logovertaa.FI

Marc Jacobs Honey Eau de Parfum 100 ml

Lajittele:
 
Paras hinta
53,94
93,70

Plussat ja miinukset

asiantuntijoidemme laatimana

Iloinen, aurinkoinen tuoksu hedelmäisellä kukkaisvivahteella
Kevyt, helppokäyttöinen ja turvallinen arkeen
Hyvä kesto raikkaaksi ja kevyeksi tuoksuksi
Saa usein kehuja ja koetaan tyylikkääksi
Tuoksuu tuskin lainkaan oikealta hunajalta nimestä huolimatta
Joillekin liian hedelmäinen ja ei tarpeeksi erikoinen
Avaus voi tuntua terävältä tai liian sitruksiselta

Marc Jacobs Honey on pirteä, raikas ja kevyen makea tuoksu, jossa on paljon hedelmiä ja valkoisia kukkia. Monet käyttäjät kuvaavat sitä aurinkoiseksi, leikkisäksi ja helposti lähestyttäväksi, joten se sopii hyvin jokapäiväiseen käyttöön eri ikäisille. Tuoksua pidetään kevyenä mutta silti selvästi havaittavana, ja sen kesto on yllättävän hyvä näin raikkaaksi kokonaisuudeksi. Samalla moni huomauttaa, että se ei juuri tuoksu oikealta hunajalta, vaikka nimi antaa niin ymmärtää, vaan enemmän persikalta, päärynältä ja appelsiininkukalta. Raskaiden tai hyvin erottuvien tuoksujen ystäville Honey voi siksi tuntua hieman turvalliselta tai tylsältä. Jos kuitenkin etsit raikasta, naisellista yleistuoksua etkä odota puhdasta hunajanuottia, tämä on houkutteleva vaihtoehto.

Marc Jacobs Honey Eau de Parfum 100 ml -arvostelut

4,6

Perustuu 168 arvosteluun

5
130
4
14
3
8
2
7
1
9
Lajittele:
Lovely Smelling Perfume

I really love this perfume, and it was a good price as well.

Tracksuit

23. marraskuuta 2025

Lovely sweet light smelling perfume

This is my favourite perfume as it smells so good on Me I just couldn't resist this Bargain Absolutely Fabulous value for the price that I paid from boots Christmas gifts Lovely package

Veater

30. lokakuuta 2025

Perfect

Both items purchased for presents. Easy to order and arrived at shop following day .

Anonymous

30. lokakuuta 2025

Artificial

The mist of this perfume is really good. In my opinion the fragrance is not. It smells like I have a bottle full of benzoin. It sticks to the back of your throat. I sprayed it to bed last night and felt so drowsy from how heavily artificial the fragrance is. Truly a poor buy for me.

Naomie

15. lokakuuta 2025

Bought for a Christmas present.

This is a favourite for them and it usually sells out at Christmas.

Poohbea1

6. lokakuuta 2025

Powered byTrustvoice logo

Hintakehitys

Ladataan hintatietoja...

Tekniset tiedot Marc Jacobs Honey Eau de Parfum 100 ml

Yleiset ominaisuudet
Kapasiteetti ml100 ml
TuoksuluokkaEau de Parfum
KestoKohtalainen
IhotyyppiKaikki ihotyypit
TilaisuusArkipäivä, Erityinen tilaisuus
SukupuoliNaiset
Paino ja mitat
Paino1 kg
Suunnittelu
VäriLäpinäkyvä