x
x
x Kaikki kategoriat x Kategoriat MENU
Haet nyt kategoriassa {{$data.getCategoryName() | lowercase}} (poista)
{{ $data.getCategoryName() }}
×
{ "valueFormat": "[[cg.view.page.base.SearchPanelBehavior.cleanSearchText(value.getTerm())]]" } off Etsi tuotteita... Hae tuotteita kategoriassa {{$data.getCategoryName() | lowercase}}... Etsi tuotteita... Hae... Etsi tuotteita...
Kategoriat x Sulje
  • Hae: {{$root.$ui.getPage().getSearchText()}} x
  • Hei {{$parent.getName()}}! Haluatko nähdä myös näitä tuotteita myyvät kaupat lähellä sijaintia {{$data.getCity()}}?
    Käytä sijaintia
    x

    Yukon Kiikarit

    ()
    {{$data.getNumberOfReviews()}} kuluttajaa arvioi tuotteita tässä kategoriassa, keskiarvo {{$data.getAverageRating() | rating}}
    0 - 3
    • Yukon Point 8x42 kiikari
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/142842530.jpg
      Yukon Yukon Point 8x42 kiikari Point 8x42 kiikari Point 8x42 kiikari The distinctive feature ofroof-prismbinocularsPoint 842and 1042 is compact size.Lightweight (640 g)allows the binoculars to be used for long time field observation during stalk hunt. The lens caps are permanently attached to the binocular's body which prevents them from being lost. Built-in magnets keep the caps fixed in the open or closed position. The lens caps abut the binoculars housing and dont hinder in use. Thenitrogen purgeddesign prevents the lenses and inner surfaces from condensation. (3)
      Yukon Point 8x42 kiikari
      1
      191.19 EUR
    • Yukon Solaris 12x50 WP kiikarit
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/142842759.jpg
      Yukon Yukon Solaris 12x50 WP kiikarit Solaris 12x50 WP kiikarit Solaris 12x50 WP kiikarit SOLARIS-tuoteperheeseen kuuluu viisi eri porroprismakiikarimallia, joiden suurennosteho onvälillä 7x20x.. Näissä kiikareissa on laaja näkökenttä ja pitkä silmäsuoja; suurikokoinen linssi tarjoaa kirkkaamman kuvanmyös hämärässä. Roiskevesitiiviys (IPX6-luokitus) mahdollistaa kiikarien käytön myös kosteammassa ilmanalassa(kuten sateessa ja sumussa). Vankka kevytmetallirunko tekee käytöstä mukavaa missä tahansa olosuhteissa. SOLARIS-kiikarit on tehty sopimaan moniin eri käyttötarkoituksiin, kute... (3)
      Yukon Solaris 12x50 WP kiikarit
      1
      130.73 EUR
    • Yukon Sideview 8x21 kiikari
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/142843842.jpg
      Yukon Yukon Sideview 8x21 kiikari Sideview 8x21 kiikari Sideview 8x21 kiikari Compact binocular Sideview is an ideal means for daytime observation. The binoculars boast an extremely handy design and elegant styling. Due to their low weight of 190 g and minimal size, they will fit comfortably into any jacket pocket. Thanks to Porro prism optics and anti-reflective coatings the binoculars Sideview deliver crisp, well-balanced and contrast-rich images. Soft touch coating allows a strong grip of the binoculars. (2)
      Yukon Sideview 8x21 kiikari
      1
      72.31 EUR
    • Quick filters (quick_questions):
      • Diilit IMPORTANT
        • true
      • Nikon DEFAULT
        • nikon
      • Vortex DEFAULT
        • vortex
      • Zeiss DEFAULT
        • zeiss
      • Swarovski Optik DEFAULT
        • swarovski_optik
      • Canon DEFAULT
        • canon
      • Leica DEFAULT
        • leica
      • Lintujen tarkkailu DEFAULT
        • lintujen_tarkkailu
      • Edullinen DEFAULT
        • budget
    • Merkki (brand):
      • Nikon (nikon)
      • Bushnell (bushnell)
      • Pentax (pentax)
      • Canon (canon)
      • Steiner (steiner)
      • Vortex (vortex)
      • Swarovski Optik (swarovski_optik)
      • Zeiss (zeiss)
      • Leica (leica)
      • Hawke (hawke)
      • Kowa (kowa)
      • Braun (braun)
      • Bresser (bresser)
      • Brunton (brunton)
      • Burrel (burrel)
      • Celestron (celestron)
      • Coghlan's (coghlan_s)
      • Dörr (do_rr)
      • Fjällräven (fja_llra_ven)
      • Focus (focus)
      • German Precision Optics (german_precision_optics)
      • Hama (hama)
      • Helios (helios)
      • Hikmicro (hikmicro)
      • Humvee (humvee)
      • Kahles (kahles)
      • Kenko (kenko)
      • Meopta (meopta)
      • Nedis (nedis)
      • Nikko Stirling (nikko_stirling)
      • Nordic Hawk (nordic_hawk)
      • Olympus (olympus)
      • Silva (silva)
      • Swarovski (swarovski)
      • Technaxx (technaxx)
      • Uniprodo (uniprodo)
      • Urberg (urberg)
      • Vanguard (vanguard)
      • Yukon (yukon)
    • Hinta (price):
      • < 120 € (budget)
      • 120 € - 300 € (price_2)
      • 300 € - 700 € (price_3)
      • ≥ 700 € (price_4)
    • Malli (group):
      • Braun Premium (braun_premium)
      • Bresser Condor (bresser_condor)
      • Bresser Corvette (bresser_corvette)
      • Bresser Hunter (bresser_hunter)
      • Bresser Junior (bresser_junior)
      • Bresser Topas (bresser_topas)
      • Bresser Travel (bresser_travel)
      • Bushnell H2O (bushnell_h2o)
      • Bushnell Powerview (bushnell_powerview)
      • Focus Handy (focus_handy)
      • Focus Outdoor (focus_outdoor)
      • Helios Fieldmaster (helios_fieldmaster)
      • Leica Trinovid (leica_trinovid)
      • Nikon Action EX (nikon_action_ex)
      • Nikon Aculon (nikon_aculon)
      • Nikon Monarch (nikon_monarch)
      • Nikon Prostaff (nikon_prostaff)
      • Nikon Sportstar EX (nikon_sportstar_ex)
      • Nikon Travelite EX (nikon_travelite_ex)
      • Olympus 8x21 RC II (olympus_8x21_rc_ii)
      • Olympus 10x21 (olympus_10x21)
      • Pentax Papilio (pentax_papilio)
      • Pentax SD (pentax_sd)
      • Steiner Navigator Pro (steiner_navigator_pro)
      • Steiner SkyHawk (steiner_skyhawk)
      • Steiner Ultrasharp (steiner_ultrasharp)
      • Steiner Wildlife (steiner_wildlife)
      • Swarovski Optik CL Companion (swarovski_optik_cl_companion)
      • Swarovski Optik CL Pocket (swarovski_optik_cl_pocket)
      • Swarovski Optik EL (swarovski_optik_el)
      • Swarovski Optik Habicht (swarovski_optik_habicht)
      • Swarovski Optik SLC (swarovski_optik_slc)
      • Vortex Diamondback (vortex_diamondback)
      • Vortex Razor HD (vortex_razor_hd)
      • Vortex Solo (vortex_solo)
      • Vortex Viper HD (vortex_viper_hd)
      • Zeiss Conquest HD (zeiss_conquest_hd)
      • Zeiss Terra (zeiss_terra)
      • Zeiss Victory (zeiss_victory)
      • Zeiss Victory Pocket (zeiss_victory_pocket)
    • Kiikarin käyttötarkoitus (ulkoiluva_lineen_ka_ytto_tarkoitus):
      • Lintujen tarkkailu (lintujen_tarkkailu)
      • Metsästys (metsa_stys)
      • Matkailu & vapaa-aika (matkailu_vapaa_aika)
      • Teatteri & konsertti (teatteri_konsertti)
      • Tähtien tarkkailu (ta_htien_tarkkailu)
      • Urheilutapahtumien seuranta (urheilutapahtumien_seuranta)
      • Vesiurheilu (vesiurheilu)
    • Prisman tyyppi (prisman_tyyppi):
      • Bak-4 (bak_4)
      • Kattoprisma (kattoprisma)
      • Monocular (monocular)
      • Porro-prisma (porro_prisma)
    • Objektiivin halkaisija (objektiivin_halkaisija):
      • < 25 mm (objektiivin_halkaisija_1)
      • 25 mm - 36 mm (objektiivin_halkaisija_2)
      • 36 mm - 42 mm (objektiivin_halkaisija_3)
      • ≥ 42 mm (objektiivin_halkaisija_4)
    • Suurennus (suurennus):
      • < 8 x (suurennus_1)
      • 8 x - 9 x (suurennus_2)
      • 9 x - 10 x (suurennus_3)
      • ≥ 10 x (suurennus_4)
    • Ulkopupilli (ulkopupilli):
      • < 3 mm (ulkopupilli_1)
      • 3 mm - 4 mm (ulkopupilli_2)
      • 4 mm - 5 mm (ulkopupilli_3)
      • ≥ 5 mm (ulkopupilli_4)
    • Ilmeinen näkyvyysalue (ilmeinen_na_kyvyysalue):
      • < 10 ° (ilmeinen_na_kyvyysalue_1)
      • 10 ° - 55 ° (ilmeinen_na_kyvyysalue_2)
      • ≥ 55 ° (ilmeinen_na_kyvyysalue_3)
    • Näkökentän laajuus (1000m) (na_ko_kentta_1000_m_):
      • < 100 m (na_ko_kentta_1000_m__1)
      • 100 m - 115 m (na_ko_kentta_1000_m__2)
      • 115 m - 125 m (na_ko_kentta_1000_m__3)
      • ≥ 125 m (na_ko_kentta_1000_m__4)
    • Paino (paino_g):
      • < 310 g (paino_g_1)
      • 310 g - 620 g (paino_g_2)
      • 620 g - 820 g (paino_g_3)
      • ≥ 820 g (paino_g_4)
    • Silmän etäisyys (silma_eta_isyys):
      • < 14 mm (silma_eta_isyys_1)
      • 14 mm - 16 mm (silma_eta_isyys_2)
      • 16 mm - 18 mm (silma_eta_isyys_3)
      • ≥ 18 mm (silma_eta_isyys_4)
    • Tarkennus (tarkennus):
      • Keskitarkennus (keskitarkennus)
      • Manuaalinen tarkennus (manuaalinen_tarkennus)
    • Vedenkestävä (vedenkesta_va_):
      • Kyllä (kylla_)
    • Väri (va_ri):
      • Beige (beige)
      • Harmaa (harmaa)
      • Hopea (hopea)
      • Keltainen (keltainen)
      • Kerma (kerma)
      • Kulta (kulta)
      • Moniväri (moniva_ri)
      • Musta (musta)
      • Oranssi (oranssi)
      • Punainen (punainen)
      • Ruskea (ruskea)
      • Sininen (sininen)
      • Tummanharmaa (tummanharmaa)
      • Turkoosi (turkoosi)
      • Valkoinen (valkoinen)
      • Vihreä (vihrea_)
      • Violetti (violetti)
    • Diili (deal):
      • true (true)
    • Tuoteryhmät (siblingcategory):
    • info@vertaa.fi