Makita Lh1040 1650w 4800 Rpm Pyörös Saha

Paras ostosParas ostos
Miksi suosittelemme tätä?
Arvostelut
Ei vielä arvostelujaToimitusaika
70 / 100Hinta
100 / 100Kuluttajien suosima
90 / 100
Ei aina halvin hinta, mutta paras kokonaispistemäärä.
Lajittele:
 
Paras hinta

Makita Lh1040 1650w 4800 Rpm Pyörös Saha -arvostelut

3,6

Perustuu 4 arvosteluun

5
0
4
2
3
1
2
1
1
0
Lajittele:
M1040F

Aivan huippusaha muuten, mutta liuku tekisi siitä vielä paremman. Sahausleveys jää vajaaksi runkotolppien kanssa

Soiva kampe

Jättää hyvän jäljen, mutta jiiriin sahatessa leveämpää paneelia ei saa sahatuksi läpi, halkaisuvaste aika hepponen. Listoitukseen soiva peli

Harrastelijakone

Kehnosti suunniteltu saha. Suurempia ongelmia aiheuttaa jiirisirkkelipuolen molemmat teräsuojat: -Taaimmainen suojista tulee suojaan sahattavan kappaleen eteen, joten tarkkaa sahausta ei pysty tekemään. Tämä vaikeuttaa suunnattomasti mm. listoittamisessa tarkkoja sahauksia. -Etummainen suoja sen sijaan ottaa hölmösti kiinni jiiriasteikkoon ja kuluttaa ajan saatossa asteikon pois. Ei sinänsä haittaa sirkkelöintiin. Pöytäsirkkelipuolella ei myöskään saa kulmaa terälle. Joka tosin taitaa olla mahdotonta toteuttaa kyseisellä sirkkelimallilla. Harrastelukäyttöön sopiva, mutta jos työkseen tekee timpurin hommia, niin en suosittele tätä konetta. Soveltuu parhaiten lautojen katkaisuun ja halkaisuun jossa mitoilla ei ole niin väliä.

Rauno33

14. joulukuuta 2019

Monipuoliset ominaisuudet

Optimi yhdistelmäsaha, jolla hoituu niin pitkin, kuin poikittainen sahaus. Jiiraus onnistuu myös. Turvallisuus on sahassa myös mietitty loppuun sakka. En suosittele kuitenkaan sahaa henkilölle, joka teloo itsensä jo pelkällä käsisahalla. Säädöt jämäkät ja sahausjälki siistiä. Muutoinkin saha ei ole mikään heiluva ostos-tvn sinnepäin saha.

Watson63

24. toukokuuta 2018

Powered byTrustvoice logo

Hintakehitys

Ladataan hintatietoja...

Tekniset tiedot Makita Lh1040 1650w 4800 Rpm Pyörös Saha

Yleiset ominaisuudet
Sahan tyyppiJiirisaha
Tekniset tiedot
Terän halkaisija260 mm
Johdon pituus (m)2.5 m