VERTAA.FI

Philips TAH2000 The Ringo langattomat kuulokkeet, valkoinen

Paras ostosParas ostos
Miksi suosittelemme tätä?
Arvostelut
96 / 100Toimitusaika
65 / 100Hinta
100 / 100Kuluttajien suosima
90 / 100
Ei aina halvin hinta, mutta paras kokonaispistemäärä.
Lajittele:
 
Paras hinta

Plussat ja miinukset

asiantuntijoidemme laatimana

200 mAh akku tarjoaa jopa 26 h toistoa, sopii työmatkoille.
40 mm elementit ja 20–20 000 Hz alue antavat täyteläisen äänen arjen käyttöön.
Bluetooth 5.4 ja noin 10 m kantama toimivat luotettavasti normaalissa liikkeessä.
80 g paino ja on-ear-muoto tarjoavat kevyen mukavuuden pidemmissä kuunteluissa.
26 h toisto 200 mAh akusta on niukka usean päivän raskaaseen kuunteluun ilman latausta.
Suljettu on-ear-rakenne voi tuntua lämpimältä ja painavalta tuntien intensiivisessä käytössä.
10 m Bluetooth-kantama rajoittaa käyttöä, jos lähdelaite on kauempana.
Sisäänrakennettua 200 mAh akkua ei voi vaihtaa, vähemmän sopiva vuosien raskaaseen käyttöön.

Philips TAH2000WT/00 The Ringo on langaton on-ear-kuuloke 2000-sarjasta vaaleassa väriversiossa. Malli käyttää Bluetooth 5.4 -yhteyttä, jonka langaton kantama on noin 10 metriä, ja siinä on suljettu akustinen järjestelmä. 40 mm elementit kattavat 20–20 000 Hz taajuusalueen. Integroitu 200 mAh litium‑polymeeriakku tarjoaa jopa 26 tunnin toistoajan ja latautuu USB‑C-liitännän kautta noin 2 tunnissa. Kuuloke painaa noin 80 grammaa ja toimitukseen sisältyy lisäkorvatyynyjä.

Philips TAH2000 The Ringo langattomat kuulokkeet, valkoinen -arvostelut

4,2

Perustuu 11 arvosteluun

5
5
4
4
3
1
2
1
1
0
Lajittele:
Perinteiset, mutta johdottomat

Kevyet ja helppo käyttää. Äänen laatu on hyvä ja riittää hyvin, ellei satu olemaan ihan absoluuttinen hifisti. Hintakin oli enemmän kuin kohdallaan, kun oli tarjouksessa.

Perinteiset, mutta johdottomat

Kevyet ja helppo käyttää. Äänen laatu on hyvä ja riittää hyvin, ellei satu olemaan ihan absoluuttinen hifisti. Hintakin oli enemmän kuin kohdallaan, kun oli tarjouksessa. Näitä tuliostettua heti kahdet, kun oli useampi tarvitsija. Värikin oli näissä kohdillaan.

retro and reliable

These are a really good option for all the family. My kids and I have all been using them and I can relax knowing that at the price point I'm not expecting them to last forever but so far so good. We've never had any connectivity issues and after a few weeks of using them haven't had to charge them yet either. The retro/nostalgia look is waster on them but they fit us all comfortably and the sound quality is pretty good. Bit of a no brainer really.

MRreview10

30. tammikuuta 2026

Great headphones

Been using these headphones for a while now. They are really good, Great batteryGreat sound qualityGood for callsBluetooth is greatVery lightWould recomend

Maestro1

28. tammikuuta 2026

Disappointed

I didn’t like the Philips The Ringo headphones. The design feels outdated, the ear cushions feel cheap and low-quality, and the sound is just okay. The only positive is the battery life, which lasts decently. Overall, I expected better comfort, quality, and a more modern design.

Srxazz1

21. tammikuuta 2026

Powered byTrustvoice logo

Hintakehitys

Ladataan hintatietoja...

Tekniset tiedot Philips TAH2000 The Ringo langattomat kuulokkeet, valkoinen

Tekniset tiedot
LiitettävyysLangaton
Suositeltava käyttöArki, Tabletti/Älypuhelin, PC/notebook
Yleiset ominaisuudet
Kuulokkeiden ominaisuudetMikrofoni, Bluetooth, Äänenvoimakkuuden säätö, Ladattava
Kuulokeliitännän tyyppiUSB-C
Suunnittelu
KorvakytkentäOn-ear
Kuulokesangan tyyppiPäälakipanta
VäriVaaleanpunainen, Musta, Valkoinen
Akku
Akun käyttöaika26 h
Ikäraja
IkäryhmäAikuiset