x
x
x Kaikki kategoriat x Kategoriat MENU
Haet nyt kategoriassa {{$data.getCategoryName() | lowercase}} (poista)
{{ $data.getCategoryName() }}
×
{ "valueFormat": "[[cg.view.page.base.SearchPanelBehavior.cleanSearchText(value.getTerm())]]" } off Etsi tuotteita... Hae tuotteita kategoriassa {{$data.getCategoryName() | lowercase}}... Etsi tuotteita... Hae... Etsi tuotteita...
Kategoriat x Sulje
  • Hae: {{$root.$ui.getPage().getSearchText()}} x
  • Hei {{$parent.getName()}}! Haluatko nähdä myös näitä tuotteita myyvät kaupat lähellä sijaintia {{$data.getCity()}}?
    Käytä sijaintia
    x

    Lowa Camino Vaelluskengät

    ()
    {{$data.getNumberOfReviews()}} kuluttajaa arvioi tuotteita tässä kategoriassa, keskiarvo {{$data.getAverageRating() | rating}}
    0 - 6
    • Lowa Camino Evo LL Ruskea/Harmaa UK 8,5
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/218427477.jpg?ts=1
      Lowa Lowa Camino Evo LL Ruskea/Harmaa UK 8,5 Camino Evo LL Ruskea/Harmaa UK 8,5 Camino Evo LL Ruskea/Harmaa UK 8,5 Tukevat, kalvottomat vaelluskengät luottovalmistajalta. Miesten koot. (2)
      Lowa Camino Evo LL Ruskea/Harmaa UK 8,5
      • 04063606015805
      1
      269.00 EUR
    • Lowa Camino Evo GTX Wide Ruskea UK 8,5
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/220523403.jpg?ts=1
      Lowa Lowa Camino Evo GTX Wide Ruskea UK 8,5 Camino Evo GTX Wide Ruskea UK 8,5 Camino Evo GTX Wide Ruskea UK 8,5 Hyvin nilkkaa tukevat ja vedenpitävät vaelluskengät luottovalmistajalta. Miesten koot, leveä lesti. (2)
      Lowa Camino Evo GTX Wide Ruskea UK 8,5
      • 04063606245530
      1
      269.00 EUR
    • Lowa Camino Evo GTX Musta / Oranssi UK 8
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/221753850.jpg?ts=1
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/236488601.jpg?ts=1
      Lowa Lowa Camino Evo GTX Musta / Oranssi UK 8 Camino Evo GTX Musta / Oranssi UK 8 Camino Evo GTX Musta / Oranssi UK 8 Uudistettu CAMINO EVO GTX on yksi markkinoiden tämän hetken teknisimmistä vaelluskengistä. Kenkä on kasattu noin kahdestasadasta osasta, jotka kaikki palvelevat tarkoitustaan täydellisesti ja parantavat kengän käytettävyyttä. VIBRAM®APPTRAIL -ulkopohja tarraa kiinni alustaan, DuraPU® -välipohja pehmentää tarkkaa jalkatuntumaa ja takaa täydellisen askelluksen supinaatio- ja pronaatiotukien ansiosta. Tämä säästää jalkojasi ja kenkiäsi. Kenkien sisäpuolella on käytetty mahdollisimman vähän saumoja (1)
      Lowa Camino Evo GTX Musta / Oranssi UK 8
      • 04063606016505
      2
      263.80 EUR
    • Lowa Camino Goretex Boots Musta EU 46 Mies
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/205217109.jpg?ts=1
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/146830232.jpg?ts=1
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/258755384.jpg?ts=1
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/236446081.jpg?ts=1
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/61199147.jpg?ts=1
      Lowa Lowa Camino Goretex Boots Musta EU 46 Mies Camino Goretex Boots Musta EU 46 Mies Camino Goretex Boots Musta EU 46 Mies Saksassa käsin tehty, erittäin laadukas nahkainen ulkoilujalkine uusimmalla teknologialla. Uusi innovatiivinen Lowa Flex® teknologia takaa täydellisen painon jakautumisen jalkapöydän päällä. Pehmeä iskunvaimennus ja supinaatio-/pronaatiotuet välipohjassa (SPS®). X-lacing® nauhoitus. Täysin vedenpitävä ja hengittävä kenkä pitävällä pohjalla Kahden vuoden takuu. Päällinen: Nupukki nahka Kalvo: Gore-Tex Pohja: Vibram 'Apptrail' Paino: 1550g/pari (42) (1)
      Lowa Camino Goretex Boots Musta EU 46 Mies
      • 04048159801228
      2
      253.80 EUR
    • Lowa Camino LL Harmaa / Musta UK 11,5
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/146831187.jpg?ts=1
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/177579635.jpg?ts=1
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/183246265.jpg?ts=1
      Lowa Lowa Camino LL Harmaa / Musta UK 11,5 Camino LL Harmaa / Musta UK 11,5 Camino LL Harmaa / Musta UK 11,5 Miesten kalvottomat vaelluskengät nahkavuorauksella. (1)
      Lowa Camino LL Harmaa / Musta UK 11,5
      • 04048159916458
      1
      259.00 EUR
    • Lowa Camino GTX vaelluskengät
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/208453363.jpg?ts=1
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/151089054.jpg?ts=1
      Lowa Lowa Camino GTX vaelluskengät Camino GTX vaelluskengät Camino GTX vaelluskengät Vedenpitävät Gore-Tex vaelluskengät ovat täydellinen valinta haastavaan maastoon ja on suunniteltu vaelluksille, joissa selässä on rinkan paino. Kengän muotoilu ja materiaalit mahdollistavat kuitenkin myös kevyemmät päiväretket, koska kenkä ei ole liian jäykkä. Tämän Euroopassa käsintehdyn vaelluskengän ominaisuudet hakevat vertaistaan: pohjassa hyvä iskunvaimennus, pitävä Vibram pohja, kärjessä ja kannassa kumisuojaus, patentoitu kengän istuvuutta tarkkaan säätävä nauhoitus, rullaava askellus (1)
      Lowa Camino GTX vaelluskengät
      • 04048159801372
      1
      253.80 EUR
    • Quick filters (quick_questions):
      • Tarjoukset IMPORTANT
        • true
      • Vedenkestävä DEFAULT
        • kylla_
      • Gore-Tex DEFAULT
        • gore_tex
      • Millet DEFAULT
        • millet
      • Salomon DEFAULT
        • salomon
      • Halti DEFAULT
        • halti
      • Hanwag DEFAULT
        • hanwag
      • Edullisimmat DEFAULT
        • budget
    • Merkki (brand):
      • Lowa (lowa)
      • Columbia (columbia)
      • Salomon (salomon)
      • La Sportiva (la_sportiva)
      • The North Face (the_north_face)
      • Haglöfs (haglo_fs)
      • Viking (viking)
      • Merrell (merrell)
      • 4F (4f)
      • adidas (adidas)
      • Adidas Five Ten (adidas_five_ten)
      • Aigle (aigle)
      • Aku (aku)
      • Alfa (alfa)
      • Alpina (alpina)
      • Altra (altra)
      • Arc'teryx (arc_teryx)
      • Asics (asics)
      • Asolo (asolo)
      • Atlas Snow-shoe (atlas_snow_shoe)
      • Ballop (ballop)
      • Beretta (beretta)
      • Berghaus (berghaus)
      • Big star (big_star)
      • Black Diamond (black_diamond)
      • Blundstone (blundstone)
      • Boreal (boreal)
      • Brandit (brandit)
      • Campagnolo (campagnolo)
      • Campus (campus)
      • CAT (cat)
      • Chevalier (chevalier)
      • Chiruca (chiruca)
      • CMP (cmp)
      • Craghoppers (craghoppers)
      • Crispi (crispi)
      • Crocs (crocs)
      • Dachstein (dachstein)
      • Danner (danner)
      • Dare 2b (dare_2b)
      • Dolomite (dolomite)
      • Dr. Martens (dr_martens)
      • Dynafit (dynafit)
      • Ecco (ecco)
      • Elbrus (elbrus)
      • Endurance (endurance)
      • Exani (exani)
      • Finn Comfort (finn_comfort)
      • Fischer (fischer)
      • Five Ten (five_ten)
      • Gabor (gabor)
      • Ganter (ganter)
      • Garmont (garmont)
      • Geox (geox)
      • Granit (granit)
      • Grisport (grisport)
      • Haix (haix)
      • Halti (halti)
      • Hanwag (hanwag)
      • Helly Hansen (helly_hansen)
      • Hi-tec (hi_tec)
      • Hoka One One (hoka_one_one)
      • Hummel (hummel)
      • Härkila (ha_rkila)
      • Icebug (icebug)
      • Icepeak (icepeak)
      • inov-8 (inov_8)
      • Izas (izas)
      • Jack Wolfskin (jack_wolfskin)
      • Joluvi (joluvi)
      • Kamik (kamik)
      • Kappa (kappa)
      • Kavat (kavat)
      • Kayland (kayland)
      • Keen (keen)
      • Kimberfeel (kimberfeel)
      • Lafuma (lafuma)
      • Luhta (luhta)
      • Lundhags (lundhags)
      • Mackenzie (mackenzie)
      • Magnum (magnum)
      • Mammut (mammut)
      • Meindl (meindl)
      • Millet (millet)
      • Montura (montura)
      • Muck (muck)
      • Nettimyynti.fi (nettimyynti_fi)
      • New Balance (new_balance)
      • Nike (nike)
      • Nortec (nortec)
      • ON (on)
      • On Running (on_running)
      • Oriocx (oriocx)
      • Pajak (pajak)
      • Palladium (palladium)
      • Panama jack (panama_jack)
      • Paredes (paredes)
      • Polyver (polyver)
      • Puma (puma)
      • Rab (rab)
      • Reebok (reebok)
      • Regatta (regatta)
      • Reima (reima)
      • Rieker (rieker)
      • Rossignol (rossignol)
      • Roxy (roxy)
      • Salewa (salewa)
      • Saucony (saucony)
      • Scarpa (scarpa)
      • SCOTT (scott)
      • Sea to Summit (sea_to_summit)
      • Seeland (seeland)
      • Sidas (sidas)
      • SKECHERS (skechers)
      • Skinners (skinners)
      • Sorel (sorel)
      • Tecnica (tecnica)
      • Teva (teva)
      • Timberland (timberland)
      • Trangoworld (trangoworld)
      • Treksta (treksta)
      • Trespass (trespass)
      • Trezeta (trezeta)
      • Tubbs (tubbs)
      • Tubbs Snow Shoes (tubbs_snow_shoes)
      • Ugg (ugg)
      • Uniroyal (uniroyal)
      • Urberg (urberg)
      • Vaude (vaude)
      • Veja (veja)
      • Vibram (vibram)
      • Whistler (whistler)
      • Xero Shoes (xero_shoes)
      • Yaktrax (yaktrax)
      • Zamberlan (zamberlan)
    • Sukupuoli (sukupuoli):
    • Hinta (price):
      • < 85 € (budget)
      • 85 € - 125 € (price_2)
      • 125 € - 180 € (price_3)
      • ≥ 180 € (price_4)
    • Väri (va_ri):
    • Kengän tyyppi (kenga_n_tyyppi):
      • Kevyet vaelluskengät (kevyet_vaelluskenga_t)
      • Metsästykengät (metsa_stykenga_t)
      • Talvivaelluskengät (talvivaelluskenga_t)
      • Vaellussaappaat (vaellussaappaat)
    • Kengän koko (kenga_n_koko):
      • 15 (15)
      • 19 (19)
      • 20 (20)
      • 21 (21)
      • 22 (22)
      • 23 (23)
      • 23.5 (23_5)
      • 24 (24)
      • 25 (25)
      • 25.5 (25_5)
      • 26 (26)
      • 26.5 (26_5)
      • 27 (27)
      • 28 (28)
      • 28.5 (28_5)
      • 29 (29)
      • 30 (30)
      • 30.5 (30_5)
      • 31 (31)
      • 31.5 (31_5)
      • 32 (32)
      • 33 (33)
      • 33.5 (33_5)
      • 34 (34)
      • 35 (35)
      • 35.5 (35_5)
      • 36 (36)
      • 36 1/3 (36_1_3)
      • 36 2/3 (36_2_3)
      • 36.5 (36_5)
      • 37 (37)
      • 37-39 (37_39)
      • 37 1/3 (37_1_3)
      • 37.5 (37_5)
      • 38 (38)
      • 38 1/3 (38_1_3)
      • 38 2/3 (38_2_3)
      • 38 3/4 (38_3_4)
      • 38.5 (38_5)
      • 39 (39)
      • 39 1/3 (39_1_3)
      • 39 2/3 (39_2_3)
      • 39.5 (39_5)
      • 40 (40)
      • 40 2/3 (40_2_3)
      • 40 3/4 (40_3_4)
      • 40.5 (40_5)
      • 41 (41)
      • 41 1/3 (41_1_3)
      • 41.5 (41_5)
      • 42 (42)
      • 42 2/3 (42_2_3)
      • 42.5 (42_5)
      • 43 (43)
      • 43 1/3 (43_1_3)
      • 43.5 (43_5)
      • 44 (44)
      • 44 2/3 (44_2_3)
      • 44.5 (44_5)
      • 45 (45)
      • 45 1/3 (45_1_3)
      • 45,5 (45_5)
      • 46 (46)
      • 46 1/3 (46_1_3)
      • 46 2/3 (46_2_3)
      • 46 3/4 (46_3_4)
      • 46.5 (46_5)
      • 47 (47)
      • 47 1/3 (47_1_3)
      • 47.5 (47_5)
      • 48 (48)
      • 48 2/3 (48_2_3)
      • 48.5 (48_5)
      • 49 (49)
      • 49 1/3 (49_1_3)
      • 49.5 (49_5)
      • 50 (50)
      • 50 2/3 (50_2_3)
      • 51 (51)
    • Kengän varren tyyppi (kenga_n_varren_tyyppi):
      • Keskipituinen (keskipituinen)
      • Matalavartinen (matalavartinen)
      • Pitkävartinen (pitka_vartinen)
    • Pintamateriaali (pintamateriaali):
      • Keinonahka (keinonahka)
      • Kumi (kumi)
      • Muovi (muovi)
      • Nahka (nahka)
      • Nahka/Kumi (nahka_kumi)
      • Nahka/Synteettinen (nahka_synteettinen)
      • Nupukkinahka (nupukkinahka)
      • Polyesteri (polyesteri)
      • Puuvilla (puuvilla)
      • Synteettinen (synteettinen)
      • Tekstiili (tekstiili)
      • Tekstiili/Keinonahka (tekstiili_keinonahka)
      • Termoplastinen polyuretaani (TPU) (termoplastinen_polyuretaani_tpu_)
      • Verkko (verkko)
    • Vedenkestävä (vedenkesta_va_):
      • Kyllä (kylla_)
    • Malli (group):
      • Adidas Advantage (adidas_advantage)
      • Adidas Terrex Agravic (adidas_terrex_agravic)
      • Haglofs Oxo (haglofs_oxo)
      • Haglofs Ridge (haglofs_ridge)
      • Haglofs Skuta (haglofs_skuta)
      • Hanwag Alaska (hanwag_alaska)
      • Hanwag Alta Bunion (hanwag_alta_bunion)
      • Hanwag Ancash (hanwag_ancash)
      • Hanwag Banks II (hanwag_banks_ii)
      • Hanwag Belorado II (hanwag_belorado_ii)
      • Hanwag Brenner (hanwag_brenner)
      • Hanwag Ferrata (hanwag_ferrata)
      • Hanwag Lhasa (hanwag_lhasa)
      • Hanwag Makra (hanwag_makra)
      • Hanwag Nazcat (hanwag_nazcat)
      • Hanwag Robin (hanwag_robin)
      • Hanwag Sirius (hanwag_sirius)
      • Hanwag Tatra Bunion (hanwag_tatra_bunion)
      • Hanwag Tatra Light (hanwag_tatra_light)
      • Hanwag Tatra Top (hanwag_tatra_top)
      • Hanwag Tatra Wide (hanwag_tatra_wide)
      • Hanwag Waxenstein Bio (hanwag_waxenstein_bio)
      • Hanwag Yukon (hanwag_yukon)
      • Hoka One One Challenger (hoka_one_one_challenger)
      • Hoka One One Speedgoat (hoka_one_one_speedgoat)
      • Icebug Pace3 (icebug_pace3)
      • Inov-8 Roclite (inov_8_roclite)
      • Inov-8 Terraultra (inov_8_terraultra)
      • La Sportiva Miura (la_sportiva_miura)
      • Lowa Camino (lowa_camino)
      • Lowa Innox Evo (lowa_innox_evo)
      • Lowa Innox GTX (lowa_innox_gtx)
      • Lowa Lady Light (lowa_lady_light)
      • Lowa Lavena (lowa_lavena)
      • Lowa Mauria (lowa_mauria)
      • Lowa Renegade II (lowa_renegade_ii)
      • Lundhags Bjerg (lundhags_bjerg)
      • Lundhags Jaure II (lundhags_jaure_ii)
      • Lundhags Mira II (lundhags_mira_ii)
      • Lundhags Tjakke (lundhags_tjakke)
      • Lundhags Vandra (lundhags_vandra)
      • Meindl Borneo (meindl_borneo)
      • Meindl Dovre (meindl_dovre)
      • Meindl Guffert (meindl_guffert)
      • Meindl Island (meindl_island)
      • Meindl Kansas (meindl_kansas)
      • Meindl Matrei (meindl_matrei)
      • Meindl Vakuum (meindl_vakuum)
      • Merrell Agility (merrell_agility)
      • Merrell Moab FST 2 (merrell_moab_fst_2)
      • Merrell MQM Flex (merrell_mqm_flex)
      • Merrell Siren Traveller (merrell_siren_traveller)
      • Merrell Vapor Glove (merrell_vapor_glove)
      • Millet Bouthan (millet_bouthan)
      • Millet Friction (millet_friction)
      • Millet Hike Up (millet_hike_up)
      • Millet Super Trident (millet_super_trident)
      • Millet Trident GTX (millet_trident_gtx)
      • Millet Trident Guide (millet_trident_guide)
      • New Balance Fresh Foam (new_balance_fresh_foam)
      • Nike AIR (nike_air)
      • Salomon Outline (salomon_outline)
      • Salomon Quest 4D 3 (salomon_quest_4d_3)
      • Salomon X Ultra Trek (salomon_x_ultra_trek)
      • Salomon XA Pro 3D (salomon_xa_pro_3d)
      • Saucony Peregrine (saucony_peregrine)
      • The north face Hedgehog Fastpack (the_north_face_hedgehog_fastpack)
      • The north face Litewave Fastpack (the_north_face_litewave_fastpack)
      • The north face Storm Strike (the_north_face_storm_strike)
      • Timberland Adventure (timberland_adventure)
      • Timberland Killington (timberland_killington)
      • Timberland Prem Wheat (timberland_prem_wheat)
    • Urheilulaji (urheilulaji):
      • Juoksu (juoksu)
      • Kiipeily (kiipeily)
      • Kuntoilu (kuntoilu)
      • Laskettelu (laskettelu)
      • Painonnosto (painonnosto)
      • Polkujuoksu (polkujuoksu)
      • Pyöräily (pyo_ra_ily)
      • Retkeily/Vaellus (retkeily_vaellus)
      • Squash (squash)
      • Sulkapallo (sulkapallo)
      • Tennis (tennis)
      • Vapaa-aika (vapaa_aika)
      • Vesiurheilu (vesiurheilu)
      • Vuorikiipeily (vuorikiipeily)
    • Pohjan materiaali (kenga_npohjan_materiaali):
      • Kumi (kumi)
      • Muovi (muovi)
      • Polyuretaani (PU) (polyuretaani_pu_)
      • Synteettinen (synteettinen)
      • Vibram (vibram)
    • Kalvon materiaali (kalvon_materiaali):
      • Clima Protect (clima_protect)
      • Gore-Tex (gore_tex)
      • KEEN.dry (keen_dry)
      • Sympatex (sympatex)
    • Vuorin materiaali (vuorin_materiaali):
      • Gore-Tex (gore_tex)
      • Keinonahka (keinonahka)
      • Nahka (nahka)
      • Polyesteri (polyesteri)
      • Synteettinen (synteettinen)
      • Tekstiili (tekstiili)
      • Verkko (verkko)
    • Soveltuu jäärautoihin (soveltuu_ja_a_rautoihin):
      • Ei (ei)
      • Kyllä (kylla_)
    • Jäykkyysluokka (ja_ykkyysluokka):
      • A (a)
      • A/B (a_b)
      • B (b)
      • B/C (b_c)
      • C (c)
      • D (d)
    • Diili (deal):
      • true (true)
    • Tuoteryhmät (siblingcategory):
    • info@vertaa.fi