x
x
x Kaikki kategoriat x Kategoriat MENU
Haet nyt kategoriassa {{$data.getCategoryName() | lowercase}} (poista)
{{ $data.getCategoryName() }}
×
{ "valueFormat": "[[cg.view.page.base.SearchPanelBehavior.cleanSearchText(value.getTerm())]]" } off Etsi tuotteita... Hae tuotteita kategoriassa {{$data.getCategoryName() | lowercase}}... Etsi tuotteita... Hae... Etsi tuotteita...
Kategoriat x Sulje
  • Hae: {{$root.$ui.getPage().getSearchText()}} x
  • Hei {{$parent.getName()}}! Haluatko nähdä myös näitä tuotteita myyvät kaupat lähellä sijaintia {{$data.getCity()}}?
    Käytä sijaintia
    x

    Fritz Hansen Maljakko

    ()
    {{$data.getNumberOfReviews()}} kuluttajaa arvioi tuotteita tässä kategoriassa, keskiarvo {{$data.getAverageRating() | rating}}
    0 - 9
    • Fritz Hansen Ikeru maljakko, matala
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/153714415.jpg
      Fritz Hansen Fritz Hansen Ikeru maljakko, matala Ikeru maljakko, matala Ikeru maljakko, matala Fritz Hansenin Ikeru-maljakon innoitus juontuu japanilaisesta ikebana-kukkienasettelutaiteesta. Jaime Hayónin suunnitteleman Ikeru-maljakon perinteisestä poikkeava muoto kannustaa käyttämään luovuutta ja keskittymään asetteluun yksi kukka kerrallaan: maljakko koostuu vihreästä lasialustasta ja metallisesta telineestä, johon kukat, oksat ja heinät voi asetella yksitellen haluamallaan tavalla. Päästä sisäinen kukkataiteilijasi valloilleen! (1)
      Fritz Hansen Ikeru maljakko, matala
      • 05704890401446
      4
      deal
      122.00 EUR
    • Fritz Hansen Ikeru maljakko, korkea
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/153714429.jpg
      Fritz Hansen Fritz Hansen Ikeru maljakko, korkea Ikeru maljakko, korkea Ikeru maljakko, korkea Fritz Hansenin Ikeru-maljakon innoitus juontuu japanilaisesta ikebana-kukkienasettelutaiteesta. Jaime Hayónin suunnitteleman Ikeru-maljakon perinteisestä poikkeava muoto kannustaa käyttämään luovuutta ja keskittymään asetteluun yksi kukka kerrallaan: maljakko koostuu vihreästä lasialustasta ja metallisesta telineestä, johon kukat, oksat ja heinät voi asetella yksitellen haluamallaan tavalla.Päästä sisäinen kukkataiteilijasi valloilleen! (1)
      Fritz Hansen Ikeru maljakko, korkea
      • 05704890401439
      4
      deal
      98.00 EUR
    • Fritz Hansen Ikebana maljakko, pieni
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/115106623.jpg
      Fritz Hansen Fritz Hansen Ikebana maljakko, pieni Ikebana maljakko, pieni Ikebana maljakko, pieni Fritz Hansenin Ikebana-maljakot on suunniteltu japanilaisen kukkienasettelutaiteen innoittamana. Muotoilija Jaime Hayónin ideana oli, että maljakon rakenteen avulla oikeuksiinsa pääsisi koko kukka, ei ainoastaan sen kukinto. Ikebana-maljakot kannustavatkin luomaan toinen toistaan upeampia kukka-asetelmia: suupuhalletun lasimaljakon sisällä on messinkinen lisäosa, jonka avulla kukkien asettelu luonnistuu aloittelijaltakin. Voit valita teetkö asetelmasta runsaan vai hyödynnätkö vain osan kukkie... (1)
      Fritz Hansen Ikebana maljakko, pieni
      • 05704890401415
      4
      deal
      100.00 EUR
    • Fritz Hansen Ikebana maljakko, iso
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/161522914.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/141961118.jpg
      Fritz Hansen Fritz Hansen Ikebana maljakko, iso Ikebana maljakko, iso Ikebana maljakko, iso Ikebana maljakko on Fritz Hansenin valmistama ja Jaime Hayonin suunnittelema moderni klassikko. Ikebana tarkoittaa kukkien järjestelemistä. Maljakko tuo nimensä mukaisesti kukat upeasti esille, käyttäen hyväksi sen innovatiivista ja tyylikästä muotoilua. Ikebana sarjan tuotteet ovat persoonallinen ja ylellinen lisä moderniin sisustukseen. Maljakko on valmistettu käsinmuotoilusta messingistä. Saatavana useassa eri koossa. Osta Maljakot ja muita Koristelu @ Royal Design. (1)
      Fritz Hansen Ikebana maljakko, iso
      • 05704890401408
      4
      140.00 EUR
    • Fritz Hansen Earthenware Round Vase - Fritz Hansen
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/161523488.jpg
      Fritz Hansen Fritz Hansen Earthenware Round Vase - Fritz Hansen Earthenware Round Vase - Fritz Hansen Earthenware Round Vase - Fritz Hansen Cecilie Manzin suunnittelema Earthenware Jar -maljakko Republic of Fritz Hansenilta. Japanilaistyylinen maljakko, jossa on lasitettu alaosa ja lasittamaton kaula. Maljakko on valmistettu Seton alueella Japanissa korkealaatuisesta savesta. Seton alueella valmistetaan perinteisiä japanilaisia saviastioita. Alue tunnetaan rautapitoisesta savestaan, joka takaa saviesineiden laadun ja antaa niille ainutlaatuisen ilmeen. Maljakolla on erityinen paikka kodissamme. Se näyttää upealta kukilla täytetty... (1)
      Fritz Hansen Earthenware Round Vase - Fritz Hansen
      • 05704890400364
      3
      deal
      143.00 EUR
    • Fritz Hansen Moon Eye maljakkosetti
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/161526561.jpg
      Fritz Hansen Fritz Hansen Moon Eye maljakkosetti Moon Eye maljakkosetti Moon Eye maljakkosetti Fritz Hansenin Moon Eye -maljakkosetti on tanskalaisen Grethe Meyerin suunnittelema, kahdesta eri mallisesta maljakosta koostuva oodi käsityölle ja suupuhalletulle lasille. Vaihteleva koko, paksuus ja sävy tekevät Moon Eye -maljakoista lumoavan kauniita ja uniikkeja taide-esineitä, jotka hurmaavat niin yhteensopivana settinä kuin itsenäisinä osina sisustusta. Korkeampi, kuun sirppiä muistuttava Moon-maljakko on puhallettu kirkkaasta lasista, kun taas matalamman Eye-maljakon sävy liukuu harmaa... (1)
      Fritz Hansen Moon Eye maljakkosetti
      • 05704890402702
      2
      118.00 EUR
    • Fritz Hansen Low Vase - Fritz Hansen
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/161521035.jpg
      Fritz Hansen Fritz Hansen Low Vase - Fritz Hansen Low Vase - Fritz Hansen Low Vase - Fritz Hansen Jaime Hayónin Fritz Hansenille suunnittelema vaasi edustaa suunnittelijalleen tyypillistä innovatiivista ja omaleimaista muotoilua. Kaksiosainen maljakko koostuu suupuhalletusta savulasimaljakosta sekä käsittelemättömästä setripuusta valmistetusta alustasta, jonka luonnollinen puunsyykuviointi yhdessä puhalletun lasin vaihtelevan paksuuden ja sävyn kanssa tekee jokaisesta maljakosta ainutlaatuisen yksilön. Voit helposti vaihdella maljakon ilmettä käyttämällä sitä joko alustan kanssa tai ilman. (1)
      Fritz Hansen Low Vase - Fritz Hansen
      • 05704890401101
      1
      134.00 EUR
    • Fritz Hansen Earthenware Bowl - Fritz Hansen
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/161522270.jpg
      Fritz Hansen Fritz Hansen Earthenware Bowl - Fritz Hansen Earthenware Bowl - Fritz Hansen Earthenware Bowl - Fritz Hansen Fritz Hanseninkeramiikkakulho kuuluu Cecilie Manzin suunnittelemaan kokoelmaan, jonka uniikit esineet valmistetaan käsityönä Setossa, Japanissa. Alue tunnetaan pitkistä keramiikkaperinteistään ja erityisen rautapitoisesta savestaan, joka antaa oman leimansa keramiikkaesineiden luonnolliseen ilmeeseen. (1)
      Fritz Hansen Earthenware Bowl - Fritz Hansen
      • 05704890400326
      1
      149.00 EUR
    • Fritz Hansen Earthenware Tenmoku Vase - Fritz Hansen
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/161521471.jpg
      Fritz Hansen Fritz Hansen Earthenware Tenmoku Vase - Fritz Hansen Earthenware Tenmoku Vase - Fritz Hansen Earthenware Tenmoku Vase - Fritz Hansen Fritz Hanseninkeraaminen maljakko kuuluu Cecilie Manzin vuonna 2018 suunnittelemaan kokoelmaan, jonka uniikit esineet valmistetaan käsityönä Setossa, Japanissa. Alue tunnetaan pitkistä keramiikkaperinteistään ja erityisen rautapitoisesta savestaan. Mustalla Tenmoku-lasitteella viimeistelty maljakko saakin lopullisen sävynsä vasta polton aikana, kun yksilölliset rautajäljet ilmestyvät maljakon reunaan korkeassa lämpötilassa. (1)
      Fritz Hansen Earthenware Tenmoku Vase - Fritz Hansen
      • 05704890400340
      1
      104.00 EUR
    • Quick filters (quick_questions):
      • Diilit IMPORTANT
        • true
      • Iittala DEFAULT
        • iittala
      • Marimekko DEFAULT
        • marimekko
      • Bloomingville DEFAULT
        • bloomingville
    • Hinta (price):
      • < 30 € (budget)
      • 30 € - 50 € (price_2)
      • 50 € - 95 € (price_3)
      • ≥ 95 € (price_4)
    • Merkki (brand):
      • Iittala (iittala)
      • Marimekko (marimekko)
      • Kosta Boda (kosta_boda)
      • Muuto (muuto)
      • 101 Copenhagen (101_copenhagen)
      • &tradition (_tradition)
      • A Simple Mess (a_simple_mess)
      • Aida (aida)
      • Arabia (arabia)
      • Artek (artek)
      • AYTM (aytm)
      • Bahne (bahne)
      • Beliani (beliani)
      • Bitz (bitz)
      • Bjørn Wiinblad (bj_rn_wiinblad)
      • Blomus (blomus)
      • Bloomingville (bloomingville)
      • Born In Sweden (born_in_sweden)
      • Broste Copenhagen (broste_copenhagen)
      • By Lassen (by_lassen)
      • By On (by_on)
      • Capi Europe (capi_europe)
      • Cooee Design (cooee_design)
      • Cristal d'Arques (cristal_d_arques)
      • Day Home (day_home)
      • DBKD (dbkd)
      • Design house stockholm (design_house_stockholm)
      • Design Letters (design_letters)
      • ERNST (ernst)
      • Esschert Design (esschert_design)
      • Eva Solo (eva_solo)
      • Eva Trio (eva_trio)
      • Excel (excel)
      • Ferm Living (ferm_living)
      • Form Living (form_living)
      • Form & Refine (form_refine)
      • Fredericia (fredericia)
      • Frederik Bagger (frederik_bagger)
      • Fritz Hansen (fritz_hansen)
      • Georg Jensen (georg_jensen)
      • Ginger Ray (ginger_ray)
      • HAY (hay)
      • Hilke Collection (hilke_collection)
      • HK Living (hk_living)
      • Holmegaard (holmegaard)
      • Holmen (holmen)
      • House Doctor (house_doctor)
      • Hubsch (hubsch)
      • Interstil (interstil)
      • Jonathan Adler (jonathan_adler)
      • Karakter (karakter)
      • Katriina Nuutinen (katriina_nuutinen)
      • KJ Collection (kj_collection)
      • Klassik Studio (klassik_studio)
      • Klong (klong)
      • Knabstrup Keramik (knabstrup_keramik)
      • Kristina Dam Studio (kristina_dam_studio)
      • Kähler (ka_hler)
      • Lene Bjerre (lene_bjerre)
      • Lind DNA (lind_dna)
      • Louise Roe (louise_roe)
      • Lyngby (lyngby)
      • Lyngby Glas (lyngby_glas)
      • Lyngby Porcelæn (lyngby_porcel_n)
      • Menu (menu)
      • Mette Ditmer (mette_ditmer)
      • Mimou (mimou)
      • Muubs (muubs)
      • Nachtmann (nachtmann)
      • New Works (new_works)
      • Nordal (nordal)
      • Nordstjerne (nordstjerne)
      • Normann Copenhagen (normann_copenhagen)
      • Orrefors (orrefors)
      • Pluto Produkter (pluto_produkter)
      • Pols Potten (pols_potten)
      • Raawii (raawii)
      • Royal Copenhagen (royal_copenhagen)
      • Rörstrand (ro_rstrand)
      • Sagaform (sagaform)
      • Sandqvist (sandqvist)
      • SEA glasbruk (sea_glasbruk)
      • Seletti (seletti)
      • Serax (serax)
      • Skagerak (skagerak)
      • Skultuna (skultuna)
      • Society of Lifestyle (society_of_lifestyle)
      • Spiegelau (spiegelau)
      • Spode (spode)
      • Stelton (stelton)
      • Stoff (stoff)
      • Tivoli Audio (tivoli_audio)
      • Tom Dixon (tom_dixon)
      • VidaXL (vidaxl)
      • Villa Collection (villa_collection)
      • Villeroy & Boch (villeroy_boch)
      • Vitra (vitra)
      • Warm Nordic (warm_nordic)
      • Woud (woud)
      • Övriga varumärken (o_vriga_varuma_rken)
    • Mallin nimi (group):
      • Arabia Huvila (arabia_huvila)
      • Arabia Pastoraali (arabia_pastoraali)
      • Georg Jensen Bernadotte (georg_jensen_bernadotte)
      • Georg Jensen Cafu (georg_jensen_cafu)
      • Iittala Alvar Aalto (iittala_alvar_aalto)
      • Iittala Kastehelmi (iittala_kastehelmi)
      • Iittala Kuru (iittala_kuru)
      • Iittala Ruutu (iittala_ruutu)
      • Iittala X Issey Miyake (iittala_x_issey_miyake)
      • Kosta Boda Contast (kosta_boda_contast)
      • Kähler Hammershøi (ka_hler_hammersh_i)
      • Kähler Omaggio (ka_hler_omaggio)
      • Kähler Unico (ka_hler_unico)
      • Lyngby Porslin Lyngby (lyngby_porslin_lyngby)
      • Marimekko Flower (marimekko_flower)
      • Marimekko Urna (marimekko_urna)
      • Stelton Stockholm (stelton_stockholm)
      • Villeroy & Boch NewWave (villeroy_boch_newwave)
    • Väri (va_ri):
      • Beige (beige)
      • Harmaa (harmaa)
      • Hopea (hopea)
      • Keltainen (keltainen)
      • Kerma (kerma)
      • Koralli (koralli)
      • Kulta (kulta)
      • Läpinäkyvä (la_pina_kyva_)
      • Moniväri (moniva_ri)
      • Musta (musta)
      • Mustavalkoinen (mustavalkoinen)
      • Nude (nude)
      • Oranssi (oranssi)
      • Printtikuosi (printtikuosi)
      • Punainen (punainen)
      • Puuteri (puuteri)
      • Ruskea (ruskea)
      • Ruskeanharmaa (ruskeanharmaa)
      • Sininen (sininen)
      • Turkoosi (turkoosi)
      • Vaaleanpunainen (vaaleanpunainen)
      • Valkoinen (valkoinen)
      • Vihreä (vihrea_)
      • Violetti (violetti)
    • Materiaali (materiaali):
      • Alumiini (alumiini)
      • Betoni (betoni)
      • Keramiikka (keramiikka)
      • Kivi (kivi)
      • Kivimateriaali (kivimateriaali)
      • Kristalli (kristalli)
      • Kristallilasi (kristallilasi)
      • Kupari (kupari)
      • Lasi (lasi)
      • Messinki (messinki)
      • Metalli (metalli)
      • Muovi (muovi)
      • Posliini (posliini)
      • Punos (punos)
      • Puu (puu)
      • Puuvilla (puuvilla)
      • Rauta (rauta)
      • Ruostumaton teräs (ruostumaton_tera_s)
      • Teräs (tera_s)
      • Valurauta (valurauta)
    • Korkeus (korkeus):
      • < 15 cm (korkeus_1)
      • 15 cm - 20 cm (korkeus_2)
      • 20 cm - 25 cm (korkeus_3)
      • ≥ 25 cm (korkeus_4)
    • Halkaisija (cm) (halkaisija_cm_):
      • < 11 cm (halkaisija_cm__1)
      • 11 cm - 15 cm (halkaisija_cm__2)
      • 15 cm - 19 cm (halkaisija_cm__3)
      • ≥ 19 cm (halkaisija_cm__4)
    • Leveys (leveys):
      • < 13 cm (leveys_1)
      • 13 cm - 16 cm (leveys_2)
      • 16 cm - 20 cm (leveys_3)
      • ≥ 20 cm (leveys_4)
    • Muoto (muoto):
      • Pyöreä (pyo_rea_)
      • Suorakulmio (suorakulmio)
    • Diili (deal):
      • true (true)
    • Tyyli (huonekalun_tyyli):
      • Rustic (rustic)
    • Tuoteryhmät (siblingcategory):
    • info@vertaa.fi