x
x
x Kaikki kategoriat x Kategoriat MENU
Haet nyt kategoriassa {{$data.getCategoryName() | lowercase}} (poista)
{{ $data.getCategoryName() }}
×
{ "valueFormat": "[[cg.view.page.base.SearchPanelBehavior.cleanSearchText(value.getTerm())]]" } off Etsi tuotteita... Hae tuotteita kategoriassa {{$data.getCategoryName() | lowercase}}... Etsi tuotteita... Hae... Etsi tuotteita...
Kategoriat x Sulje
  • Hae: {{$root.$ui.getPage().getSearchText()}} x
  • Hei {{$parent.getName()}}! Haluatko nähdä myös näitä tuotteita myyvät kaupat lähellä sijaintia {{$data.getCity()}}?
    Käytä sijaintia
    x

    Kaunokirjallisuus

    ()
    {{$data.getNumberOfReviews()}} kuluttajaa arvioi tuotteita tässä kategoriassa, keskiarvo {{$data.getAverageRating() | rating}}
    0 - 2
    • Baudelaire, Charles Kielletyt runot
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/144242049.jpg
      Baudelaire, Charles Baudelaire, Charles Kielletyt runot Kielletyt runot Kielletyt runot Pian sen jälkeen, kun Charles Baudelairen runokokoelma Les Fleurs du mal eli Pahan kukat oli ilmestynyt Pariisissa vuonna 1857, oikeus tuomitsi kuusi runoa painokieltoon Ranskassa; se piti niitä julkisen moraalin ja hyvien tapojen vastaisina. Neljän vuoden kuluttua (1861) teos ilmestyi uudelleen, ilman kyseisiä tekstejä, mutta toisilla lisättynä. Nykyeditioihin kielletyt runot ja muut kokoelman ulkopuolelle jääneet tekstit on usein sisällytetty liitteenä. Kielletyt runot sisältää kyseiset run... (1)
      Baudelaire, Charles Kielletyt runot
      • 09789523051287
      2
      most_sold
      47.00 EUR
    • Baudelaire, Charles Pahan kukat
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/140483236.jpg
      Baudelaire, Charles Baudelaire, Charles Pahan kukat Pahan kukat Pahan kukat Charles Baudelairen (1821-1867) Pahan kukat on modernin kirjallisuuden perusteoksia. Siinä pääsee kuuluville joukko tunteita ja kokemuksia, jotka aiemmin olivat jääneet runouden piirin ulkopuolelle. Pahan kukat on epäilyn, ahdistuksen, katumuksen, halun ja oudon kauneudenjanon yksityiskohtainen, kärsivällinen, kiihkeä dokumentti nykyajan alkutaipaleelta. 'Tähän kauheaan kirjaan minä olen pannut koko sydämeni, kaiken hellyyteni, kaiken uskoni (valepuvussa), kaiken vihani', kirjoitti runoilija ... (1)
      Baudelaire, Charles Pahan kukat
      • 09789524831499
      2
      25.80 EUR
    • Quick filters (quick_questions):
      • Adams, Scott DEFAULT
        • adams_scott
      • Halpa DEFAULT
        • budget
    • Mistä merkistä pidät eniten? (brand):
      • Adams, Scott (adams_scott)
      • Atwood, Margaret (atwood_margaret)
      • Basam Books Oy (basam_books_oy)
      • Baudelaire, Charles (baudelaire_charles)
      • Beskow, Elsa (beskow_elsa)
      • Book (book)
      • Booth, Stephen (booth_stephen)
      • Brown, Sandra (brown_sandra)
      • Byatt, A. S. (byatt_a_s_)
      • Child, Lee (child_lee)
      • Coben, Harlan (coben_harlan)
      • Coelho, Paulo (coelho_paulo)
      • Connelly, Michael (connelly_michael)
      • Coupland, Douglas (coupland_douglas)
      • DeMille, Nelson (demille_nelson)
      • Dickens, Charles (dickens_charles)
      • Faulkner, William (faulkner_william)
      • Fellowes, Julian (fellowes_julian)
      • Flynn, Vince (flynn_vince)
      • Franzen, Jonathan (franzen_jonathan)
      • Galbraith, Robert (galbraith_robert)
      • Gillen, Kieron (gillen_kieron)
      • Goethe, Johann Wolfgang Von (goethe_johann_wolfgang_von)
      • Guillou, Jan (guillou_jan)
      • Gummerus (gummerus)
      • Hobb, Robin (hobb_robin)
      • Huxley, Aldous (huxley_aldous)
      • Isomäki, Risto (isoma_ki_risto)
      • James, Peter (james_peter)
      • Jokinen, Seppo (jokinen_seppo)
      • Kafka, Franz (kafka_franz)
      • Kaskinen, Anna-Mari (kaskinen_anna_mari)
      • Kepler, Lars (kepler_lars)
      • Kerouac, Jack (kerouac_jack)
      • King, Stephen (king_stephen)
      • Kinsella, Sophie (kinsella_sophie)
      • Kustannus oy Jalava (kustannus_oy_jalava)
      • Kyrö, Tuomas (kyro_tuomas)
      • Lawrence, Mark (lawrence_mark)
      • Le Carre, John (le_carre_john)
      • Le Guin, Ursula K. (le_guin_ursula_k_)
      • Lehtinen, Tuija (lehtinen_tuija)
      • Lehtolainen, Leena (lehtolainen_leena)
      • Lehväslaiho, Reino (lehva_slaiho_reino)
      • Läckberg, Camilla (la_ckberg_camilla)
      • MacBride, Stuart (macbride_stuart)
      • Martin, George R. R. (martin_george_r_r_)
      • Miller, Arthur (miller_arthur)
      • Montefiore, Santa (montefiore_santa)
      • Moriarty, Liane (moriarty_liane)
      • Moyes, Jojo (moyes_jojo)
      • Nesser, Håkan (nesser_ha_kan)
      • Nicholls, David (nicholls_david)
      • Oates, Joyce Carol (oates_joyce_carol)
      • Orwell, George (orwell_george)
      • Patterson, James (patterson_james)
      • Penny, Louise (penny_louise)
      • Pichon, Liz (pichon_liz)
      • Picoult, Jodi (picoult_jodi)
      • Plath, Sylvia (plath_sylvia)
      • Pratchett, Terry (pratchett_terry)
      • Rand, Ayn (rand_ayn)
      • Rankin, Ian (rankin_ian)
      • Riley, Lucinda (riley_lucinda)
      • Rilke, Rainer Maria (rilke_rainer_maria)
      • Robinson, Peter (robinson_peter)
      • Roth, Philip (roth_philip)
      • Rowling, J. K. (rowling_j_k_)
      • Sachar, Louis (sachar_louis)
      • Sanderson, Brandon (sanderson_brandon)
      • Shafak, Elif (shafak_elif)
      • Shakespeare, William (shakespeare_william)
      • Simukka, Salla (simukka_salla)
      • Slaughter, Karin (slaughter_karin)
      • Smith, Wilbur (smith_wilbur)
      • Tammi (tammi)
      • Thompson, Hunter S. (thompson_hunter_s_)
      • Tolstoy, Leo (tolstoy_leo)
      • Vargas, Fred (vargas_fred)
      • Vaughan, Brian K. (vaughan_brian_k_)
      • Vuori, Kristiina (vuori_kristiina)
      • Wells, H. G. (wells_h_g_)
    • Hinta (price):
      • < 9€ (budget)
      • 9€ - 16€ (low)
      • 16€ - 23€ (medium)
      • > 23€ (high)
    • Mallin nimi (group):
      • Advent calendar books (advent_calendar_books)
    • Tuoteryhmät (siblingcategory):
    • info@vertaa.fi