x
x
x Kaikki kategoriat x Kategoriat MENU
Haet nyt kategoriassa {{$data.getCategoryName() | lowercase}} (poista)
{{ $data.getCategoryName() }}
×
{ "valueFormat": "[[cg.view.page.base.SearchPanelBehavior.cleanSearchText(value.getTerm())]]" } off Etsi tuotteita... Hae tuotteita kategoriassa {{$data.getCategoryName() | lowercase}}... Etsi tuotteita... Hae... Etsi tuotteita...
Kategoriat x Sulje
  • Hae: {{$root.$ui.getPage().getSearchText()}} x
  • Hei {{$parent.getName()}}! Haluatko nähdä myös näitä tuotteita myyvät kaupat lähellä sijaintia {{$data.getCity()}}?
    Käytä sijaintia
    x

    Mammut Käsineet

    ()
    {{$data.getNumberOfReviews()}} kuluttajaa arvioi tuotteita tässä kategoriassa, keskiarvo {{$data.getAverageRating() | rating}}
    0 - 3
    • Mammut Scalottas 2 In 1 Mittens black Koko 10.0 US
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/146077449.jpg
      Mammut Mammut Scalottas 2 In 1 Mittens black Koko 10.0 US Scalottas 2 In 1 Mittens black Koko 10.0 US Scalottas 2 In 1 Mittens black Koko 10.0 US Complete your ski outfit with the Scalottas 2 in 1 Mitten.Wearable as a shell or inner mitten, our Scalottas is very versatile and copes well with the cold thanks to Gore-Tex® Warm technology and wool on the inside. The robust nature of the Scalottas 2 in 1 Mitten is due to a combination of polyamide outer material and an extensive leather insert. Features2-in-1 concept: shell and inner mitten can be worn separatelyGORE-TEX® Warm technologyGORE-TEX® NG membrane guarantees permanently waterpro... (1)
      Mammut Scalottas 2 In 1 Mittens black Koko 10.0 US
      • 07613357563307
      1
      deal
      119.95 EUR
    • Mammut Casanna Mittens black Koko 9.0 US
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/146548414.jpg
      Mammut Mammut Casanna Mittens black Koko 9.0 US Casanna Mittens black Koko 9.0 US Casanna Mittens black Koko 9.0 US The Casanna Mitten ski glove stands out because of one key feature: Sustainability. The glove is recyclable and is made from environmentally friendly materials such as recycled polyester, eco-friendly dyes and chrome-free leather. It is also very warm and dries quickly thanks to Primaloft Silver Eco Insulation and a fleece lining. The pre-shaped hand makes the mitten extremely comfortable to wear. FeaturesWarm and eco-friendly ski gloveWind and waterproof 2-layer MAMMUT® DRYtechnology materia... (1)
      Mammut Casanna Mittens black Koko 9.0 US
      • 07613357514552
      1
      99.95 EUR
    • Mammut Fleece Pro Gloves wing teal Koko 7.0 US
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/146077213.jpg
      Mammut Mammut Fleece Pro Gloves wing teal Koko 7.0 US Fleece Pro Gloves wing teal Koko 7.0 US Fleece Pro Gloves wing teal Koko 7.0 US Fleece Pro GloveSpeedily through the mountains: the Fleece Pro Glove ensures that your hands don't feel cold when mountain training. The outer material is made of Pontetorto® Tecnostretch®, which makes the gloves, which can also be used as inner gloves, elastic. As the model is touchscreen-compatible, it proves practical whenever you would like to use your smartphone. FeaturesOuter material made from Pontetorto® Technostretch®Touchscreen-compatibleCan be used as an inner gloveNon-slip reinfor... (1)
      Mammut Fleece Pro Gloves wing teal Koko 7.0 US
      • 07613357558457
      1
      deal
      34.85 EUR
    • Quick filters (quick_questions):
      • Diilit IMPORTANT
        • true
      • Hestra DEFAULT
        • hestra
      • Reima DEFAULT
        • reima
      • Halpa DEFAULT
        • budget
    • Mistä merkistä pidät eniten? (brand):
      • Hestra (hestra)
      • Reima (reima)
      • Kari Traa (kari_traa)
      • Craft (craft)
      • Burton (burton)
      • 10peaks (10peaks)
      • 686 (686)
      • Aclima (aclima)
      • Adidas (adidas)
      • Analog (analog)
      • Arc'teryx (arc_teryx)
      • BEAL (beal)
      • Black Diamond (black_diamond)
      • Bruno Banani (bruno_banani)
      • Bula (bula)
      • Camp (camp)
      • Castelli (castelli)
      • Climbing Technology (climbing_technology)
      • Color Kids (color_kids)
      • Columbia (columbia)
      • Crab Grab (crab_grab)
      • Cube (cube)
      • Dakine (dakine)
      • DC-Shoes (dc_shoes)
      • Delsey (delsey)
      • Devold (devold)
      • Didriksons (didriksons)
      • Disney (disney)
      • Dynafit (dynafit)
      • Eastpak (eastpak)
      • Edelrid (edelrid)
      • Elodie details (elodie_details)
      • Epic (epic)
      • Giro (giro)
      • Gore (gore)
      • Haglöfs (haglo_fs)
      • Hardware (hardware)
      • Harold's (harold_s)
      • Helly Hansen (helly_hansen)
      • Herschel (herschel)
      • Houdini (houdini)
      • Icebreaker (icebreaker)
      • Icepeak (icepeak)
      • Jack Wolfskin (jack_wolfskin)
      • Janus (janus)
      • Joha (joha)
      • Jump (jump)
      • Kaiser (kaiser)
      • Knomo (knomo)
      • Kombi (kombi)
      • Lacd (lacd)
      • Lego Wear (lego_wear)
      • LEKI (leki)
      • Level (level)
      • Lill-Sport (lill_sport)
      • Lillsport (lillsport)
      • Lindberg (lindberg)
      • Mammut (mammut)
      • Mandarina Duck (mandarina_duck)
      • Marius (marius)
      • Marmot (marmot)
      • Mountain Equipment (mountain_equipment)
      • Mujjo (mujjo)
      • Name it (name_it)
      • Nike (nike)
      • Nixon (nixon)
      • Norrøna (norr_na)
      • Oakley (oakley)
      • Odlo (odlo)
      • Ortovox (ortovox)
      • Outdoor Research (outdoor_research)
      • Pacsafe (pacsafe)
      • Peak Performance (peak_performance)
      • Petzl (petzl)
      • Pieces (pieces)
      • Piquadro (piquadro)
      • POC (poc)
      • Porsche Design (porsche_design)
      • Pow (pow)
      • Puma (puma)
      • Quiksilver (quiksilver)
      • Rab (rab)
      • Ralph Lauren (ralph_lauren)
      • Roeckl (roeckl)
      • Roncato (roncato)
      • Roxy (roxy)
      • Rubies (rubies)
      • Salomon (salomon)
      • Satila of sweden (satila_of_sweden)
      • Sealskinz (sealskinz)
      • Sensai (sensai)
      • Skylotec (skylotec)
      • Smartwool (smartwool)
      • Smiffys (smiffys)
      • The bridge (the_bridge)
      • The North Face (the_north_face)
      • Thule (thule)
      • Titan (titan)
      • Tom joule (tom_joule)
      • Tommy Hilfiger (tommy_hilfiger)
      • Travelite (travelite)
      • Trekmates (trekmates)
      • Under Armour (under_armour)
      • Vaude (vaude)
      • Vegaoo (vegaoo)
      • Victorinox (victorinox)
      • WearColour (wearcolour)
      • Wenger (wenger)
      • Widmann (widmann)
      • Wilson (wilson)
      • Woolpower (woolpower)
      • Ziener (ziener)
    • Hinta (price):
      • < 25€ (budget)
      • 25€ - 50€ (low)
      • 50€ - 90€ (medium)
      • > 90€ (high)
    • Mallin nimi (group):
      • Delsey Belmont (delsey_belmont)
      • Delsey Chatelet Air (delsey_chatelet_air)
      • Delsey Moncey (delsey_moncey)
      • Delsey Montmartre Air (delsey_montmartre_air)
      • Delsey Montrouge (delsey_montrouge)
      • Delsey Segur (delsey_segur)
      • Delsey Turenne (delsey_turenne)
      • Thule Subterra (thule_subterra)
      • Titan Highlight (titan_highlight)
      • Titan Nonstop (titan_nonstop)
      • Titan Paradoxx (titan_paradoxx)
      • Titan Shooting Star (titan_shooting_star)
      • Titan Spotlight Flash (titan_spotlight_flash)
      • Titan Triport (titan_triport)
      • Titan X-Ray (titan_x_ray)
      • Titan Xenon Deluxe (titan_xenon_deluxe)
      • Travelite Air Base (travelite_air_base)
      • Travelite Arona (travelite_arona)
      • Travelite City (travelite_city)
      • Travelite Crosslite (travelite_crosslite)
      • Travelite Derby (travelite_derby)
      • Travelite Kalisto (travelite_kalisto)
      • Travelite Motion (travelite_motion)
    • Sukupuoli (sukupuoli):
      • Aikuiset (aikuiset)
      • Lapset (lapset)
      • Miehet (miehet)
      • Naiset (naiset)
      • Pojat (pojat)
      • Tytöt (tyto_t)
      • Unisex (unisex)
    • Diili (deal):
      • true (true)
    • Materiaalit (materiaali):
      • Elastaani (elastaani)
      • Fleece (fleece)
      • Gore-Tex (gore_tex)
      • Hiili (hiili)
      • Komposiitti (komposiitti)
      • Muovi (muovi)
      • Nahka (nahka)
      • Nailon (nailon)
      • Polyamidi (polyamidi)
      • Polyesteri (polyesteri)
      • Polypropeeni PP (polypropeeni_pp)
      • Polyuretaani (polyuretaani)
      • Puuvilla (puuvilla)
      • Synteettinen (synteettinen)
      • Tekstiili (tekstiili)
      • Vaahtomuovi (vaahtomuovi)
      • Villa (villa)
    • Väri (va_ri):
      • Beige (beige)
      • Harmaa (harmaa)
      • Hopea (hopea)
      • Keltainen (keltainen)
      • Kerma (kerma)
      • Koralli (koralli)
      • Kulta (kulta)
      • Läpinäkyvä (la_pina_kyva_)
      • Moniväri (moniva_ri)
      • Musta (musta)
      • Mustavalkoinen (mustavalkoinen)
      • Oranssi (oranssi)
      • Printtikuosi (printtikuosi)
      • Punainen (punainen)
      • Ruskea (ruskea)
      • Ruskeanharmaa (ruskeanharmaa)
      • Sininen (sininen)
      • Turkoosi (turkoosi)
      • Vaaleanpunainen (vaaleanpunainen)
      • Valkoinen (valkoinen)
      • Vihreä (vihrea_)
      • Violetti (violetti)
    • Tuoteryhmät (siblingcategory):
    • info@vertaa.fi