x
x
x Kaikki kategoriat x Kategoriat MENU
Haet nyt kategoriassa {{$data.getCategoryName() | lowercase}} (poista)
{{ $data.getCategoryName() }}
×
{ "valueFormat": "[[cg.view.page.base.SearchPanelBehavior.cleanSearchText(value.getTerm())]]" } off Etsi tuotteita... Hae tuotteita kategoriassa {{$data.getCategoryName() | lowercase}}... Etsi tuotteita... Hae... Etsi tuotteita...
Kategoriat x Sulje
  • Hae: {{$root.$ui.getPage().getSearchText()}} x
  • Hei {{$parent.getName()}}! Haluatko nähdä myös näitä tuotteita myyvät kaupat lähellä sijaintia {{$data.getCity()}}?
    Käytä sijaintia
    x

    Talvivaelluskengät

    ()
    {{$data.getNumberOfReviews()}} kuluttajaa arvioi tuotteita tässä kategoriassa, keskiarvo {{$data.getAverageRating() | rating}}
    0 - 10
    • Adidas Terrex Snow CF Winter Hiking Shoes
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/259522017.jpg?ts=1
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/130444134.jpg?ts=1
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/99014185.jpg?ts=1
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/256148882.jpg?ts=1
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/152115289.jpg?ts=1
      Adidas Adidas Terrex Snow CF Winter Hiking Shoes Terrex Snow CF Winter Hiking Shoes Terrex Snow CF Winter Hiking Shoes Adidas Kids' Terrex Snow CF CP CW ovat lämminvuorilliset nilkkurit talviretkille. Sopii lapsille. (1)
      Adidas Terrex Snow CF Winter Hiking Shoes
      • 04058025738367
      2
      80.89 EUR
    • Craghoppers Salado Mid Hiking Boots Vihreä EU 45 Mies
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/168706890.jpg?ts=1
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/225387342.jpg?ts=1
      Craghoppers Craghoppers Salado Mid Hiking Boots Vihreä EU 45 Mies Salado Mid Hiking Boots Vihreä EU 45 Mies Salado Mid Hiking Boots Vihreä EU 45 Mies (1)
      Craghoppers Salado Mid Hiking Boots Vihreä EU 45 Mies
      • 05054904445806
      1
      119.89 EUR
    • Sidas 3Feet Winter Mid XL
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/144198756.jpg?ts=1
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/255221057.jpg?ts=1
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/164321925.jpg?ts=1
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/259317915.jpg?ts=1
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/233057822.jpg?ts=1
      Sidas Sidas 3Feet Winter Mid XL 3Feet Winter Mid XL 3Feet Winter Mid XL Kkengänpohjalliset talvikäyttöön, keskikorkealla jalkaholvin tuella. (1)
      Sidas 3Feet Winter Mid XL
      • 03661267029837
      1
      45.80 EUR
    • Adidas Terrex Frozetrack Mid Winter Hiking Shoes
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/130395130.jpg?ts=1
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/199179109.jpg?ts=1
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/171940742.jpg?ts=1
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/171940740.jpg?ts=1
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/171940738.jpg?ts=1
      Adidas Adidas Terrex Frozetrack Mid Winter Hiking Shoes Terrex Frozetrack Mid Winter Hiking Shoes Terrex Frozetrack Mid Winter Hiking Shoes (1)
      Adidas Terrex Frozetrack Mid Winter Hiking Shoes
      • 04059811643971
      • 04059811644053
      1
      102.39 EUR
    • Craghoppers Salado Hi Hiking Boots Ruskea EU 48 Mies
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/225383498.jpg?ts=1
      Craghoppers Craghoppers Salado Hi Hiking Boots Ruskea EU 48 Mies Salado Hi Hiking Boots Ruskea EU 48 Mies Salado Hi Hiking Boots Ruskea EU 48 Mies (1)
      Craghoppers Salado Hi Hiking Boots Ruskea EU 48 Mies
      • 05054904445639
      1
      118.89 EUR
    • Hanwag Banks Winter Gtx
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/165507447.jpg?ts=1
      Hanwag Hanwag Banks Winter Gtx Banks Winter Gtx Banks Winter Gtx Miesten vedenpitävät retkeilykengät talvikeleille Mukavat talviretkeilykengät, joiden ominaisuudet, korkealaatuiset materiaalit ja pitävä Vibram® IceTrek -pohja on suunniteltu talvikäyttöä varten. Talvikeleillä retkeilykengiltä vaaditaan lämpöisyyttä, suojaa vaihtelevalta säältä ja hyvää pitoa liukkailla pinnoilla. Näitä kaikkia tarjoavat nämä talviretkeilyyn suunnitellut kengät. Ne on kehitelty suositusta ja tutusta Banks-mallista sopimaan talven tuiskuihin. Korkeampi varsi tuo lisälämpöä nilkoille sekä suojaa paremmin lumisessa maastossa etenevää retkeilijää. Vedenpitävä kalvo varmistaa, että vesi ja loska eivät pääse kastelemaan jalkojasi. Erinomaista pitoa askellukseen tarjoaa Vibram Iceterek -pohja. Ulkopohjan materiaalina on käytetty pehmeää talvikäyttöön soveltuvaa kumia, joka säilyttää kimmoisuutensa ja pitonsa miinuskeleillä. Lukkiutuvat nauhalenkit mahdollistavat varren ja jalkaosan nauhoittamisen eri kireyksille. Kenkien pohjallisissa on alumiininen kerros, joka heijastaa po (1)
      Hanwag Banks Winter Gtx
      • 04047761462162
      1
      279.00 EUR
    • Craghoppers Salado Hi Hiking Boots Ruskea EU 44 Mies
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/168707164.jpg?ts=1
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/185989209.jpg?ts=1
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/185989207.jpg?ts=1
      Craghoppers Craghoppers Salado Hi Hiking Boots Ruskea EU 44 Mies Salado Hi Hiking Boots Ruskea EU 44 Mies Salado Hi Hiking Boots Ruskea EU 44 Mies (1)
      Craghoppers Salado Hi Hiking Boots Ruskea EU 44 Mies
      • 05054904445592
      1
      118.89 EUR
    • Lowa Jonas GTX Jr Musta/Lime 35
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/181214891.jpg?ts=1
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/146836219.jpg?ts=1
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/254424156.jpg?ts=1
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/254424157.jpg?ts=1
      Lowa Lowa Jonas GTX Jr Musta/Lime 35 Jonas GTX Jr Musta/Lime 35 Jonas GTX Jr Musta/Lime 35 Laadukkaat talvisaappaat lapsille. (1)
      Lowa Jonas GTX Jr Musta/Lime 35
      • 04056264504415
      • 6405549903 35
      1
      119.00 EUR
    • Craghoppers Salado Mid Hiking Boots Vihreä EU 48 Mies
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/225387342.jpg?ts=1
      Craghoppers Craghoppers Salado Mid Hiking Boots Vihreä EU 48 Mies Salado Mid Hiking Boots Vihreä EU 48 Mies Salado Mid Hiking Boots Vihreä EU 48 Mies (1)
      Craghoppers Salado Mid Hiking Boots Vihreä EU 48 Mies
      • 05054904445837
      1
      119.89 EUR
    • Sidas 3Feet Winter High L
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/118825681.jpg?ts=1
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/255221316.jpg?ts=1
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/164323625.jpg?ts=1
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/259330995.jpg?ts=1
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/233057396.jpg?ts=1
      Sidas Sidas 3Feet Winter High L 3Feet Winter High L 3Feet Winter High L Kengänpohjalliset korkealla jalkaholvin tuella, talvikäyttöön. (1)
      Sidas 3Feet Winter High L
      • 03661267029882
      1
      45.80 EUR
    • Quick filters (quick_questions):
      • Tarjoukset IMPORTANT
        • true
      • Vedenkestävä DEFAULT
        • kylla_
      • Gore-Tex DEFAULT
        • gore_tex
      • Millet DEFAULT
        • millet
      • Salomon DEFAULT
        • salomon
      • Halti DEFAULT
        • halti
      • Hanwag DEFAULT
        • hanwag
      • Edullisimmat DEFAULT
        • budget
    • Merkki (brand):
      • Lowa (lowa)
      • Columbia (columbia)
      • Salomon (salomon)
      • La Sportiva (la_sportiva)
      • The North Face (the_north_face)
      • Haglöfs (haglo_fs)
      • Viking (viking)
      • Merrell (merrell)
      • 4F (4f)
      • adidas (adidas)
      • Adidas Five Ten (adidas_five_ten)
      • Aigle (aigle)
      • Aku (aku)
      • Alfa (alfa)
      • Alpina (alpina)
      • Altra (altra)
      • Arc'teryx (arc_teryx)
      • Asics (asics)
      • Asolo (asolo)
      • Atlas Snow-shoe (atlas_snow_shoe)
      • Ballop (ballop)
      • Beretta (beretta)
      • Berghaus (berghaus)
      • Big star (big_star)
      • Black Diamond (black_diamond)
      • Blundstone (blundstone)
      • Boreal (boreal)
      • Brandit (brandit)
      • Campagnolo (campagnolo)
      • Campus (campus)
      • CAT (cat)
      • Chevalier (chevalier)
      • Chiruca (chiruca)
      • CMP (cmp)
      • Craghoppers (craghoppers)
      • Crispi (crispi)
      • Crocs (crocs)
      • Dachstein (dachstein)
      • Danner (danner)
      • Dare 2b (dare_2b)
      • Dolomite (dolomite)
      • Dr. Martens (dr_martens)
      • Dynafit (dynafit)
      • Ecco (ecco)
      • Elbrus (elbrus)
      • Endurance (endurance)
      • Exani (exani)
      • Finn Comfort (finn_comfort)
      • Fischer (fischer)
      • Five Ten (five_ten)
      • Gabor (gabor)
      • Ganter (ganter)
      • Garmont (garmont)
      • Geox (geox)
      • Granit (granit)
      • Grisport (grisport)
      • Haix (haix)
      • Halti (halti)
      • Hanwag (hanwag)
      • Helly Hansen (helly_hansen)
      • Hi-tec (hi_tec)
      • Hoka One One (hoka_one_one)
      • Hummel (hummel)
      • Härkila (ha_rkila)
      • Icebug (icebug)
      • Icepeak (icepeak)
      • inov-8 (inov_8)
      • Izas (izas)
      • Jack Wolfskin (jack_wolfskin)
      • Joluvi (joluvi)
      • Kamik (kamik)
      • Kappa (kappa)
      • Kavat (kavat)
      • Kayland (kayland)
      • Keen (keen)
      • Kimberfeel (kimberfeel)
      • Lafuma (lafuma)
      • Luhta (luhta)
      • Lundhags (lundhags)
      • Mackenzie (mackenzie)
      • Magnum (magnum)
      • Mammut (mammut)
      • Meindl (meindl)
      • Millet (millet)
      • Montura (montura)
      • Muck (muck)
      • Nettimyynti.fi (nettimyynti_fi)
      • New Balance (new_balance)
      • Nike (nike)
      • Nortec (nortec)
      • ON (on)
      • On Running (on_running)
      • Oriocx (oriocx)
      • Pajak (pajak)
      • Palladium (palladium)
      • Panama jack (panama_jack)
      • Paredes (paredes)
      • Polyver (polyver)
      • Puma (puma)
      • Rab (rab)
      • Reebok (reebok)
      • Regatta (regatta)
      • Reima (reima)
      • Rieker (rieker)
      • Rossignol (rossignol)
      • Roxy (roxy)
      • Salewa (salewa)
      • Saucony (saucony)
      • Scarpa (scarpa)
      • SCOTT (scott)
      • Sea to Summit (sea_to_summit)
      • Seeland (seeland)
      • Sidas (sidas)
      • SKECHERS (skechers)
      • Skinners (skinners)
      • Sorel (sorel)
      • Tecnica (tecnica)
      • Teva (teva)
      • Timberland (timberland)
      • Trangoworld (trangoworld)
      • Treksta (treksta)
      • Trespass (trespass)
      • Trezeta (trezeta)
      • Tubbs (tubbs)
      • Tubbs Snow Shoes (tubbs_snow_shoes)
      • Ugg (ugg)
      • Uniroyal (uniroyal)
      • Urberg (urberg)
      • Vaude (vaude)
      • Veja (veja)
      • Vibram (vibram)
      • Whistler (whistler)
      • Xero Shoes (xero_shoes)
      • Yaktrax (yaktrax)
      • Zamberlan (zamberlan)
    • Sukupuoli (sukupuoli):
      • Aikuiset (aikuiset)
      • Lapset (lapset)
      • Miehet (miehet)
      • Naiset (naiset)
      • Pojat (pojat)
      • Tytöt (tyto_t)
      • Unisex (unisex)
    • Hinta (price):
      • < 85 € (budget)
      • 85 € - 125 € (price_2)
      • 125 € - 180 € (price_3)
      • ≥ 180 € (price_4)
    • Väri (va_ri):
      • Harmaa (harmaa)
      • Beige (beige)
      • Hopea (hopea)
      • Keltainen (keltainen)
      • Kerma (kerma)
      • Kulta (kulta)
      • Läpinäkyvä (la_pina_kyva_)
      • Moniväri (moniva_ri)
      • Musta (musta)
      • Mustavalkoinen (mustavalkoinen)
      • Oranssi (oranssi)
      • Punainen (punainen)
      • Ruskea (ruskea)
      • Ruskeanharmaa (ruskeanharmaa)
      • Sininen (sininen)
      • Tummanharmaa (tummanharmaa)
      • Turkoosi (turkoosi)
      • Vaaleanpunainen (vaaleanpunainen)
      • Valkoinen (valkoinen)
      • Vihreä (vihrea_)
      • Violetti (violetti)
    • Kengän tyyppi (kenga_n_tyyppi):
      • Kevyet vaelluskengät (kevyet_vaelluskenga_t)
      • Metsästykengät (metsa_stykenga_t)
      • Talvivaelluskengät (talvivaelluskenga_t)
      • Vaellussaappaat (vaellussaappaat)
    • Kengän koko (kenga_n_koko):
      • 15 (15)
      • 19 (19)
      • 20 (20)
      • 21 (21)
      • 22 (22)
      • 23 (23)
      • 23.5 (23_5)
      • 24 (24)
      • 25 (25)
      • 25.5 (25_5)
      • 26 (26)
      • 26.5 (26_5)
      • 27 (27)
      • 28 (28)
      • 28.5 (28_5)
      • 29 (29)
      • 30 (30)
      • 30.5 (30_5)
      • 31 (31)
      • 31.5 (31_5)
      • 32 (32)
      • 33 (33)
      • 33.5 (33_5)
      • 34 (34)
      • 35 (35)
      • 35.5 (35_5)
      • 36 (36)
      • 36 1/3 (36_1_3)
      • 36 2/3 (36_2_3)
      • 36.5 (36_5)
      • 37 (37)
      • 37-39 (37_39)
      • 37 1/3 (37_1_3)
      • 37.5 (37_5)
      • 38 (38)
      • 38 1/3 (38_1_3)
      • 38 2/3 (38_2_3)
      • 38 3/4 (38_3_4)
      • 38.5 (38_5)
      • 39 (39)
      • 39 1/3 (39_1_3)
      • 39 2/3 (39_2_3)
      • 39.5 (39_5)
      • 40 (40)
      • 40 2/3 (40_2_3)
      • 40 3/4 (40_3_4)
      • 40.5 (40_5)
      • 41 (41)
      • 41 1/3 (41_1_3)
      • 41.5 (41_5)
      • 42 (42)
      • 42 2/3 (42_2_3)
      • 42.5 (42_5)
      • 43 (43)
      • 43 1/3 (43_1_3)
      • 43.5 (43_5)
      • 44 (44)
      • 44 2/3 (44_2_3)
      • 44.5 (44_5)
      • 45 (45)
      • 45 1/3 (45_1_3)
      • 45,5 (45_5)
      • 46 (46)
      • 46 1/3 (46_1_3)
      • 46 2/3 (46_2_3)
      • 46 3/4 (46_3_4)
      • 46.5 (46_5)
      • 47 (47)
      • 47 1/3 (47_1_3)
      • 47.5 (47_5)
      • 48 (48)
      • 48 2/3 (48_2_3)
      • 48.5 (48_5)
      • 49 (49)
      • 49 1/3 (49_1_3)
      • 49.5 (49_5)
      • 50 (50)
      • 50 2/3 (50_2_3)
      • 51 (51)
    • Kengän varren tyyppi (kenga_n_varren_tyyppi):
      • Keskipituinen (keskipituinen)
      • Matalavartinen (matalavartinen)
      • Pitkävartinen (pitka_vartinen)
    • Pintamateriaali (pintamateriaali):
      • Keinonahka (keinonahka)
      • Kumi (kumi)
      • Muovi (muovi)
      • Nahka (nahka)
      • Nahka/Kumi (nahka_kumi)
      • Nahka/Synteettinen (nahka_synteettinen)
      • Nupukkinahka (nupukkinahka)
      • Polyesteri (polyesteri)
      • Puuvilla (puuvilla)
      • Synteettinen (synteettinen)
      • Tekstiili (tekstiili)
      • Tekstiili/Keinonahka (tekstiili_keinonahka)
      • Termoplastinen polyuretaani (TPU) (termoplastinen_polyuretaani_tpu_)
      • Verkko (verkko)
    • Vedenkestävä (vedenkesta_va_):
      • Kyllä (kylla_)
    • Malli (group):
      • Adidas Advantage (adidas_advantage)
      • Adidas Terrex Agravic (adidas_terrex_agravic)
      • Haglofs Oxo (haglofs_oxo)
      • Haglofs Ridge (haglofs_ridge)
      • Haglofs Skuta (haglofs_skuta)
      • Hanwag Alaska (hanwag_alaska)
      • Hanwag Alta Bunion (hanwag_alta_bunion)
      • Hanwag Ancash (hanwag_ancash)
      • Hanwag Banks II (hanwag_banks_ii)
      • Hanwag Belorado II (hanwag_belorado_ii)
      • Hanwag Brenner (hanwag_brenner)
      • Hanwag Ferrata (hanwag_ferrata)
      • Hanwag Lhasa (hanwag_lhasa)
      • Hanwag Makra (hanwag_makra)
      • Hanwag Nazcat (hanwag_nazcat)
      • Hanwag Robin (hanwag_robin)
      • Hanwag Sirius (hanwag_sirius)
      • Hanwag Tatra Bunion (hanwag_tatra_bunion)
      • Hanwag Tatra Light (hanwag_tatra_light)
      • Hanwag Tatra Top (hanwag_tatra_top)
      • Hanwag Tatra Wide (hanwag_tatra_wide)
      • Hanwag Waxenstein Bio (hanwag_waxenstein_bio)
      • Hanwag Yukon (hanwag_yukon)
      • Hoka One One Challenger (hoka_one_one_challenger)
      • Hoka One One Speedgoat (hoka_one_one_speedgoat)
      • Icebug Pace3 (icebug_pace3)
      • Inov-8 Roclite (inov_8_roclite)
      • La Sportiva Miura (la_sportiva_miura)
      • Lowa Camino (lowa_camino)
      • Lowa Innox Evo (lowa_innox_evo)
      • Lowa Innox GTX (lowa_innox_gtx)
      • Lowa Lady Light (lowa_lady_light)
      • Lowa Lavena (lowa_lavena)
      • Lowa Mauria (lowa_mauria)
      • Lowa Renegade II (lowa_renegade_ii)
      • Lundhags Bjerg (lundhags_bjerg)
      • Lundhags Jaure II (lundhags_jaure_ii)
      • Lundhags Mira II (lundhags_mira_ii)
      • Lundhags Tjakke (lundhags_tjakke)
      • Lundhags Vandra (lundhags_vandra)
      • Meindl Borneo (meindl_borneo)
      • Meindl Dovre (meindl_dovre)
      • Meindl Guffert (meindl_guffert)
      • Meindl Island (meindl_island)
      • Meindl Kansas (meindl_kansas)
      • Meindl Matrei (meindl_matrei)
      • Meindl Vakuum (meindl_vakuum)
      • Merrell Agility (merrell_agility)
      • Merrell Moab FST 2 (merrell_moab_fst_2)
      • Merrell MQM Flex (merrell_mqm_flex)
      • Merrell Siren Traveller (merrell_siren_traveller)
      • Merrell Vapor Glove (merrell_vapor_glove)
      • Millet Bouthan (millet_bouthan)
      • Millet Friction (millet_friction)
      • Millet Hike Up (millet_hike_up)
      • Millet Super Trident (millet_super_trident)
      • Millet Trident GTX (millet_trident_gtx)
      • Millet Trident Guide (millet_trident_guide)
      • New Balance Fresh Foam (new_balance_fresh_foam)
      • Nike AIR (nike_air)
      • Salomon Outline (salomon_outline)
      • Salomon Quest 4D 3 (salomon_quest_4d_3)
      • Salomon X Ultra Trek (salomon_x_ultra_trek)
      • Salomon XA Pro 3D (salomon_xa_pro_3d)
      • Saucony Peregrine (saucony_peregrine)
      • The north face Hedgehog Fastpack (the_north_face_hedgehog_fastpack)
      • The north face Litewave Fastpack (the_north_face_litewave_fastpack)
      • The north face Storm Strike (the_north_face_storm_strike)
      • Timberland Adventure (timberland_adventure)
      • Timberland Killington (timberland_killington)
      • Timberland Prem Wheat (timberland_prem_wheat)
    • Urheilulaji (urheilulaji):
      • Juoksu (juoksu)
      • Kiipeily (kiipeily)
      • Kuntoilu (kuntoilu)
      • Laskettelu (laskettelu)
      • Painonnosto (painonnosto)
      • Polkujuoksu (polkujuoksu)
      • Pyöräily (pyo_ra_ily)
      • Retkeily/Vaellus (retkeily_vaellus)
      • Squash (squash)
      • Sulkapallo (sulkapallo)
      • Tennis (tennis)
      • Vapaa-aika (vapaa_aika)
      • Vesiurheilu (vesiurheilu)
      • Vuorikiipeily (vuorikiipeily)
    • Pohjan materiaali (kenga_npohjan_materiaali):
      • Kumi (kumi)
      • Muovi (muovi)
      • Polyuretaani (PU) (polyuretaani_pu_)
      • Synteettinen (synteettinen)
      • Vibram (vibram)
    • Kalvon materiaali (kalvon_materiaali):
      • Clima Protect (clima_protect)
      • Gore-Tex (gore_tex)
      • KEEN.dry (keen_dry)
      • Sympatex (sympatex)
    • Vuorin materiaali (vuorin_materiaali):
      • Gore-Tex (gore_tex)
      • Keinonahka (keinonahka)
      • Nahka (nahka)
      • Polyesteri (polyesteri)
      • Synteettinen (synteettinen)
      • Tekstiili (tekstiili)
      • Verkko (verkko)
    • Soveltuu jäärautoihin (soveltuu_ja_a_rautoihin):
      • Ei (ei)
      • Kyllä (kylla_)
    • Jäykkyysluokka (ja_ykkyysluokka):
      • A (a)
      • A/B (a_b)
      • B (b)
      • B/C (b_c)
      • C (c)
      • D (d)
    • Diili (deal):
      • true (true)
    • Tuoteryhmät (siblingcategory):
    • info@vertaa.fi