x
x
x Kaikki kategoriat x Kategoriat MENU
Haet nyt kategoriassa {{$data.getCategoryName() | lowercase}} (poista)
{{ $data.getCategoryName() }}
×
{ "valueFormat": "[[cg.view.page.base.SearchPanelBehavior.cleanSearchText(value.getTerm())]]" } off Etsi tuotteita... Hae tuotteita kategoriassa {{$data.getCategoryName() | lowercase}}... Etsi tuotteita... Hae... Etsi tuotteita...
Kategoriat x Sulje
  • Hae: {{$root.$ui.getPage().getSearchText()}} x
  • Hei {{$parent.getName()}}! Haluatko nähdä myös näitä tuotteita myyvät kaupat lähellä sijaintia {{$data.getCity()}}?
    Käytä sijaintia
    x

    Vaude Vaelluskengät

    ()
    {{$data.getNumberOfReviews()}} kuluttajaa arvioi tuotteita tässä kategoriassa, keskiarvo {{$data.getAverageRating() | rating}}
    0 - 5
    • Vaude UBN Kiruna II STX Mid Kengät Miehet, anthracite UK 10,5 | EU 45 2020 Talvikengät
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/146737136.jpg
      Vaude Vaude UBN Kiruna II STX Mid Kengät Miehet, anthracite UK 10,5 | EU 45 2020 Talvikengät UBN Kiruna II STX Mid Kengät Miehet, anthracite UK 10,5 | EU 45 2020 Talvikengät UBN Kiruna II STX Mid Kengät Miehet, anthracite UK 10,5 | EU 45 2020 Talvikengät Käyttötarkoitus: talvi; Rakenne: Mid Cut; Pintamateriaalin tyyppi: nahka; Pintamateriaali: Terracare leather; Kalvontyyppi: Sympatex; Vuorin tyyppi: tekstiili; Vuori: Primaloft; Pohjan tyyppi: Kumi; Välipohja: Ortholite; Kiinnityssysteemi: kiristysnaru; Erityishuomiot: kantalenkki; Päkiä: irroitettava pohjallinen; Yhdistettävyys jäärautoihin: ei sovellu jäärautoihin; Paino pareittain: 820 g; Kokotiedot: Normaalikokoinen; Leikkaus: Normaali; Lisätietoja: Upper material: 100 % leather, Material... (1)
      Vaude UBN Kiruna II STX Mid Kengät Miehet, anthracite UK 10,5 | EU 45 2020 Talvikengät
      • 04052285936549
      1
      149.95 EUR
    • Vaude UBN Kiruna II STX Mid Kengät Miehet, anthracite UK 10 | EU 44,5 2020 Talvikengät
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/146737136.jpg
      Vaude Vaude UBN Kiruna II STX Mid Kengät Miehet, anthracite UK 10 | EU 44,5 2020 Talvikengät UBN Kiruna II STX Mid Kengät Miehet, anthracite UK 10 | EU 44,5 2020 Talvikengät UBN Kiruna II STX Mid Kengät Miehet, anthracite UK 10 | EU 44,5 2020 Talvikengät Käyttötarkoitus: talvi; Rakenne: Mid Cut; Pintamateriaalin tyyppi: nahka; Pintamateriaali: Terracare leather; Kalvontyyppi: Sympatex; Vuorin tyyppi: tekstiili; Vuori: Primaloft; Pohjan tyyppi: Kumi; Välipohja: Ortholite; Kiinnityssysteemi: kiristysnaru; Erityishuomiot: kantalenkki; Päkiä: irroitettava pohjallinen; Yhdistettävyys jäärautoihin: ei sovellu jäärautoihin; Paino pareittain: 820 g; Kokotiedot: Normaalikokoinen; Leikkaus: Normaali; Lisätietoja: Upper material: 100 % leather, Material... (1)
      Vaude UBN Kiruna II STX Mid Kengät Miehet, anthracite UK 10 | EU 44,5 2020 Talvikengät
      • 04052285936532
      1
      149.95 EUR
    • Vaude Men's UBN Kiruna II Mid STX
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/146737136.jpg
      Vaude Vaude Men's UBN Kiruna II Mid STX Men's UBN Kiruna II Mid STX Men's UBN Kiruna II Mid STX VAUDE Men's UBN Kiruna II Mid STX ovat vuorittomat nilkkurit vapaa-ajan harrastuksiin. Sopii miehille. (1)
      Vaude Men's UBN Kiruna II Mid STX
      • 04052285936495
      1
      174.90 EUR
    • Vaude UBN Kiruna II STX Mid Kengät Miehet, anthracite UK 9,5 | EU 44 2020 Talvikengät
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/146737136.jpg
      Vaude Vaude UBN Kiruna II STX Mid Kengät Miehet, anthracite UK 9,5 | EU 44 2020 Talvikengät UBN Kiruna II STX Mid Kengät Miehet, anthracite UK 9,5 | EU 44 2020 Talvikengät UBN Kiruna II STX Mid Kengät Miehet, anthracite UK 9,5 | EU 44 2020 Talvikengät Käyttötarkoitus: talvi; Rakenne: Mid Cut; Pintamateriaalin tyyppi: nahka; Pintamateriaali: Terracare leather; Kalvontyyppi: Sympatex; Vuorin tyyppi: tekstiili; Vuori: Primaloft; Pohjan tyyppi: Kumi; Välipohja: Ortholite; Kiinnityssysteemi: kiristysnaru; Erityishuomiot: kantalenkki; Päkiä: irroitettava pohjallinen; Yhdistettävyys jäärautoihin: ei sovellu jäärautoihin; Paino pareittain: 820 g; Kokotiedot: Normaalikokoinen; Leikkaus: Normaali; Lisätietoja: Upper material: 100 % leather, Material... (1)
      Vaude UBN Kiruna II STX Mid Kengät Miehet, anthracite UK 9,5 | EU 44 2020 Talvikengät
      • 04052285936525
      1
      149.95 EUR
    • Vaude UBN Kiruna Mid CPX Kengät Lapset, eclipse EU 30 2020 Talvikengät
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/126732474.jpg
      Vaude Vaude UBN Kiruna Mid CPX Kengät Lapset, eclipse EU 30 2020 Talvikengät UBN Kiruna Mid CPX Kengät Lapset, eclipse EU 30 2020 Talvikengät UBN Kiruna Mid CPX Kengät Lapset, eclipse EU 30 2020 Talvikengät Käyttötarkoitus: talvi; Rakenne: Mid Cut; Pintamateriaalin tyyppi: nahka; Pintamateriaali: Hydrophobic, perforated nubuck leather, felt material with 10% recycled content; Vuorin tyyppi: tekstiili; Vuori: Lining of 50% recycled polyester, Primaloft Footwear Warm lining from at least 90% recycled materials; Pohjan tyyppi: Kumi; Pohja: Hikestar Junior outsole made of rubber; Välipohja: EVA; Kiinnityssysteemi: kiristysnaru; Päkiä: irroitettava pohjallinen; Yhdistettävyys jäärautoihin: ei sovellu... (1)
      Vaude UBN Kiruna Mid CPX Kengät Lapset, eclipse EU 30 2020 Talvikengät
      • 04052285574659
      1
      deal
      115.85 EUR
    • Merkki (brand):
      • Lowa (lowa)
      • Columbia (columbia)
      • Salomon (salomon)
      • La Sportiva (la_sportiva)
      • The North Face (the_north_face)
      • Haglöfs (haglo_fs)
      • Viking (viking)
      • Merrell (merrell)
      • adidas (adidas)
      • Aigle (aigle)
      • Aku (aku)
      • Alfa (alfa)
      • Alpina (alpina)
      • Altra (altra)
      • Anar (anar)
      • Arc'teryx (arc_teryx)
      • Asics (asics)
      • Asolo (asolo)
      • Black Diamond (black_diamond)
      • Boreal (boreal)
      • Chiruca (chiruca)
      • CMP (cmp)
      • Craghoppers (craghoppers)
      • Crispi (crispi)
      • Crocs (crocs)
      • Dachstein (dachstein)
      • Danner (danner)
      • Dolomite (dolomite)
      • Dr. Martens (dr_martens)
      • Ecco (ecco)
      • Endurance (endurance)
      • Garmont (garmont)
      • Giro (giro)
      • Graninge (graninge)
      • Grisport (grisport)
      • Halti (halti)
      • Hanwag (hanwag)
      • Helly Hansen (helly_hansen)
      • Hoka One One (hoka_one_one)
      • Härkila (ha_rkila)
      • Icebug (icebug)
      • Icepeak (icepeak)
      • Jack Wolfskin (jack_wolfskin)
      • Kamik (kamik)
      • Keen (keen)
      • Lico (lico)
      • Lundhags (lundhags)
      • Mackenzie (mackenzie)
      • Mammut (mammut)
      • Meindl (meindl)
      • Mephisto (mephisto)
      • Millet (millet)
      • Moon Boot (moon_boot)
      • Muck (muck)
      • New Balance (new_balance)
      • Nike (nike)
      • ON (on)
      • On Running (on_running)
      • Palladium (palladium)
      • Reebok (reebok)
      • Salewa (salewa)
      • Saucony (saucony)
      • Scarpa (scarpa)
      • Scholl (scholl)
      • Sea to Summit (sea_to_summit)
      • Shimano (shimano)
      • SKECHERS (skechers)
      • Sorel (sorel)
      • Tamaris (tamaris)
      • Tenson (tenson)
      • Teva (teva)
      • Timberland (timberland)
      • Treksta (treksta)
      • Trespass (trespass)
      • Ugg (ugg)
      • Unihoc (unihoc)
      • Urberg (urberg)
      • Vaude (vaude)
      • Vibram (vibram)
    • Sukupuoli (sukupuoli):
      • Aikuiset (aikuiset)
      • Lapset (lapset)
      • Miehet (miehet)
      • Naiset (naiset)
      • Pojat (pojat)
      • Tytöt (tyto_t)
      • Unisex (unisex)
    • Hinta (price):
      • < 115 € (budget)
      • 115 € - 155 € (price_2)
      • 155 € - 215 € (price_3)
      • ≥ 215 € (price_4)
    • Väri (va_ri):
      • Harmaa (harmaa)
      • Beige (beige)
      • Keltainen (keltainen)
      • Moniväri (moniva_ri)
      • Musta (musta)
      • Mustavalkoinen (mustavalkoinen)
      • Oranssi (oranssi)
      • Punainen (punainen)
      • Ruskea (ruskea)
      • Ruskeanharmaa (ruskeanharmaa)
      • Sininen (sininen)
      • Turkoosi (turkoosi)
      • Vaaleanpunainen (vaaleanpunainen)
      • Valkoinen (valkoinen)
      • Vihreä (vihrea_)
      • Violetti (violetti)
    • Kengän tyyppi (kenga_n_tyyppi):
      • Kevyet vaelluskengät (kevyet_vaelluskenga_t)
      • Metsästykengät (metsa_stykenga_t)
      • Talvivaelluskengät (talvivaelluskenga_t)
      • Vaellussaappaat (vaellussaappaat)
    • Kengän koko (kenga_n_koko):
      • 20 (20)
      • 20.5 (20_5)
      • 21 (21)
      • 22 (22)
      • 23 (23)
      • 24 (24)
      • 25 (25)
      • 25.5 (25_5)
      • 26 (26)
      • 27 (27)
      • 28 (28)
      • 29 (29)
      • 30 (30)
      • 31 (31)
      • 32 (32)
      • 33 (33)
      • 33-34 (33_34)
      • 33.5 (33_5)
      • 34 (34)
      • 35 (35)
      • 35.5 (35_5)
      • 36 (36)
      • 36 2/3 (36_2_3)
      • 36.5 (36_5)
      • 37 (37)
      • 37 1/3 (37_1_3)
      • 37.5 (37_5)
      • 38 (38)
      • 38 2/3 (38_2_3)
      • 38 3/4 (38_3_4)
      • 38.5 (38_5)
      • 39 (39)
      • 39 1/3 (39_1_3)
      • 39.5 (39_5)
      • 40 (40)
      • 40 2/3 (40_2_3)
      • 40 3/4 (40_3_4)
      • 40.5 (40_5)
      • 41 (41)
      • 41 1/3 (41_1_3)
      • 41.5 (41_5)
      • 42 (42)
      • 42 2/3 (42_2_3)
      • 42.5 (42_5)
      • 43 (43)
      • 43 1/3 (43_1_3)
      • 43.5 (43_5)
      • 44 (44)
      • 44 2/3 (44_2_3)
      • 44.5 (44_5)
      • 45 (45)
      • 45 1/3 (45_1_3)
      • 45.5 (45_5)
      • 46 (46)
      • 46 2/3 (46_2_3)
      • 46.5 (46_5)
      • 47 (47)
      • 47 1/3 (47_1_3)
      • 47.5 (47_5)
      • 48 (48)
      • 49 (49)
      • 49 1/3 (49_1_3)
      • 50 (50)
    • Kengän varren tyyppi (kenga_n_varren_tyyppi):
      • Keskipituinen (keskipituinen)
      • Matalavartinen (matalavartinen)
      • Pitkävartinen (pitka_vartinen)
    • Pintamateriaali (pintamateriaali):
      • Gore-Tex (gore_tex)
      • Keinonahka (keinonahka)
      • Kumi (kumi)
      • Mokkanahka (mokkanahka)
      • Muovi (muovi)
      • Nahka (nahka)
      • Nahka/Kumi (nahka_kumi)
      • Nahka/Synteettinen (nahka_synteettinen)
      • Nupukkinahka (nupukkinahka)
      • Polyamidi (polyamidi)
      • Synteettinen (synteettinen)
      • Tekstiili (tekstiili)
      • Verkko (verkko)
    • Vedenkestävä (vedenkesta_va_):
      • Kyllä (kylla_)
    • Malli (group):
      • Haglofs Observe (haglofs_observe)
      • Haglofs Oxo (haglofs_oxo)
      • Haglofs Ridge (haglofs_ridge)
      • Haglofs Skuta (haglofs_skuta)
      • Haglofs Vertigo (haglofs_vertigo)
      • Halti Ligo (halti_ligo)
      • Halti Mone (halti_mone)
      • Halti Riore (halti_riore)
      • Hanwag Alaska (hanwag_alaska)
      • Hanwag Alta Bunion (hanwag_alta_bunion)
      • Hanwag Ancash (hanwag_ancash)
      • Hanwag Banks II (hanwag_banks_ii)
      • Hanwag Belorado II (hanwag_belorado_ii)
      • Hanwag Brenner (hanwag_brenner)
      • Hanwag Krusa (hanwag_krusa)
      • Hanwag Makra (hanwag_makra)
      • Hanwag Robin (hanwag_robin)
      • Hanwag Tatra Bunion (hanwag_tatra_bunion)
      • Hanwag Tatra Light (hanwag_tatra_light)
      • Hanwag Tatra Top (hanwag_tatra_top)
      • Hanwag Tatra Wide (hanwag_tatra_wide)
      • Hanwag Waxenstein Bio (hanwag_waxenstein_bio)
      • Hoka One One Speedgoat (hoka_one_one_speedgoat)
      • Hoka One One Stinson (hoka_one_one_stinson)
      • Icebug Detour (icebug_detour)
      • Icebug Pace2 (icebug_pace2)
      • Icebug Pace3 (icebug_pace3)
      • Icebug Torne (icebug_torne)
      • Lowa Camino (lowa_camino)
      • Lowa Innox Evo (lowa_innox_evo)
      • Lowa Mauria (lowa_mauria)
      • Lowa Renegade II (lowa_renegade_ii)
      • Lowa Renegade III (lowa_renegade_iii)
      • Lowa Sassa (lowa_sassa)
      • Lundhags Bjerg (lundhags_bjerg)
      • Lundhags Jaure II (lundhags_jaure_ii)
      • Lundhags Mira II (lundhags_mira_ii)
      • Lundhags Tjakke (lundhags_tjakke)
      • Lundhags Vandra (lundhags_vandra)
      • Meindl Borneo (meindl_borneo)
      • Meindl Dovre (meindl_dovre)
      • Meindl Island (meindl_island)
      • Meindl Kansas (meindl_kansas)
      • Meindl Vakuum (meindl_vakuum)
      • Merrell Chameleon 7 (merrell_chameleon_7)
      • Merrell Moab FST 2 (merrell_moab_fst_2)
      • Merrell MQM Flex (merrell_mqm_flex)
      • Merrell Siren Edge (merrell_siren_edge)
      • Merrell Thermo Freeze (merrell_thermo_freeze)
      • Merrell Thermo Shiver (merrell_thermo_shiver)
      • Merrell Trail Glove (merrell_trail_glove)
      • Millet Friction (millet_friction)
      • Millet Hike Up (millet_hike_up)
      • Millet Super Trident (millet_super_trident)
      • Salomon Effect (salomon_effect)
      • Salomon Outline (salomon_outline)
      • Salomon Quest 4D 3 (salomon_quest_4d_3)
      • Salomon Quest Prime (salomon_quest_prime)
      • Salomon X Radiant (salomon_x_radiant)
      • Salomon X Ultra 3 (salomon_x_ultra_3)
      • Salomon X Ultra Trek (salomon_x_ultra_trek)
      • Salomon X-Chase (salomon_x_chase)
      • Salomon XA Elevate (salomon_xa_elevate)
      • Salomon XA Pro 3D (salomon_xa_pro_3d)
      • The north face Hedgehog Fastpack (the_north_face_hedgehog_fastpack)
      • The north face Litewave Fastpack (the_north_face_litewave_fastpack)
    • Urheilulaji (urheilulaji):
      • Juoksu (juoksu)
      • Kiipeily (kiipeily)
      • Kuntoilu (kuntoilu)
      • Laskettelu (laskettelu)
      • Polkujuoksu (polkujuoksu)
      • Retkeily/Vaellus (retkeily_vaellus)
      • Vapaa-aika (vapaa_aika)
      • Vuorikiipeily (vuorikiipeily)
    • Pohjan materiaali (kenga_npohjan_materiaali):
      • Kumi (kumi)
      • Muovi (muovi)
      • Vibram (vibram)
    • Kalvon materiaali (kalvon_materiaali):
      • Climaproof (climaproof)
      • Gore-Tex (gore_tex)
      • KEEN.dry (keen_dry)
      • M-Select Dry (m_select_dry)
      • Texapore (texapore)
    • Vuorin materiaali (vuorin_materiaali):
      • Gore-Tex (gore_tex)
      • Nahka (nahka)
      • Polyesteri (polyesteri)
      • Synteettinen (synteettinen)
      • Tekstiili (tekstiili)
      • Turkis (turkis)
      • Verkko (verkko)
    • Soveltuu jäärautoihin (soveltuu_ja_a_rautoihin):
      • Ei (ei)
      • Kyllä (kylla_)
    • Diili (deal):
      • true (true)
    • Tuoteryhmät (siblingcategory):
    • info@vertaa.fi