarahvi Iittalalta, suunnitellut Antonio Citterio & Toan Nguen. Karahvi sopii täydellisesti Iittalan viinilasien kanssa yhteen. Karahvin tilavuus 190 cl. Essence Decanter Karahvi - Iittala - Kirkas Vesi, Kahvi & Tee i Lasi - Iittala (1)
      Iittala Decanter viinikarahvi
      • 06411920046056
      8
      good_buy
      53.90 EUR
    • Iittala Ultima Thule Kaadin Jääpalanokka - Vesi, Kahvi & Tee Lasi Kirkas - 1007017
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/148695719.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/155010512.jpg
      Iittala Iittala Ultima Thule Kaadin Jääpalanokka - Vesi, Kahvi & Tee Lasi Kirkas - 1007017 Ultima Thule Kaadin Jääpalanokka - Vesi, Kahvi & Tee Lasi Kirkas - 1007017 Ultima Thule Kaadin Jääpalanokka - Vesi, Kahvi & Tee Lasi Kirkas - 1007017 Ultima Thule -kaadin kuuluu Iittalan ikoniseen lasikokoelmaan, jonka Tapio Wirkkala suunnitteli vuonna 1968. Lapin luonnosta inspiraationsa saaneen Ultima Thule -sarjan muodot jäljittelevät sulavan kevätjään muodostamia kuvioita. Lasiastiat valmistetaan erityisellä jäälasitekniikalla, jota Wirkkala oli itse mukana kehittämässä: orgaaninen pintakuvio syntyy, kun sula lasimassa hakee muotonsa kaiverretussa muotissa. Ultima Thulen kansainvälinen maine kasvoi, kun Finnair otti sen käyttöön uudell... (2)
      Iittala Ultima Thule Kaadin Jääpalanokka - Vesi, Kahvi & Tee Lasi Kirkas - 1007017
      • 06411920002939
      • 1007017
      4
      good_buy
      86.69 EUR
    • Iittala Kartio kaadin 95 cl, pellava
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/161260252.jpg
      Iittala Iittala Kartio kaadin 95 cl, pellava Kartio kaadin 95 cl, pellava Kartio kaadin 95 cl, pellava Kartio Karahvi Pellava 95 cl tuotemerkiltä Iittala (1)
      Iittala Kartio kaadin 95 cl, pellava
      • 06411923666862
      6
      good_buy
      73.90 EUR
    • Iittala Aino Aalto Kannu 1,2
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/141972765.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/82861297.jpg
      Iittala Iittala Aino Aalto Kannu 1,2 Aino Aalto Kannu 1,2 Aino Aalto Kannu 1,2 Iittalan Aino Aalto -kaadin hurmaa yksinkertaisella muotokielellään, jonka suunnittelun lähtökohtina ovat toimineet monikäyttöisyys ja pinottavuus. Alun perin nimellä Bölgeblick tunnetun lasiston prässätty kuviointi jäljittelee veteen heitetystä kivestä syntyviä renkaita. Aino Aallon suunnittelema lasikokoelma ylsi toiselle sijalle Karhula-Iittalan lasitehtailla järjestetyssä suunnittelukilpailussa vuonna 1932 ja se on pysynyt Iittalan tuotannossa lanseerausvuodestaan lähtien. Ilmestymisaikan... (1)
      Iittala Aino Aalto Kannu 1,2
      • 06411920002991
      • 1007018
      5
      good_buy
      72.90 EUR
    • Iittala Raami kaadin 0,4 L
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/162576397.jpg
      Iittala Iittala Raami kaadin 0,4 L Raami kaadin 0,4 L Raami kaadin 0,4 L Raami Kannu Valkoinen 40 cl tuotemerkiltä Iittala (1)
      Iittala Raami kaadin 0,4 L
      • 06411923668859
      4
      39.80 EUR
    • Iittala Teema Kaadin 20 Cl. - Kastikekulhot & Kastikekannut Posliini Valkoinen - 1006152
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/113638884.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/153888367.jpg
      Iittala Iittala Teema Kaadin 20 Cl. - Kastikekulhot & Kastikekannut Posliini Valkoinen - 1006152 Teema Kaadin 20 Cl. - Kastikekulhot & Kastikekannut Posliini Valkoinen - 1006152 Teema Kaadin 20 Cl. - Kastikekulhot & Kastikekannut Posliini Valkoinen - 1006152 Iittalan Teema sarja on suursuokki joka ihastuttaa ajattomuudellaan, ja yksinkertaisen tyylikkäällä muotoilullaan ympäri maailmaa. Teema sarjan astiat ovat saatavana toinen toistaan upeammissa väreissä, ja sarjan astiat ovat helposti yhdistettävissä toisiinsa.Iittalan Teema sarjan astiat ovat täydellinen astiasto jokaiseen tilaisuuteen. Osta Kastikekulhot & Kastikekannut ja muita Kulhot & Tarjoiluvadit @ Royal Design. (1)
      Iittala Teema Kaadin 20 Cl. - Kastikekulhot & Kastikekannut Posliini Valkoinen - 1006152
      • 06411800184960
      3
      23.99 EUR
    • Iittala Ultima Thule Karahvi 50cl & 20cl setti - Juomalasit Lasi Sininen - 1026771
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/152333479.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/120305151.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/157771543.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/152269414.jpg
      Iittala Iittala Ultima Thule Karahvi 50cl & 20cl setti - Juomalasit Lasi Sininen - 1026771 Ultima Thule Karahvi 50cl & 20cl setti - Juomalasit Lasi Sininen - 1026771 Ultima Thule Karahvi 50cl & 20cl setti - Juomalasit Lasi Sininen - 1026771 Tapio Wirkkalan suunnitttlema, pohjolan talven ja jään innoittama Ultima Thule on yksi suomalaisen lasimuotoilun klassikoista. Tyylikkäät Ultima Thule sarjan astiat sopivat loistavasti mihin tahansa kattaukseen, ja kaikessa eleganssissaan ne ovatkin yksi Suomen tunnetuimmista design astioista, jotka kestävät aikaa ja käyttöä. Ultima Thule Sarja kuvastaa niitä tuhansia tunteja joita sen suunnitteluun on käytetty. Tapio Wirkkala on yksi Suomen tunnetuimmista muotoilijoista. Ultima Thule Sarja o... (2)
      Iittala Ultima Thule Karahvi 50cl & 20cl setti - Juomalasit Lasi Sininen - 1026771
      • 06411923663656
      • 1026771
      1
      151.00 EUR
    • Iittala Essence -kaadin, tummanharmaa, 100 cl
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/162444590.jpg
      Iittala Iittala Essence -kaadin, tummanharmaa, 100 cl Essence -kaadin, tummanharmaa, 100 cl Essence -kaadin, tummanharmaa, 100 cl Yhden litran kaadin täydentää Iittalan suosittua Essence-lasisarjaa, jota hallitsee Alfredo Häberlin ajaton ja toimiva muotoilu. Kapea ja korkea kaadin on valmistettu suupuhaltamalla Iittalan lasitehtaalla. Alfredo Häberlin suunnitteleman Essence-kokoelman keskeisenä ajatuksena on ollut tiivistää lasistojen laaja skaala muutamaan olennaiseen esineeseen, joita yhdistäämonikäyttöisyys sekä harkitun tasapainoinen ja funktionaalinen ilme.AjatonEssence-kokoelma on palkittu iF- ja Les Découvertes -... (1)
      Iittala Essence -kaadin, tummanharmaa, 100 cl
      • 06411923669337
      2
      88.90 EUR
    • Iittala Essence Carafe 1 L Sea Blue - Vesikarahvit & Vesikannut Lasi Merensininen - 1050321
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/150641816.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/146301428.jpg
      Iittala Iittala Essence Carafe 1 L Sea Blue - Vesikarahvit & Vesikannut Lasi Merensininen - 1050321 Essence Carafe 1 L Sea Blue - Vesikarahvit & Vesikannut Lasi Merensininen - 1050321 Essence Carafe 1 L Sea Blue - Vesikarahvit & Vesikannut Lasi Merensininen - 1050321 Essance astiat on suunnitellut tunnettu suunnittelija Alfredo Häberli ja astiat ovatkin vuosien saatossa voittaneet lukuisia suunnittelupalkintoja. Essance astiastoista onkin muotoutunut yksi Iittalan tunnetuimmista, ja suosituimmista tuotteista.Essance tuotteiden esteettisesti kaunis muotoilu, viehättää vuodesta toiseen minimalistisuudellaan ja sensuellilla ulkomuodollaan. Käytännölliset ja upeat astiat ovat pestävissä astianpesukoneessa. Tuotteet ovat kevyitä ja ne tuntuvat mukavalta kädess... (1)
      Iittala Essence Carafe 1 L Sea Blue - Vesikarahvit & Vesikannut Lasi Merensininen - 1050321
      • 06411923666626
      1
      102.00 EUR
    • Quick filters (quick_questions):
      • Diilit IMPORTANT
        • true
      • Iittala DEFAULT
        • iittala
      • Eva solo DEFAULT
        • eva_solo
      • Arabia DEFAULT
        • arabia
    • Merkki (brand):
      • Arabia (arabia)
      • Iittala (iittala)
      • Eva Solo (eva_solo)
      • Stelton (stelton)
      • 24 (24)
      • Aerolatte (aerolatte)
      • Aida (aida)
      • Alessi (alessi)
      • Alfi (alfi)
      • Anya (anya)
      • Bitz (bitz)
      • Black+blum (black_blum)
      • Bloomingville (bloomingville)
      • BoxinBag (boxinbag)
      • Broste Copenhagen (broste_copenhagen)
      • By On (by_on)
      • Concept-art (concept_art)
      • Coolstuff (coolstuff)
      • Department (department)
      • Design House Stockholm (design_house_stockholm)
      • Design Letters (design_letters)
      • Dorre (dorre)
      • Dutchdeluxes (dutchdeluxes)
      • ERNST (ernst)
      • Espro (espro)
      • Eva Trio (eva_trio)
      • Exxent (exxent)
      • Ferm Living (ferm_living)
      • Form & Refine (form_refine)
      • Georg Jensen (georg_jensen)
      • Gerbera (gerbera)
      • Hario (hario)
      • HAY (hay)
      • HK Living (hk_living)
      • Holmegaard (holmegaard)
      • House Doctor (house_doctor)
      • IFavine (ifavine)
      • Kay bojesen (kay_bojesen)
      • Kilner (kilner)
      • Kosta Boda (kosta_boda)
      • Kähler (ka_hler)
      • Le Creuset (le_creuset)
      • Lene Bjerre (lene_bjerre)
      • Lokal Helsinki (lokal_helsinki)
      • Luigi Bormioli (luigi_bormioli)
      • Luminarc (luminarc)
      • Maku (maku)
      • Marimekko (marimekko)
      • Martinex (martinex)
      • Mateus (mateus)
      • Menu (menu)
      • Mikamax (mikamax)
      • Motta (motta)
      • Muurla (muurla)
      • Muut (muut)
      • Muuto (muuto)
      • Nachtmann (nachtmann)
      • Nordal (nordal)
      • Nordwik (nordwik)
      • Orrefors (orrefors)
      • Petite Friture (petite_friture)
      • Peugeot (peugeot)
      • Pillivuyt (pillivuyt)
      • PotteryJo (potteryjo)
      • Pyrex (pyrex)
      • Rice (rice)
      • Riedel (riedel)
      • Rig-Tig (rig_tig)
      • Rosendahl (rosendahl)
      • Rosenthal (rosenthal)
      • Royal Copenhagen (royal_copenhagen)
      • Royal Doulton (royal_doulton)
      • Rörstrand (ro_rstrand)
      • Sagaform (sagaform)
      • Serax (serax)
      • Sistema (sistema)
      • Skagerak (skagerak)
      • Skrufs Glasbruk (skrufs_glasbruk)
      • Spiegelau (spiegelau)
      • Spode (spode)
      • Swell (swell)
      • Tivoli Audio (tivoli_audio)
      • Tom Dixon (tom_dixon)
      • Tomorrow's Kitchen (tomorrow_s_kitchen)
      • Vaja Finland (vaja_finland)
      • Villeroy & Boch (villeroy_boch)
      • Waterford (waterford)
      • WMF (wmf)
      • Yoursurprise (yoursurprise)
    • Hinta (price):
      • < 30 € (budget)
      • 30 € - 45 € (price_2)
      • 45 € - 70 € (price_3)
      • ≥ 70 € (price_4)
    • Kannun tyyppi (kannun_tyyppi):
      • Juomasäiliö (juomasa_ilio_)
      • Kannu (kannu)
      • Karahvi (karahvi)
      • Kastikekannu (kastikekannu)
      • Maitokannu (maitokannu)
      • Vesikarahvi (vesikarahvi)
      • Viinikarahvi (viinikarahvi)
      • Viskikarahvi (viskikarahvi)
    • Sarja (group):
      • Arabia Arctica (arabia_arctica)
      • Arabia Esteri (arabia_esteri)
      • Arabia Huvila (arabia_huvila)
      • Arabia KoKo (arabia_koko)
      • Arabia Muumi (arabia_muumi)
      • Arabia Paratiisi (arabia_paratiisi)
      • Arabia Pastoraali (arabia_pastoraali)
      • Iittala Aino Aalto (iittala_aino_aalto)
      • Iittala Essence (iittala_essence)
      • Iittala Kartio (iittala_kartio)
      • Iittala Teema (iittala_teema)
      • Iittala Ultima Thule (iittala_ultima_thule)
      • Marimekko Räsymatto (marimekko_ra_symatto)
      • Villeroy & Boch NewWave (villeroy_boch_newwave)
    • Kannun tilavuus (L) (kannun_koko):
      • < 0.5 L (kannun_koko_1)
      • 0.5 L - 1 L (kannun_koko_2)
      • ≥ 1 L (kannun_koko_3)
    • Konepesun kestävä (konepesun_kesta_va_):
      • Kyllä (kylla_)
      • Ei (ei)
    • Kannun materiaali (kannun_materiaali):
      • Keraaminen (keraaminen)
      • Kristallilasi (kristallilasi)
      • Lasi (lasi)
      • Muovi (muovi)
      • Ruostumaton teräs (ruostumaton_tera_s)
      • Teräs (tera_s)
    • Väri (va_ri):
      • Beige (beige)
      • Harmaa (harmaa)
      • Hopea (hopea)
      • Keltainen (keltainen)
      • Kerma (kerma)
      • Koralli (koralli)
      • Kulta (kulta)
      • Läpinäkyvä (la_pina_kyva_)
      • Moniväri (moniva_ri)
      • Musta (musta)
      • Nude (nude)
      • Oranssi (oranssi)
      • Printtikuosi (printtikuosi)
      • Punainen (punainen)
      • Ruskea (ruskea)
      • Sininen (sininen)
      • Turkoosi (turkoosi)
      • Vaaleanpunainen (vaaleanpunainen)
      • Valkoinen (valkoinen)
      • Vihreä (vihrea_)
      • Violetti (violetti)
    • Juomien tyyppi (juomien_tyyppi):
      • Mehu (mehu)
      • Vesi (vesi)
      • Viini (viini)
      • Viski (viski)
    • Suunnittelija (suunnittelija):
      • Kaj Franck (kaj_franck)
      • Tapio Wirkkala (tapio_wirkkala)
      • Antonio Citterio (antonio_citterio)
      • Toan Nguyen (toan_nguyen)
    • Diili (deal):
      • true (true)
    • Tuoteryhmät (siblingcategory):
    • info@vertaa.fi