x
x
x Kaikki kategoriat x Kategoriat MENU
Haet nyt kategoriassa {{$data.getCategoryName() | lowercase}} (poista)
{{ $data.getCategoryName() }}
×
{ "valueFormat": "[[cg.view.page.base.SearchPanelBehavior.cleanSearchText(value.getTerm())]]" } off Etsi tuotteita... Hae tuotteita kategoriassa {{$data.getCategoryName() | lowercase}}... Etsi tuotteita... Hae... Etsi tuotteita...
Kategoriat x Sulje
  • Hae: {{$root.$ui.getPage().getSearchText()}} x
  • Hei {{$parent.getName()}}! Haluatko nähdä myös näitä tuotteita myyvät kaupat lähellä sijaintia {{$data.getCity()}}?
    Käytä sijaintia
    x

    Meindl Island Vaelluskengät

    ()
    {{$data.getNumberOfReviews()}} kuluttajaa arvioi tuotteita tässä kategoriassa, keskiarvo {{$data.getAverageRating() | rating}}
    0 - 5
    • Meindl Island MFS Active Wide, Brown, 46, Kängor Miehet
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/253007431.jpg?ts=1
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/160636984.jpg?ts=1
      Meindl Meindl Island MFS Active Wide, Brown, 46, Kängor Miehet Island MFS Active Wide, Brown, 46, Kängor Miehet Island MFS Active Wide, Brown, 46, Kängor Miehet Meindl Island MFS Active Wide on uusi, paranneltu versio klassisesta Island Pro mallista. Nämä miesten vaellussaappaat sopivat hyvin niin töihin kuin vaeltamiseen. Meindl Island MFS Active Wide -mallissa on MFS-pohjalliset,jotka mukautuvat jalkojesi mukaan ja saappaan yläosa on valmistettu kestävästä nupukkinahasta. Muita hyviä ominaisuuksia on Goretex, joka tarjoaa erinomaisen hengittävyyden ja vedenpitävyyden saappaillesi ja Vibram-ulkopohjalliset, jotka takaavat hyvän pidon useimmilla pinnoilla sekä AirActive-järjestelmä, jotka imee ja kuljettaa kosteutta pois. Oletko epävarma koosta? Katso tästä kokotaulukko >> (6)
      Meindl Island MFS Active Wide, Brown, 46, Kängor Miehet
      • 04033157592193
      2
      321.54 EUR
    • Meindl Women's Island Lady MFS
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/253010127.jpg?ts=1
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/171445927.jpg?ts=1
      Meindl Meindl Women's Island Lady MFS Women's Island Lady MFS Women's Island Lady MFS Meindl Island Lady MFS Active ovat erittäin mukavat, vakaat naisten vaellussaappaat jotka sopivat niiin työkäyttöön kuin vaeltamiseenkin. Island Lady MFS Active -mallissa on MFS-pohjalliset jotka mukautuvat jalkojesi mukaan, ja saappaan yläosa on valmistettu kestävästä nupukkinahasta. Muita hyviä ominaisuuksia on Gore-tex, joka tarjoaa erinomaisen hengittävyyden ja vedenpitävyyden saappaillesi, Vibram-ulkopohjalliset, jotka takaavat hyvän pidon useimmilla pinnoilla sekä AirActive-järjestelmillä, jotka imee ja kuljettaa kosteutta pois. Oletko epävarma koosta? Katso tästä kokotaulukko >> (2)
      Meindl Women's Island Lady MFS
      • 04033157590168
      4
      deal
      386.90 EUR
    • Meindl Men's Island MFS Active
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/208460175.jpg?ts=1
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/146830140.jpg?ts=1
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/121338451.jpg?ts=1
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/121338454.jpg?ts=1
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/121338449.jpg?ts=1
      Meindl Meindl Men's Island MFS Active Men's Island MFS Active Men's Island MFS Active Meindl IslandMFS Activeovat hienot ja mukavat miesten kengät, jotka on erityisesti suunniteltu vaellukselle painavan pakkauksen kanssa haastavassa maastossa. Vaelluskengät valmistetaan kulutusta kestävästä nupukkinahasta kestämään erittäin pitkään, ja Gore-Tex antaa sekä erinomaisen hengittävyyden ja vesitiiviyden, joka pitää sinut kuivana koko seikkailun ajan. Samalla kengät ovat erittäin mukavat sisäpuolelta täydellisen istuvuuden takaavan MFS:n(Memory Foam System) ja irrotettavan sekä pestävän, kosteutta imevän ja pois kuljettavan Air Active Soft Print -pohjallisen ansiosta. Vaelluskengissä on myös joustavahko pohja, joka tekee kävelystä vähemmän rasittavaa, kumipinnoite parantamassa edelleen kestävyyttä vaativassa maastossa ja Vibram Meindl Multigriff -ulkopohja, joka on erinomaisen pitävä useimmilla alustoilla. Paino:n 880 g Päällysmateriaali: Nupukkinahka Vuori:Gore-Tex Performance Comfort Footwear Pohjallinen: Air Active Soft Print Ulkopohja: Vibram Meindl Multigriff ... (3)
      Meindl Men's Island MFS Active
      • 04033157591592
      3
      deal
      386.90 EUR
    • Meindl Island Lady MFS Active, Hazelnut, 43, Kängor Naiset
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/253010127.jpg?ts=1
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/171445927.jpg?ts=1
      Meindl Meindl Island Lady MFS Active, Hazelnut, 43, Kängor Naiset Island Lady MFS Active, Hazelnut, 43, Kängor Naiset Island Lady MFS Active, Hazelnut, 43, Kängor Naiset Meindl Island Lady MFS Active ovat erittäin mukavat, vakaat naisten vaellussaappaat jotka sopivat niiin työkäyttöön kuin vaeltamiseenkin. Island Lady MFS Active -mallissa on MFS-pohjalliset jotka mukautuvat jalkojesi mukaan, ja saappaan yläosa on valmistettu kestävästä nupukkinahasta. Muita hyviä ominaisuuksia on Gore-tex, joka tarjoaa erinomaisen hengittävyyden ja vedenpitävyyden saappaillesi, Vibram-ulkopohjalliset, jotka takaavat hyvän pidon useimmilla pinnoilla sekä AirActive-järjestelmillä, jotka imee ja kuljettaa kosteutta pois. Oletko epävarma koosta? Katso tästä kokotaulukko >> (1)
      Meindl Island Lady MFS Active, Hazelnut, 43, Kängor Naiset
      • 04033157590267
      • 04033157590281
      2
      367.54 EUR
    • Meindl Island MFS Active Wide, Brown, 40, Kängor Miehet
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/253007431.jpg?ts=1
      Meindl Meindl Island MFS Active Wide, Brown, 40, Kängor Miehet Island MFS Active Wide, Brown, 40, Kängor Miehet Island MFS Active Wide, Brown, 40, Kängor Miehet Meindl Island MFS Active Wide on uusi, paranneltu versio klassisesta Island Pro mallista. Nämä miesten vaellussaappaat sopivat hyvin niin töihin kuin vaeltamiseen. Meindl Island MFS Active Wide -mallissa on MFS-pohjalliset,jotka mukautuvat jalkojesi mukaan ja saappaan yläosa on valmistettu kestävästä nupukkinahasta. Muita hyviä ominaisuuksia on Goretex, joka tarjoaa erinomaisen hengittävyyden ja vedenpitävyyden saappaillesi ja Vibram-ulkopohjalliset, jotka takaavat hyvän pidon useimmilla pinnoilla sekä AirActive-järjestelmä, jotka imee ja kuljettaa kosteutta pois. Oletko epävarma koosta? Katso tästä kokotaulukko >> (1)
      Meindl Island MFS Active Wide, Brown, 40, Kängor Miehet
      • 04033157592100
      2
      321.54 EUR
    • Quick filters (quick_questions):
      • Tarjoukset IMPORTANT
        • true
      • Vedenkestävä DEFAULT
        • kylla_
      • Gore-Tex DEFAULT
        • gore_tex
      • Millet DEFAULT
        • millet
      • Salomon DEFAULT
        • salomon
      • Halti DEFAULT
        • halti
      • Hanwag DEFAULT
        • hanwag
      • Edullisimmat DEFAULT
        • budget
    • Merkki (brand):
      • Lowa (lowa)
      • Columbia (columbia)
      • Salomon (salomon)
      • La Sportiva (la_sportiva)
      • The North Face (the_north_face)
      • Haglöfs (haglo_fs)
      • Viking (viking)
      • Merrell (merrell)
      • 4F (4f)
      • adidas (adidas)
      • Adidas Five Ten (adidas_five_ten)
      • Aigle (aigle)
      • Aku (aku)
      • Alfa (alfa)
      • Alpina (alpina)
      • Altra (altra)
      • Arc'teryx (arc_teryx)
      • Asics (asics)
      • Asolo (asolo)
      • Atlas Snow-shoe (atlas_snow_shoe)
      • Ballop (ballop)
      • Beretta (beretta)
      • Berghaus (berghaus)
      • Big star (big_star)
      • Black Diamond (black_diamond)
      • Blundstone (blundstone)
      • Boreal (boreal)
      • Brandit (brandit)
      • Campagnolo (campagnolo)
      • Campus (campus)
      • CAT (cat)
      • Chevalier (chevalier)
      • Chiruca (chiruca)
      • CMP (cmp)
      • Craghoppers (craghoppers)
      • Crispi (crispi)
      • Crocs (crocs)
      • Dachstein (dachstein)
      • Danner (danner)
      • Dare 2b (dare_2b)
      • Dolomite (dolomite)
      • Dr. Martens (dr_martens)
      • Dynafit (dynafit)
      • Ecco (ecco)
      • Elbrus (elbrus)
      • Endurance (endurance)
      • Exani (exani)
      • Finn Comfort (finn_comfort)
      • Fischer (fischer)
      • Five Ten (five_ten)
      • Gabor (gabor)
      • Ganter (ganter)
      • Garmont (garmont)
      • Geox (geox)
      • Granit (granit)
      • Grisport (grisport)
      • Haix (haix)
      • Halti (halti)
      • Hanwag (hanwag)
      • Helly Hansen (helly_hansen)
      • Hi-tec (hi_tec)
      • Hoka One One (hoka_one_one)
      • Hummel (hummel)
      • Härkila (ha_rkila)
      • Icebug (icebug)
      • Icepeak (icepeak)
      • inov-8 (inov_8)
      • Izas (izas)
      • Jack Wolfskin (jack_wolfskin)
      • Joluvi (joluvi)
      • Kamik (kamik)
      • Kappa (kappa)
      • Kavat (kavat)
      • Kayland (kayland)
      • Keen (keen)
      • Kimberfeel (kimberfeel)
      • Lafuma (lafuma)
      • Luhta (luhta)
      • Lundhags (lundhags)
      • Mackenzie (mackenzie)
      • Magnum (magnum)
      • Mammut (mammut)
      • Meindl (meindl)
      • Millet (millet)
      • Montura (montura)
      • Muck (muck)
      • Nettimyynti.fi (nettimyynti_fi)
      • New Balance (new_balance)
      • Nike (nike)
      • Nortec (nortec)
      • ON (on)
      • On Running (on_running)
      • Oriocx (oriocx)
      • Pajak (pajak)
      • Palladium (palladium)
      • Panama jack (panama_jack)
      • Paredes (paredes)
      • Polyver (polyver)
      • Puma (puma)
      • Rab (rab)
      • Reebok (reebok)
      • Regatta (regatta)
      • Reima (reima)
      • Rieker (rieker)
      • Rossignol (rossignol)
      • Roxy (roxy)
      • Salewa (salewa)
      • Saucony (saucony)
      • Scarpa (scarpa)
      • SCOTT (scott)
      • Sea to Summit (sea_to_summit)
      • Seeland (seeland)
      • Sidas (sidas)
      • SKECHERS (skechers)
      • Skinners (skinners)
      • Sorel (sorel)
      • Tecnica (tecnica)
      • Teva (teva)
      • Timberland (timberland)
      • Trangoworld (trangoworld)
      • Treksta (treksta)
      • Trespass (trespass)
      • Trezeta (trezeta)
      • Tubbs (tubbs)
      • Tubbs Snow Shoes (tubbs_snow_shoes)
      • Ugg (ugg)
      • Uniroyal (uniroyal)
      • Urberg (urberg)
      • Vaude (vaude)
      • Veja (veja)
      • Vibram (vibram)
      • Whistler (whistler)
      • Xero Shoes (xero_shoes)
      • Yaktrax (yaktrax)
      • Zamberlan (zamberlan)
    • Sukupuoli (sukupuoli):
    • Hinta (price):
      • < 85 € (budget)
      • 85 € - 125 € (price_2)
      • 125 € - 180 € (price_3)
      • ≥ 180 € (price_4)
    • Väri (va_ri):
      • Harmaa (harmaa)
      • Beige (beige)
      • Hopea (hopea)
      • Keltainen (keltainen)
      • Kerma (kerma)
      • Kulta (kulta)
      • Läpinäkyvä (la_pina_kyva_)
      • Moniväri (moniva_ri)
      • Mustavalkoinen (mustavalkoinen)
      • Oranssi (oranssi)
      • Punainen (punainen)
      • Ruskeanharmaa (ruskeanharmaa)
      • Sininen (sininen)
      • Tummanharmaa (tummanharmaa)
      • Turkoosi (turkoosi)
      • Vaaleanpunainen (vaaleanpunainen)
      • Valkoinen (valkoinen)
      • Vihreä (vihrea_)
      • Violetti (violetti)
    • Kengän tyyppi (kenga_n_tyyppi):
      • Kevyet vaelluskengät (kevyet_vaelluskenga_t)
      • Metsästykengät (metsa_stykenga_t)
      • Talvivaelluskengät (talvivaelluskenga_t)
      • Vaellussaappaat Meindl Island Vaellussaappaat (vaellussaappaat)
    • Kengän koko (kenga_n_koko):
      • 15 (15)
      • 19 (19)
      • 20 (20)
      • 21 (21)
      • 22 (22)
      • 23 (23)
      • 23.5 (23_5)
      • 24 (24)
      • 25 (25)
      • 25.5 (25_5)
      • 26 (26)
      • 26.5 (26_5)
      • 27 (27)
      • 28 (28)
      • 28.5 (28_5)
      • 29 (29)
      • 30 (30)
      • 30.5 (30_5)
      • 31 (31)
      • 31.5 (31_5)
      • 32 (32)
      • 33 (33)
      • 33.5 (33_5)
      • 34 (34)
      • 35 (35)
      • 35.5 (35_5)
      • 36 (36)
      • 36 1/3 (36_1_3)
      • 36 2/3 (36_2_3)
      • 36.5 (36_5)
      • 37 (37)
      • 37-39 (37_39)
      • 37 1/3 (37_1_3)
      • 37.5 (37_5)
      • 38 (38)
      • 38 1/3 (38_1_3)
      • 38 2/3 (38_2_3)
      • 38 3/4 (38_3_4)
      • 38.5 (38_5)
      • 39 (39)
      • 39 1/3 (39_1_3)
      • 39 2/3 (39_2_3)
      • 39.5 (39_5)
      • 40 (40)
      • 40 2/3 (40_2_3)
      • 40 3/4 (40_3_4)
      • 40.5 (40_5)
      • 41 (41)
      • 41 1/3 (41_1_3)
      • 41.5 (41_5)
      • 42 (42)
      • 42 2/3 (42_2_3)
      • 42.5 (42_5)
      • 43 (43)
      • 43 1/3 (43_1_3)
      • 43.5 (43_5)
      • 44 (44)
      • 44 2/3 (44_2_3)
      • 44.5 (44_5)
      • 45 (45)
      • 45 1/3 (45_1_3)
      • 45,5 (45_5)
      • 46 (46)
      • 46 1/3 (46_1_3)
      • 46 2/3 (46_2_3)
      • 46 3/4 (46_3_4)
      • 46.5 (46_5)
      • 47 (47)
      • 47 1/3 (47_1_3)
      • 47.5 (47_5)
      • 48 (48)
      • 48 2/3 (48_2_3)
      • 48.5 (48_5)
      • 49 (49)
      • 49 1/3 (49_1_3)
      • 49.5 (49_5)
      • 50 (50)
      • 50 2/3 (50_2_3)
      • 51 (51)
    • Kengän varren tyyppi (kenga_n_varren_tyyppi):
      • Keskipituinen (keskipituinen)
      • Matalavartinen (matalavartinen)
      • Pitkävartinen (pitka_vartinen)
    • Pintamateriaali (pintamateriaali):
      • Keinonahka (keinonahka)
      • Kumi (kumi)
      • Muovi (muovi)
      • Nahka (nahka)
      • Nahka/Kumi (nahka_kumi)
      • Nahka/Synteettinen (nahka_synteettinen)
      • Nupukkinahka (nupukkinahka)
      • Polyesteri (polyesteri)
      • Puuvilla (puuvilla)
      • Synteettinen (synteettinen)
      • Tekstiili (tekstiili)
      • Tekstiili/Keinonahka (tekstiili_keinonahka)
      • Termoplastinen polyuretaani (TPU) (termoplastinen_polyuretaani_tpu_)
      • Verkko (verkko)
    • Vedenkestävä (vedenkesta_va_):
      • Kyllä (kylla_)
    • Malli (group):
      • Adidas Advantage (adidas_advantage)
      • Adidas Terrex Agravic (adidas_terrex_agravic)
      • Haglofs Oxo (haglofs_oxo)
      • Haglofs Ridge (haglofs_ridge)
      • Haglofs Skuta (haglofs_skuta)
      • Hanwag Alaska (hanwag_alaska)
      • Hanwag Alta Bunion (hanwag_alta_bunion)
      • Hanwag Ancash (hanwag_ancash)
      • Hanwag Banks II (hanwag_banks_ii)
      • Hanwag Belorado II (hanwag_belorado_ii)
      • Hanwag Brenner (hanwag_brenner)
      • Hanwag Ferrata (hanwag_ferrata)
      • Hanwag Lhasa (hanwag_lhasa)
      • Hanwag Makra (hanwag_makra)
      • Hanwag Nazcat (hanwag_nazcat)
      • Hanwag Robin (hanwag_robin)
      • Hanwag Sirius (hanwag_sirius)
      • Hanwag Tatra Bunion (hanwag_tatra_bunion)
      • Hanwag Tatra Light (hanwag_tatra_light)
      • Hanwag Tatra Top (hanwag_tatra_top)
      • Hanwag Tatra Wide (hanwag_tatra_wide)
      • Hanwag Waxenstein Bio (hanwag_waxenstein_bio)
      • Hanwag Yukon (hanwag_yukon)
      • Hoka One One Challenger (hoka_one_one_challenger)
      • Hoka One One Speedgoat (hoka_one_one_speedgoat)
      • Icebug Pace3 (icebug_pace3)
      • Inov-8 Roclite (inov_8_roclite)
      • Inov-8 Terraultra (inov_8_terraultra)
      • La Sportiva Miura (la_sportiva_miura)
      • Lowa Camino (lowa_camino)
      • Lowa Innox Evo (lowa_innox_evo)
      • Lowa Innox GTX (lowa_innox_gtx)
      • Lowa Lady Light (lowa_lady_light)
      • Lowa Lavena (lowa_lavena)
      • Lowa Mauria (lowa_mauria)
      • Lowa Renegade II (lowa_renegade_ii)
      • Lundhags Bjerg (lundhags_bjerg)
      • Lundhags Jaure II (lundhags_jaure_ii)
      • Lundhags Mira II (lundhags_mira_ii)
      • Lundhags Tjakke (lundhags_tjakke)
      • Lundhags Vandra (lundhags_vandra)
      • Meindl Borneo (meindl_borneo)
      • Meindl Dovre (meindl_dovre)
      • Meindl Guffert (meindl_guffert)
      • Meindl Island (meindl_island)
      • Meindl Kansas (meindl_kansas)
      • Meindl Matrei (meindl_matrei)
      • Meindl Vakuum (meindl_vakuum)
      • Merrell Agility (merrell_agility)
      • Merrell Moab FST 2 (merrell_moab_fst_2)
      • Merrell MQM Flex (merrell_mqm_flex)
      • Merrell Siren Traveller (merrell_siren_traveller)
      • Merrell Vapor Glove (merrell_vapor_glove)
      • Millet Bouthan (millet_bouthan)
      • Millet Friction (millet_friction)
      • Millet Hike Up (millet_hike_up)
      • Millet Super Trident (millet_super_trident)
      • Millet Trident GTX (millet_trident_gtx)
      • Millet Trident Guide (millet_trident_guide)
      • New Balance Fresh Foam (new_balance_fresh_foam)
      • Nike AIR (nike_air)
      • Salomon Outline (salomon_outline)
      • Salomon Quest 4D 3 (salomon_quest_4d_3)
      • Salomon X Ultra Trek (salomon_x_ultra_trek)
      • Salomon XA Pro 3D (salomon_xa_pro_3d)
      • Saucony Peregrine (saucony_peregrine)
      • The north face Hedgehog Fastpack (the_north_face_hedgehog_fastpack)
      • The north face Litewave Fastpack (the_north_face_litewave_fastpack)
      • The north face Storm Strike (the_north_face_storm_strike)
      • Timberland Adventure (timberland_adventure)
      • Timberland Killington (timberland_killington)
      • Timberland Prem Wheat (timberland_prem_wheat)
    • Urheilulaji (urheilulaji):
      • Juoksu (juoksu)
      • Kiipeily (kiipeily)
      • Kuntoilu (kuntoilu)
      • Laskettelu (laskettelu)
      • Painonnosto (painonnosto)
      • Polkujuoksu (polkujuoksu)
      • Pyöräily (pyo_ra_ily)
      • Retkeily/Vaellus (retkeily_vaellus)
      • Squash (squash)
      • Sulkapallo (sulkapallo)
      • Tennis (tennis)
      • Vapaa-aika (vapaa_aika)
      • Vesiurheilu (vesiurheilu)
      • Vuorikiipeily (vuorikiipeily)
    • Pohjan materiaali (kenga_npohjan_materiaali):
      • Kumi (kumi)
      • Muovi (muovi)
      • Polyuretaani (PU) (polyuretaani_pu_)
      • Synteettinen (synteettinen)
      • Vibram (vibram)
    • Kalvon materiaali (kalvon_materiaali):
      • Clima Protect (clima_protect)
      • Gore-Tex (gore_tex)
      • KEEN.dry (keen_dry)
      • Sympatex (sympatex)
    • Vuorin materiaali (vuorin_materiaali):
      • Gore-Tex (gore_tex)
      • Keinonahka (keinonahka)
      • Nahka (nahka)
      • Polyesteri (polyesteri)
      • Synteettinen (synteettinen)
      • Tekstiili (tekstiili)
      • Verkko (verkko)
    • Soveltuu jäärautoihin (soveltuu_ja_a_rautoihin):
      • Ei (ei)
      • Kyllä (kylla_)
    • Jäykkyysluokka (ja_ykkyysluokka):
      • A (a)
      • A/B (a_b)
      • B (b)
      • B/C (b_c)
      • C (c)
      • D (d)
    • Diili (deal):
      • true (true)
    • Tuoteryhmät (siblingcategory):
    • info@vertaa.fi