x
x
x Kaikki kategoriat x Kategoriat MENU
Haet nyt kategoriassa {{$data.getCategoryName() | lowercase}} (poista)
{{ $data.getCategoryName() }}
×
{ "valueFormat": "[[cg.view.page.base.SearchPanelBehavior.cleanSearchText(value.getTerm())]]" } off Etsi tuotteita... Hae tuotteita kategoriassa {{$data.getCategoryName() | lowercase}}... Etsi tuotteita... Hae... Etsi tuotteita...
Kategoriat x Sulje
  • Hae: {{$root.$ui.getPage().getSearchText()}} x
  • Hei {{$parent.getName()}}! Haluatko nähdä myös näitä tuotteita myyvät kaupat lähellä sijaintia {{$data.getCity()}}?
    Käytä sijaintia
    x

    Iittala Kaatimet

    ()
    {{$data.getNumberOfReviews()}} kuluttajaa arvioi tuotteita tässä kategoriassa, keskiarvo {{$data.getAverageRating() | rating}}
    0 - 16
    • Iittala Decanter viinikarahvi
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/109881988.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/82864344.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/155023264.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/101695173.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/161520138.jpg
      Iittala Iittala Decanter viinikarahvi Decanter viinikarahvi Decanter viinikarahvi Decanter viinikarahvi Iittalalta, suunnitellut Antonio Citterio & Toan Nguen. Karahvi sopii täydellisesti Iittalan viinilasien kanssa yhteen. Karahvin tilavuus 190 cl. Essence Decanter Karahvi - Iittala - Kirkas Vesi, Kahvi & Tee i Lasi - Iittala (18)
      Iittala Decanter viinikarahvi
      • 06411920046056
      6
      good_buy
      most_sold
      59.01 EUR
    • Iittala Kartio kaadin 95 cl, kirkas
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/150533640.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/155022659.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/166224338.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/82861304.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/82861303.jpg
      Iittala Iittala Kartio kaadin 95 cl, kirkas Kartio kaadin 95 cl, kirkas Kartio kaadin 95 cl, kirkas Kartio Karahvi, Selkeä 95 cl tuotemerkiltä Iittala (4)
      Iittala Kartio kaadin 95 cl, kirkas
      • 06411920008351
      • 110615
      • 1007051
      7
      good_buy
      47.99 EUR
    • Iittala Ultima Thule karahvi 50 cl
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/82861406.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/161343634.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/82861405.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/82861403.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/82861402.jpg
      Iittala Iittala Ultima Thule karahvi 50 cl Ultima Thule karahvi 50 cl Ultima Thule karahvi 50 cl Ultima Thule -karahvi kuuluu Iittalan ikoniseen lasikokoelmaan, jonka Tapio Wirkkala suunnitteli vuonna 1968. Lapin luonnosta inspiraationsa saaneen Ultima Thule -sarjan muodot jäljittelevät sulavan kevätjään muodostamia kuvioita. Lasiastiat valmistetaan erityisellä jäälasitekniikalla, jota Wirkkala oli itse mukana kehittämässä: orgaaninen pintakuvio syntyy, kun sula lasimassa hakee muotonsa kaiverretussa muotissa. Ultima Thulen kansainvälinen maine kasvoi, kun Finnair otti sen käyttöön uudel... (4)
      Iittala Ultima Thule karahvi 50 cl
      • 06411923652681
      6
      good_buy
      98.00 EUR
    • Iittala Kartio kaadin 95 cl, pellava
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/174968012.jpg
      Iittala Iittala Kartio kaadin 95 cl, pellava Kartio kaadin 95 cl, pellava Kartio kaadin 95 cl, pellava Iittalan Kartio-kaadin on osa Kaj Franckin luomaa lasikokoelmaa, jossa rationaalisen selkeisiin geometrisiin linjoihin on puhallettu hurmaava annos elävää ja persoonallista henkeä. Kartio-kokoelman jäsenet edustavat tarkkaan harkittua kotimaista muotoilua, jonka käytännöllisyys ilahduttaa arjessa ja tyylikkyys sopii juhlavaankin kattaukseen. Kartio-kaadin ja muut Kartio-sarjan lasiastiat ovat suomalaisen lasimuotoilun klassikoita, jotka kestävät aikaa ja käyttöä. (3)
      Iittala Kartio kaadin 95 cl, pellava
      • 06411923666862
      4
      good_buy
      deal
      90.00 EUR
    • Iittala Kartio kaadin 95 cl, tummanharmaa
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/172682577.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/171275144.jpg
      Iittala Iittala Kartio kaadin 95 cl, tummanharmaa Kartio kaadin 95 cl, tummanharmaa Kartio kaadin 95 cl, tummanharmaa Kartio Karahvi 95 cl Tummanharmaa tuotemerkiltä Iittala (2)
      Iittala Kartio kaadin 95 cl, tummanharmaa
      • 06411923670265
      5
      good_buy
      73.90 EUR
    • Iittala Aino Aalto kaadin 120 cl, kirkas
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/141972765.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/82861297.jpg
      Iittala Iittala Aino Aalto kaadin 120 cl, kirkas Aino Aalto kaadin 120 cl, kirkas Aino Aalto kaadin 120 cl, kirkas Iittalan Aino Aalto -kaadin hurmaa yksinkertaisella muotokielellään, jonka suunnittelun lähtökohtina ovat toimineet monikäyttöisyys ja pinottavuus. Alun perin nimellä Bölgeblick tunnetun lasiston prässätty kuviointi jäljittelee veteen heitetystä kivestä syntyviä renkaita. Aino Aallon suunnittelema lasikokoelma ylsi toiselle sijalle Karhula-Iittalan lasitehtailla järjestetyssä suunnittelukilpailussa vuonna 1932 ja se on pysynyt Iittalan tuotannossa lanseerausvuodestaan lähtien. Ilmestymisaikan... (2)
      Iittala Aino Aalto kaadin 120 cl, kirkas
      • 06411920002991
      • 1007018
      4
      good_buy
      87.99 EUR
    • Iittala Ultima Thule kaadin jääpalanokalla
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/148695719.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/155010512.jpg
      Iittala Iittala Ultima Thule kaadin jääpalanokalla Ultima Thule kaadin jääpalanokalla Ultima Thule kaadin jääpalanokalla Ultima Thule -kaadin kuuluu Iittalan ikoniseen lasikokoelmaan, jonka Tapio Wirkkala suunnitteli vuonna 1968. Lapin luonnosta inspiraationsa saaneen Ultima Thule -sarjan muodot jäljittelevät sulavan kevätjään muodostamia kuvioita. Lasiastiat valmistetaan erityisellä jäälasitekniikalla, jota Wirkkala oli itse mukana kehittämässä: orgaaninen pintakuvio syntyy, kun sula lasimassa hakee muotonsa kaiverretussa muotissa. Ultima Thulen kansainvälinen maine kasvoi, kun Finnair otti sen käyttöön uudell... (2)
      Iittala Ultima Thule kaadin jääpalanokalla
      • 06411920002939
      • 1007017
      4
      good_buy
      deal
      149.00 EUR
    • Iittala Essence kaadin, kirkas
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/112869850.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/175926206.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/82861312.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/152269637.jpg
      Iittala Iittala Essence kaadin, kirkas Essence kaadin, kirkas Essence kaadin, kirkas Yhden litran kaadin täydentää Iittalan suosittua Essence-lasisarjaa, jota hallitsee Alfredo Häberlin ajaton ja toimiva muotoilu. Häberlin suunnitteleman Essence-kokoelman keskeisenä ajatuksena on ollut tiivistää viini- ja olutlasien laaja skaala muutamaan olennaiseen, monikäyttöiseen lasiin. Lasien jalat ja pohjat jakavat samanlaisen muotokielen, jonka ansiosta kokoelman yleisilme on harkitun tasapainoinen ja funktionaalinen. Essence-kokoelma on palkittu iF ja Les Découvertes -designpalkinnoi... (1)
      Iittala Essence kaadin, kirkas
      • 06411920043666
      • 1007166
      6
      good_buy
      62.99 EUR
    • Iittala Teema maitokaadin 0,2 L, valkoinen
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/113638884.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/153888367.jpg
      Iittala Iittala Teema maitokaadin 0,2 L, valkoinen Teema maitokaadin 0,2 L, valkoinen Teema maitokaadin 0,2 L, valkoinen Iiittalan Teema-maitokaadintäydentää Kaj Franckin rakastettua Teema-sarjaa. Monikäyttöinen kaadin sopii niin maidon, kerman, öljyn kuin balsamiconkin tarjoiluun. Aikanaan maitokaadin oli todellinen innovaatio ja vastaus 1950-luvun muuttuviin tarpeisiin. Tuohon aikaan maito ja kerma olivat kaupoissa irtomyynnissä, ja Teeman uuden kaatimen avulla ne oli helppo tuoda kaupasta kotiin. Kooltaan kaadin oli sopiva säilytettäväksi ikkunan välissä viileässä, sillä jääkaapit olivat 50-luvun Suomessa ha... (2)
      Iittala Teema maitokaadin 0,2 L, valkoinen
      • 06411800184960
      3
      24.89 EUR
    • Iittala Kartio kaadin 160 cl, kirkas
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/172571764.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/171247396.jpg
      Iittala Iittala Kartio kaadin 160 cl, kirkas Kartio kaadin 160 cl, kirkas Kartio kaadin 160 cl, kirkas Iittalan Kartio-sarjan karahvi, rajoitettu erä. (1)
      Iittala Kartio kaadin 160 cl, kirkas
      • 06411923670272
      4
      72.99 EUR
    • Iittala Raami kaadin 0,4 L
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/162576397.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/164126998.jpg
      Iittala Iittala Raami kaadin 0,4 L Raami kaadin 0,4 L Raami kaadin 0,4 L Raami Kannu Valkoinen 40 cl tuotemerkiltä Iittala (1)
      Iittala Raami kaadin 0,4 L
      • 06411923668859
      4
      33.90 EUR
    • Iittala Essence Karahvi 100 cl ametisti
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/172571511.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/171275092.jpg
      Iittala Iittala Essence Karahvi 100 cl ametisti Essence Karahvi 100 cl ametisti Essence Karahvi 100 cl ametisti Essance astiat on suunnitellut tunnettu suunnittelija Alfredo Häberli ja astiat ovatkin vuosien saatossa voittaneet lukuisia suunnittelupalkintoja. Essance astiastoista onkin muotoutunut yksi Iittalan tunnetuimmista, ja suosituimmista tuotteista.Essance tuotteiden esteettisesti kaunis muotoilu, viehättää vuodesta toiseen minimalistisuudellaan ja sensuellilla ulkomuodollaan. Käytännölliset ja upeat astiat ovat pestävissä astianpesukoneessa. Tuotteet ovat kevyitä ja ne tuntuvat mukavalta kädess... (3)
      Iittala Essence Karahvi 100 cl ametisti
      • 06411923670258
      1
      133.00 EUR
    • Iittala Kartio kaadin 95 cl, harmaa
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/142268884.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/155014750.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/102533386.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/152269625.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/152269624.jpg
      Iittala Iittala Kartio kaadin 95 cl, harmaa Kartio kaadin 95 cl, harmaa Kartio kaadin 95 cl, harmaa Kartio Kannu 95 cl, Iittala. Saatavana useissa väreissä. Suunnittelija: Kaj Frank (1)
      Iittala Kartio kaadin 95 cl, harmaa
      • 06411920039546
      • 1007142
      2
      58.99 EUR
    • Iittala Raami karahvi 1 L
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/150641804.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/171162940.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/171162941.jpg
      Iittala Iittala Raami karahvi 1 L Raami karahvi 1 L Raami karahvi 1 L Iittalan Raami-sarjanlasikarahvi palvelee niin aamiais- kuin illalliskattauksissa ja sopiisulavasti yhteen sarjan juomalasien kanssa.Kohokuvioitu karahvi on valmistettu suupuhaltamalla Suomessa. Vuonna 2019 julkaistun Raami-kattaussarjan on Iittalalle suunnitellut sukupolvensa tunnetuimpiin teollisiin muotoilijoihin kuuluva Jasper Morrison, joka pohti kokoelmaa suunnitellessaan astioiden merkitystä viihtyisän tunnelman luojina ja ihmisiä yhteenkutsuvina esineinä. Raami-nimi viittaakin siihen,... (1)
      Iittala Raami karahvi 1 L
      • 06411923664356
      • 1026952
      2
      104.80 EUR
    • Iittala Kartio kaadin 160 cl, tummanharmaa
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/172682436.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/171247404.jpg
      Iittala Iittala Kartio kaadin 160 cl, tummanharmaa Kartio kaadin 160 cl, tummanharmaa Kartio kaadin 160 cl, tummanharmaa Iittalan Kartio-kaadin on osa Kaj Franckin luomaa lasikokoelmaa, jossa rationaalisen selkeisiin geometrisiin linjoihin on puhallettu hurmaava annos elävää ja persoonallista henkeä. Kartio-sarjan jäsenet edustavat tarkkaan harkittua kotimaista muotoilua, jonka käytännöllisyys ilahduttaa arjessa ja tyylikkyys sopii juhlavaankin kattaukseen. Pyöreä Kartio-kaadin on vanha malli Iittalan lasiarkistojen kätköistä alun perin vuonna 1955 suunniteltu muotojulkaistiin uudelleen vuonna 2021 Iittalan 140... (1)
      Iittala Kartio kaadin 160 cl, tummanharmaa
      • 06411923670302
      1
      93.90 EUR
    • Iittala Essence kaadin, tummanharmaa
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/162444590.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/164550265.jpg
      Iittala Iittala Essence kaadin, tummanharmaa Essence kaadin, tummanharmaa Essence kaadin, tummanharmaa Yhden litran kaadin täydentää Iittalan suosittua Essence-lasisarjaa, jota hallitsee Alfredo Häberlin ajaton ja toimiva muotoilu. Kapea ja korkea kaadin on valmistettu suupuhaltamalla Iittalan lasitehtaalla. Alfredo Häberlin suunnitteleman Essence-kokoelman keskeisenä ajatuksena on ollut tiivistää lasistojen laaja skaala muutamaan olennaiseen esineeseen, joita yhdistäämonikäyttöisyys sekä harkitun tasapainoinen ja funktionaalinen ilme.AjatonEssence-kokoelma on palkittu iF- ja Les Découvertes -... (1)
      Iittala Essence kaadin, tummanharmaa
      • 06411923669337
      1
      93.90 EUR
    • Quick filters (quick_questions):
      • Diilit IMPORTANT
        • true
      • Iittala DEFAULT
        • iittala
      • Eva solo DEFAULT
        • eva_solo
      • Arabia DEFAULT
        • arabia
    • Merkki (brand):
      • Arabia (arabia)
      • Iittala (iittala)
      • Eva Solo (eva_solo)
      • Stelton (stelton)
      • 24hShop (24hshop)
      • &tradition (_tradition)
      • Aida (aida)
      • Alessi (alessi)
      • Alfi (alfi)
      • Arcoroc (arcoroc)
      • Balvi (balvi)
      • Black+blum (black_blum)
      • Blomus (blomus)
      • Bloomingville (bloomingville)
      • Bormioli Rocco (bormioli_rocco)
      • Broste Copenhagen (broste_copenhagen)
      • By On (by_on)
      • CamelBak (camelbak)
      • Concept-art (concept_art)
      • DeLonghi (delonghi)
      • Department (department)
      • Design House Stockholm (design_house_stockholm)
      • Design Letters (design_letters)
      • Dorre (dorre)
      • ERNST (ernst)
      • Exxent (exxent)
      • Ferm Living (ferm_living)
      • Final Touch (final_touch)
      • Form & Refine (form_refine)
      • Funktion (funktion)
      • Georg Jensen (georg_jensen)
      • Gerbera (gerbera)
      • Hario (hario)
      • HAY (hay)
      • HK Living (hk_living)
      • Holmegaard (holmegaard)
      • House Doctor (house_doctor)
      • Höganäs keramik (ho_gana_s_keramik)
      • IFavine (ifavine)
      • Kay bojesen (kay_bojesen)
      • Kilner (kilner)
      • Kosta Boda (kosta_boda)
      • Kähler (ka_hler)
      • Lene Bjerre (lene_bjerre)
      • Lokal Helsinki (lokal_helsinki)
      • Luigi Bormioli (luigi_bormioli)
      • Marimekko (marimekko)
      • Mateus (mateus)
      • Menu (menu)
      • Mikamax (mikamax)
      • Motta (motta)
      • Mumin (mumin)
      • Muubs (muubs)
      • Muurla (muurla)
      • Muuto (muuto)
      • Nachtmann (nachtmann)
      • New Works (new_works)
      • Nordal (nordal)
      • Orrefors (orrefors)
      • Paradisverkstaden (paradisverkstaden)
      • Peugeot (peugeot)
      • Pillivuyt (pillivuyt)
      • PotteryJo (potteryjo)
      • Rice (rice)
      • Riedel (riedel)
      • Rig-Tig (rig_tig)
      • Rosendahl (rosendahl)
      • Rosenthal (rosenthal)
      • Rosti Mepal (rosti_mepal)
      • Royal Copenhagen (royal_copenhagen)
      • Royal Doulton (royal_doulton)
      • Rörstrand (ro_rstrand)
      • Sagaform (sagaform)
      • Serax (serax)
      • Skagerak (skagerak)
      • Spiegelau (spiegelau)
      • Spode (spode)
      • Vaja Finland (vaja_finland)
      • Villeroy & Boch (villeroy_boch)
      • WMF (wmf)
      • XD Design (xd_design)
      • Yoursurprise (yoursurprise)
    • Hinta (price):
      • < 30 € (budget)
      • 30 € - 40 € (price_2)
      • 40 € - 65 € (price_3)
      • ≥ 65 € (price_4)
    • Kannun tyyppi (kannun_tyyppi):
    • Sarja (group):
      • Arabia Esteri (arabia_esteri)
      • Arabia Huvila (arabia_huvila)
      • Arabia KoKo (arabia_koko)
      • Arabia Muumi (arabia_muumi)
      • Arabia Paratiisi (arabia_paratiisi)
      • Arabia Pastoraali (arabia_pastoraali)
      • Iittala Aino Aalto (iittala_aino_aalto)
      • Iittala Essence (iittala_essence)
      • Iittala Kartio (iittala_kartio)
      • Iittala Raami (iittala_raami)
      • Iittala Teema (iittala_teema)
      • Iittala Ultima Thule (iittala_ultima_thule)
      • Marimekko Sukat Makkaralla (marimekko_sukat_makkaralla)
      • Villeroy & Boch NewWave (villeroy_boch_newwave)
    • Kannun tilavuus (L) (kannun_koko):
      • < 0.69 L (kannun_koko_1)
      • 0.69 L - 1 L (kannun_koko_2)
      • 1 L - 1.2 L (kannun_koko_3)
      • ≥ 1.2 L (kannun_koko_4)
    • Konepesun kestävä (konepesun_kesta_va_):
      • Kyllä (kylla_)
      • Ei (ei)
    • Kannun materiaali (kannun_materiaali):
      • Keraaminen (keraaminen)
      • Kristallilasi (kristallilasi)
      • Lasi (lasi)
      • Muovi (muovi)
      • Ruostumaton teräs (ruostumaton_tera_s)
      • Teräs (tera_s)
    • Väri (va_ri):
      • Beige (beige)
      • Harmaa (harmaa)
      • Hopea (hopea)
      • Keltainen (keltainen)
      • Kerma (kerma)
      • Koralli (koralli)
      • Kulta (kulta)
      • Läpinäkyvä (la_pina_kyva_)
      • Moniväri (moniva_ri)
      • Musta (musta)
      • Nude (nude)
      • Oranssi (oranssi)
      • Printtikuosi (printtikuosi)
      • Punainen (punainen)
      • Ruskea (ruskea)
      • Sininen (sininen)
      • Turkoosi (turkoosi)
      • Vaaleanpunainen (vaaleanpunainen)
      • Valkoinen (valkoinen)
      • Vihreä (vihrea_)
      • Violetti (violetti)
    • Juomien tyyppi (juomien_tyyppi):
      • Glögi (glo_gi)
      • Mehu (mehu)
      • Vesi (vesi)
      • Viini (viini)
      • Virvoitusjuoma (virvoitusjuoma)
    • Suunnittelija (suunnittelija):
      • Kaj Franck (kaj_franck)
      • Tapio Wirkkala (tapio_wirkkala)
      • Antonio Citterio (antonio_citterio)
      • Toan Nguyen (toan_nguyen)
    • Diili (deal):
      • true (true)
    • Tuoteryhmät (siblingcategory):
    • info@vertaa.fi