x
x
x Kaikki kategoriat x Kategoriat MENU
Haet nyt kategoriassa {{$data.getCategoryName() | lowercase}} (poista)
{{ $data.getCategoryName() }}
×
{ "valueFormat": "[[cg.view.page.base.SearchPanelBehavior.cleanSearchText(value.getTerm())]]" } off Etsi tuotteita... Hae tuotteita kategoriassa {{$data.getCategoryName() | lowercase}}... Etsi tuotteita... Hae... Etsi tuotteita...
Kategoriat x Sulje
  • Hae: {{$root.$ui.getPage().getSearchText()}} x
  • Hei {{$parent.getName()}}! Haluatko nähdä myös näitä tuotteita myyvät kaupat lähellä sijaintia {{$data.getCity()}}?
    Käytä sijaintia
    x

    Icebreaker ulkoiluhousut

    ()
    {{$data.getNumberOfReviews()}} kuluttajaa arvioi tuotteita tässä kategoriassa, keskiarvo {{$data.getAverageRating() | rating}}
    0 - 7
    • Icebreaker W Crush Pants
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/205187052.jpg?ts=1
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/262628063.jpg?ts=1
      Icebreaker Icebreaker W Crush Pants W Crush Pants W Crush Pants Icebreaker Women's Crush Pants Verryttelyhousut: Väri: Harmaa; Koko: L; Käyttötarkoitus: Vapaa-aika, Fitness; Materiaalia: Päämateriaali: 88% Villa, 9% Polyamidi, 3% Elastaani; Lisää Icebreaker-tuotteita osoitteesa Bergfreunde.fi - osta nyt! (1)
      Icebreaker W Crush Pants
      • 09420053426090
      3
      23.93 EUR
    • Icebreaker W Fastray High Rise Tights
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/255780906.jpg?ts=1
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/265620327.jpg?ts=1
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/265549667.jpg?ts=1
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/265549668.jpg?ts=1
      Icebreaker Icebreaker W Fastray High Rise Tights W Fastray High Rise Tights W Fastray High Rise Tights Naisten korkeavyötäröiset merinovillatrikoot Kehon liikkeitä mukailevat merinovillatrikoot korkealla vyötäröllä ja avoimella taskulla. Trikoiden leikkaus ja joustava materiaali tarjoavat erinomaisen liikkuvuuden laajoja liikeratoja vaativissa aktiviteeteissa. Merinovillan hengittävyys ja kosteuden siirtokyky tekevät trikoista erinomaisen valinnan niin hikiliikuntaan kuin myös palauttavampaan harrastamiseen. 97 % mulesing-vapaata, antibakteerista merinovillaa (kuidun paksuus 18,9 mikronia) 3 % joustavuutta lisäävää LYCRA® -kuitua Korkea vyötärö leveällä ja joustavalla vyötärönauhalla Tasaiset saumat tekevät trikoista kauttaaltaan miellyttävän tuntoiset ihoa vasten Oikeassa jalassa avoin tasku esimerkiksi puhelimelle Monipuolinen merinovilla Trikoot on valmistettu eettisesti tuotetusta, mulesing-vapaasta merinovillasta. Ominaisuuksiltaan merinovilla on vertaansa vailla pehmeää, loistavasti hengittävää ja nopeasti kuivuvaa. Merinovilla tuntuu miellyttävältä ihoa vasten, ei kutita, lämmi (1)
      Icebreaker W Fastray High Rise Tights
      • 00195440598559
      3
      86.89 EUR
    • Icebreaker W 200 Oasis Leggings
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/202801956.jpg?ts=1
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/255780815.jpg?ts=1
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/262601717.jpg?ts=1
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/262601716.jpg?ts=1
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/182374482.jpg?ts=1
      Icebreaker Icebreaker W 200 Oasis Leggings W 200 Oasis Leggings W 200 Oasis Leggings Suositut naisten merinovillaiset pitkät alushousut Lämmittävät, ihoa vasten miellyttävät naisten pitkät alushousut erittäin korkealaatuisesta merinovillasta. Laadukkaat pitkät kalsarit ovat luottolämmike ulkoiluun ja retkeilyyn. Loistavien lämmönsäätelyominaisuuksiensa vuoksi merinovillaiset alusvaatteet ovat mitä parhain valinta viileimpien vuodenaikojen kerrastoasuiksi ulkoiluun. Housut ovat paksuudeltaan 200g/m2, joten ne soveltuvat käytettäväksi sekä talven pakkasilla että viileinä syys- ja kevätpäivinä. Eettisesti tuotettua 100 % merinovillaa Toimiva leikkaus takaa hyvän liikkuvuuden Litteät, hankaamattomat saumat Hyvin istuvat housut on helppo pukea alimmaksi kerrokseksi Sisäsauman pituus 74.6 cm koossa M Monipuolinenmerinovilla Housut on valmistettu uusi-seelantilaisesta, eettisesti tuotetusta, mulesing-vapaasta merinovillasta. Ominaisuuksiltaan merinovilla on vertaansa vailla pehmeää, loistavasti hengittävää ja nopeasti kuivuvaa. Housut tuntuvat miellyttäviltä ihoa vasten (1)
      Icebreaker W 200 Oasis Leggings
      • 09420062924792
      3
      20.44 EUR
    • Icebreaker Men's Merino 260 Tech Thermal Leggings
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/174544896.jpg?ts=1
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/265732840.jpg?ts=1
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/265732839.jpg?ts=1
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/155867621.jpg?ts=1
      Icebreaker Icebreaker Men's Merino 260 Tech Thermal Leggings Men's Merino 260 Tech Thermal Leggings Men's Merino 260 Tech Thermal Leggings Icebreaker 260 Tech Leggings miehille on lämpimämpi, keskipainoinen versio Icebreakerin Oasis-leggingseistä, ja ja ne sopivat erinomaisesti oikein kylminä päivinä hiihtoon tai talvivaellukseen. Merinovilla antaa kerrastohousuille pehmeyttä, lämpöä, hajun poistoa ja hengittävyyttä, kun taas kiilat antavat hyvän liikkumisvapauden. Lisäksi flatlock-saumat ja harjattu, elastinen vyötärönauha ehkäisevät hiertymiä ja ihoärsytystä. Slim fit Materiaali: 260 g jersey - 100 % merinovilla (1)
      Icebreaker Men's Merino 260 Tech Thermal Leggings
      • 09420058528201
      2
      86.89 EUR
    • Icebreaker Shifter Merino Pants Musta 2XL Mies
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/255780950.jpg?ts=1
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/248013246.jpg?ts=1
      Icebreaker Icebreaker Shifter Merino Pants Musta 2XL Mies Shifter Merino Pants Musta 2XL Mies Shifter Merino Pants Musta 2XL Mies (1)
      Icebreaker Shifter Merino Pants Musta 2XL Mies
      • 09420058524722
      1
      31.61 EUR
    • Icebreaker Urheiluhousut
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/243466983.jpg?ts=1
      Icebreaker Icebreaker Urheiluhousut Urheiluhousut Urheiluhousut (1)
      Icebreaker Urheiluhousut
      • 00195436026691
      1
      115.89 EUR
    • Icebreaker - Women's Shell+ Pants - Softshellhousut XL, oranssi
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/252157504.jpg?ts=1
      Icebreaker Icebreaker - Women's Shell+ Pants - Softshellhousut XL, oranssi - Women's Shell+ Pants - Softshellhousut XL, oranssi - Women's Shell+ Pants - Softshellhousut XL, oranssi Icebreaker Women's Shell+ Pants Softshellhousut: Väri: Oranssi; Koko: XL; Käyttötarkoitus: Lumilautailu, Lasketteluretket, Talvivaellus; Materiaalia: Päämateriaali: 100% Villa, Materiaalin käsittely: DWR-käsitelty; Lisää Icebreaker-tuotteita osoitteesa Bergfreunde.fi - osta nyt! (1)
      Icebreaker - Women's Shell+ Pants - Softshellhousut XL, oranssi
      • 00196010476505
      1
      deal
      499.95 EUR
    • Quick filters (quick_questions):
      • Tarjoukset IMPORTANT
        • true
      • Reima DEFAULT
        • reima
      • Haglöfs DEFAULT
        • haglo_fs
      • Adidas DEFAULT
        • adidas
      • Icepeak DEFAULT
        • icepeak
      • Helly Hansen DEFAULT
        • helly_hansen
      • Fjällräven DEFAULT
        • fja_llra_ven
      • Edullinen DEFAULT
        • budget
    • Merkki (brand):
      • Haglöfs (haglo_fs)
      • Reima (reima)
      • Icepeak (icepeak)
      • Helly Hansen (helly_hansen)
      • Fjällräven (fja_llra_ven)
      • 4F (4f)
      • 66 North (66_north)
      • 2117 of Sweden (2117_of_sweden)
      • 8848 Altitude (8848_altitude)
      • Aclima (aclima)
      • Adidas (adidas)
      • Affenzahn (affenzahn)
      • Agu (agu)
      • Alprausch (alprausch)
      • Altura (altura)
      • ALÉ (ale_)
      • Alé Cycling (ale_cycling)
      • Arc'teryx (arc_teryx)
      • Armada (armada)
      • Armedangels (armedangels)
      • Atomic (atomic)
      • Beretta (beretta)
      • Bergans (bergans)
      • Berghaus (berghaus)
      • Billabong (billabong)
      • Bioracer (bioracer)
      • Björn Dählie (bjo_rn_da_hlie)
      • Black Diamond (black_diamond)
      • Bleed (bleed)
      • Bonfire (bonfire)
      • Boochen (boochen)
      • Brandit (brandit)
      • Brunotti (brunotti)
      • Bula (bula)
      • Burton (burton)
      • Carhartt (carhartt)
      • Carinthia (carinthia)
      • Castelli (castelli)
      • CATAGO (catago)
      • CeLaVi (celavi)
      • Chevalier (chevalier)
      • Chillaz (chillaz)
      • CMP (cmp)
      • Color Kids (color_kids)
      • Columbia (columbia)
      • Craft (craft)
      • Craghoppers (craghoppers)
      • Crazy Idea (crazy_idea)
      • Daehlie (daehlie)
      • Dainese (dainese)
      • Dare 2b (dare_2b)
      • DC-Shoes (dc_shoes)
      • DEDICATED (dedicated)
      • Deerhunter (deerhunter)
      • Deha (deha)
      • Devold (devold)
      • Dickies (dickies)
      • Didriksons (didriksons)
      • Directalpine (directalpine)
      • Dobsom (dobsom)
      • Dolomite (dolomite)
      • Dovrefjell (dovrefjell)
      • Dynafit (dynafit)
      • Dynastar (dynastar)
      • E9 (e9)
      • Ecoalf (ecoalf)
      • Ecoon (ecoon)
      • Edelrid (edelrid)
      • Eider (eider)
      • Elbrus (elbrus)
      • Elevenate (elevenate)
      • Elkline (elkline)
      • ELSK (elsk)
      • Elvine (elvine)
      • Endura (endura)
      • Endurance (endurance)
      • Engel (engel)
      • Etxeondo (etxeondo)
      • Everve (everve)
      • Ferrino (ferrino)
      • Finkid (finkid)
      • Fischer (fischer)
      • Five Seasons (five_seasons)
      • Five Ten (five_ten)
      • Fjall Raven (fjall_raven)
      • FOX (fox)
      • FOX Racing (fox_racing)
      • Frugi (frugi)
      • Gill (gill)
      • Giro (giro)
      • Gonso (gonso)
      • GORE WEAR (gore_wear)
      • GOSOAKY (gosoaky)
      • Gridarmor (gridarmor)
      • Grifone (grifone)
      • Halti (halti)
      • Hannah (hannah)
      • Head (head)
      • Heat Experience (heat_experience)
      • Hellner (hellner)
      • Hessnatur (hessnatur)
      • Hey Honey (hey_honey)
      • Hotspot titanium (hotspot_titanium)
      • Houdini (houdini)
      • Hummel (hummel)
      • Huppa (huppa)
      • Hurley (hurley)
      • Härkila (ha_rkila)
      • Icebreaker (icebreaker)
      • IMAX (imax)
      • inov-8 (inov_8)
      • Isbjörn of Sweden (isbjo_rn_of_sweden)
      • J.Lindeberg (j_lindeberg)
      • Jack Wolfskin (jack_wolfskin)
      • Joha (joha)
      • Joluvi (joluvi)
      • Jones (jones)
      • Kari Traa (kari_traa)
      • Karpos (karpos)
      • KILPI (kilpi)
      • KLIM (klim)
      • Klättermusen (kla_ttermusen)
      • KnowledgeCotton Apparel (knowledgecotton_apparel)
      • Kühl (ku_hl)
      • La Sportiva (la_sportiva)
      • Lafuma (lafuma)
      • Laksen (laksen)
      • Lego Wear (lego_wear)
      • Lindberg (lindberg)
      • Loeffler (loeffler)
      • Looking for Wild (looking_for_wild)
      • Luhta (luhta)
      • Lundhags (lundhags)
      • Löffler (lo_ffler)
      • Maier Sports (maier_sports)
      • Maloja (maloja)
      • Mammut (mammut)
      • Mandala (mandala)
      • Marmot (marmot)
      • Martini (martini)
      • Mavic (mavic)
      • Millet (millet)
      • Minymo (minymo)
      • Mons Royale (mons_royale)
      • Montane (montane)
      • Montura (montura)
      • Moon Climbing (moon_climbing)
      • Mountain Equipment (mountain_equipment)
      • Mountain Hardwear (mountain_hardwear)
      • Name it (name_it)
      • Napapijri (napapijri)
      • Nash (nash)
      • Neomondo (neomondo)
      • NIKIN (nikin)
      • Nikita (nikita)
      • Nitro (nitro)
      • Norrøna (norr_na)
      • Northwave (northwave)
      • O'Neill (o_neill)
      • Oakley (oakley)
      • Oakley Apparel (oakley_apparel)
      • Ocun (ocun)
      • Odlo (odlo)
      • ON (on)
      • Ortovox (ortovox)
      • Outdoor Research (outdoor_research)
      • Patagonia (patagonia)
      • Peak Performance (peak_performance)
      • Pearl Izumi (pearl_izumi)
      • Picture (picture)
      • Picture Organic Clothing (picture_organic_clothing)
      • Pinewood (pinewood)
      • POC (poc)
      • PrAna (prana)
      • Protective (protective)
      • Protest (protest)
      • Quiksilver (quiksilver)
      • Rab (rab)
      • Rafiki (rafiki)
      • Recolution (recolution)
      • Red Chili (red_chili)
      • REELL (reell)
      • Regatta (regatta)
      • Rehall (rehall)
      • Reiff (reiff)
      • RevolutionRace (revolutionrace)
      • RH+ (rh_)
      • Ridgeline (ridgeline)
      • Rip Curl (rip_curl)
      • Rock Experience (rock_experience)
      • Rossignol (rossignol)
      • Roxy (roxy)
      • Royal Robbins (royal_robbins)
      • Rukka (rukka)
      • Röhnisch (ro_hnisch)
      • Salewa (salewa)
      • Salomon (salomon)
      • Salty Crew (salty_crew)
      • Santini (santini)
      • Sasta (sasta)
      • Schöffel (scho_ffel)
      • SCOTT (scott)
      • Seeland (seeland)
      • Sherpa (sherpa)
      • Shimano (shimano)
      • Siroko (siroko)
      • Skhoop (skhoop)
      • Skogstad (skogstad)
      • Skratta (skratta)
      • Smartwool (smartwool)
      • Snap (snap)
      • Spiuk (spiuk)
      • Sportful (sportful)
      • Spyder (spyder)
      • Stoic (stoic)
      • Super.natural (super_natural)
      • Superdry (superdry)
      • Svala (svala)
      • Swarovski (swarovski)
      • Swedteam (swedteam)
      • Sweet Protection (sweet_protection)
      • Swix (swix)
      • SÖLL (so_ll)
      • Tenson (tenson)
      • Tentree (tentree)
      • Ternua (ternua)
      • The North Face (the_north_face)
      • Thirtytwo (thirtytwo)
      • Tierra Outdoor (tierra_outdoor)
      • Trangoworld (trangoworld)
      • Trespass (trespass)
      • Tretorn (tretorn)
      • TROLLKIDS (trollkids)
      • Twentyfour (twentyfour)
      • Under Armour (under_armour)
      • Urberg (urberg)
      • Varg (varg)
      • Vaude (vaude)
      • Vertical (vertical)
      • Volcom (volcom)
      • We Norwegians (we_norwegians)
      • Whistler (whistler)
      • Wild Country (wild_country)
      • X-Bionic (x_bionic)
      • Ziener (ziener)
    • Hinta (price):
      • < 35 € (budget)
      • 35 € - 70 € (price_2)
      • 70 € - 135 € (price_3)
      • ≥ 135 € (price_4)
    • Sukupuoli (sukupuoli):
      • Lapset (lapset)
      • Miehet (miehet)
      • Naiset (naiset)
      • Unisex (unisex)
    • Väri (va_ri):
      • Beige (beige)
      • Harmaa (harmaa)
      • Hopea (hopea)
      • Keltainen (keltainen)
      • Kerma (kerma)
      • Koralli (koralli)
      • Kulta (kulta)
      • Moniväri (moniva_ri)
      • Musta (musta)
      • Mustavalkoinen (mustavalkoinen)
      • Oranssi (oranssi)
      • Punainen (punainen)
      • Puuteri (puuteri)
      • Ruskea (ruskea)
      • Ruskeanharmaa (ruskeanharmaa)
      • Sininen (sininen)
      • Turkoosi (turkoosi)
      • Vaaleanpunainen (vaaleanpunainen)
      • Valkoinen (valkoinen)
      • Vihreä (vihrea_)
      • Violetti (violetti)
    • Koko (vaatteiden_koko):
      • XXS (xxs)
      • XS (xs)
      • S (s)
      • M (m)
      • L (l)
      • XL (xl)
      • XXL (xxl)
      • XXXL (xxxl)
      • 6XL (6xl)
      • 4XL (4xl)
      • 10 (10)
      • 22 (22)
      • 24 (24)
      • 28 (28)
      • 30 (30)
      • 30/32 (30_32)
      • 31 (31)
      • 32 (32)
      • 33 (33)
      • 34 (34)
      • 36 (36)
      • 38 (38)
      • 40 (40)
      • 42 (42)
      • 44 (44)
      • 46 (46)
      • 48 (48)
      • 50 (50)
      • 52 (52)
      • 54 (54)
      • 56 (56)
      • 58 (58)
      • 60 (60)
      • 62 (62)
      • 68 (68)
      • 74 (74)
      • 80 (80)
      • 86 (86)
      • 90 (90)
      • 92 (92)
      • 98 (98)
      • 100 (100)
      • 104 (104)
      • 110 (110)
      • 116 (116)
      • 120 (120)
      • 122 (122)
      • 128 (128)
      • 130 (130)
      • 134 (134)
      • 140 (140)
      • 146 (146)
      • 152 (152)
      • 158 (158)
      • 164 (164)
      • 170/174 (170_174)
      • 176 (176)
      • M/L (m_l)
      • Yksi koko (yksi_koko)
    • Käyttö (urheilu):
      • Vaellus ja ulkoilu (retkeily_ja_ulkoilu)
      • Kiipeily (kiipeily)
      • Jooga (jooga)
      • Urheilu yleinen (urheilu_yleinen)
      • Walking sports (walking_sports)
    • Materiaali (materiaali):
      • Aramidi (aramidi)
      • Cordura (cordura)
      • Elastaani (elastaani)
      • Gore-Tex (gore_tex)
      • Hamppu (hamppu)
      • Kashmir (kashmir)
      • Komposiitti (komposiitti)
      • Kumi (kumi)
      • Merinovilla (merinovilla)
      • Mikrokuitu (mikrokuitu)
      • Muovi (muovi)
      • Nailon (nailon)
      • Pellava (pellava)
      • Polyamidi (polyamidi)
      • Polyesteri (polyesteri)
      • Polyuretaani (polyuretaani)
      • Puuvilla (puuvilla)
      • Silkki (silkki)
      • Softshell (softshell)
      • Spandex (spandex)
      • Stretch (stretch)
      • Synteettinen (synteettinen)
      • Tekstiili (tekstiili)
      • Untuva (untuva)
      • Villa (villa)
      • Viskoosi (viskoosi)
    • Diili (deal):
      • true (true)
    • Tuoteryhmät (siblingcategory):
    • info@vertaa.fi