x
x
x Kaikki kategoriat x Kategoriat MENU
Haet nyt kategoriassa {{$data.getCategoryName() | lowercase}} (poista)
{{ $data.getCategoryName() }}
×
{ "valueFormat": "[[cg.view.page.base.SearchPanelBehavior.cleanSearchText(value.getTerm())]]" } off Etsi tuotteita... Hae tuotteita kategoriassa {{$data.getCategoryName() | lowercase}}... Etsi tuotteita... Hae... Etsi tuotteita...
Kategoriat x Sulje
  • Hae: {{$root.$ui.getPage().getSearchText()}} x
  • Hei {{$parent.getName()}}! Haluatko nähdä myös näitä tuotteita myyvät kaupat lähellä sijaintia {{$data.getCity()}}?
    Käytä sijaintia
    x

    Arabia lautaset

    ()
    {{$data.getNumberOfReviews()}} kuluttajaa arvioi tuotteita tässä kategoriassa, keskiarvo {{$data.getAverageRating() | rating}}

    osta Arabia Lautaset

    • Arabia lautaset

      Katso laaja valikoima Arabia-lautasia sivuillamme ja löydä itsellesi laadukkaat lautaset parhaaseen hintaan. Arabia on maailmalla arvostettu suomalainen yritys, joka on erikoistunut posliinisiin astiasarjoihin. Arabia tunnetaan laadukkaista ja tunnistettavista desing-tuotteistaan, jotka ovat takuuvarmasti hintansa arvoisia, kestäviä ja laadukkaita tuotteita. Arabialla on lukuisia eri astiasarjoja, joiden joukkoon kuuluu monenlaisia klassikkokuoseja ja vähän uudempia desing-kuvioita. Arabian suosituimpia astiasarjoja ovat Muumi, Runo, Paratiisi, Kastehelmi ja KoKo. Arabia-astiat ovat erinomainen lahja esimerkiksi ylioppilaalle, yritysvieraalle ja uuteen kotiin muuttaneelle. Arabia-astioiden kaunis, herkkä ja ajaton muotoilu miellyttää katsojaa aina uudelleen ja ne sopivat kotiin kuin kotiin. Vertaa Arabia-lautasia sivuillamme ja hanki omasi nopeasti verkosta jo tänään!

    0 - 24
    • Arabia 24h Lautanen 26 cm valkoinen
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/141963844.jpg
      Arabia Arabia 24h Lautanen 26 cm valkoinen 24h Lautanen 26 cm valkoinen 24h Lautanen 26 cm valkoinen 24h Lautanen 26 cm valkoinen tuotemerkiltä Arabia (19)
      Arabia 24h Lautanen 26 cm valkoinen
      • 06411800052740
      6
      good_buy
      deal
      12.00 EUR
    • Arabia Paratiisi Kulho 17 cm
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/141958095.jpg
      Arabia Arabia Paratiisi Kulho 17 cm Paratiisi Kulho 17 cm Paratiisi Kulho 17 cm Paratiisi Syvä Lautanen - Arabia - Multi Syvät lautaset i Posliini - Arabia (16)
      Arabia Paratiisi Kulho 17 cm
      • 06411800089425
      5
      good_buy
      25.00 EUR
    • Arabia KoKo Lautanen 23 cm valkoinen
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/141968861.jpg
      Arabia Arabia KoKo Lautanen 23 cm valkoinen KoKo Lautanen 23 cm valkoinen KoKo Lautanen 23 cm valkoinen KoKo Lautanen 23 cm valkoinen tuotemerkiltä Arabia (11)
      Arabia KoKo Lautanen 23 cm valkoinen
      • 06411800120029
      3
      good_buy
      17.90 EUR
    • Arabia 24h Lautanen 20 cm, Valkoinen
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/141958340.jpg
      Arabia Arabia 24h Lautanen 20 cm, Valkoinen 24h Lautanen 20 cm, Valkoinen 24h Lautanen 20 cm, Valkoinen 24h Lautanen 20 cm, Valkoinen tuotemerkiltä Arabia (5)
      Arabia 24h Lautanen 20 cm, Valkoinen
      • 06411800052757
      5
      15.00 EUR
    • Arabia Arctica Lautanen 26 cm
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/141968376.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/142985527.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/122468735.jpg
      Arabia Arabia Arctica Lautanen 26 cm Arctica Lautanen 26 cm Arctica Lautanen 26 cm Arabian Arctica sarjan lautanen. Arctica sarjan tuotteet on suunnitellut Inkeri Leivo. Sarja on tyylikäs ja ajaton klassikko, joka sopii täydellisesti minkä tahansa tyyppiseen kattaukseen. Osta Ruokalautaset ja muita Lautaset @ Royal Design. (6)
      Arabia Arctica Lautanen 26 cm
      • 06411800107594
      4
      deal
      12.00 EUR
    • Arabia Tuokio Lautanen 20 cm koboltti
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/141958690.jpg
      Arabia Arabia Tuokio Lautanen 20 cm koboltti Tuokio Lautanen 20 cm koboltti Tuokio Lautanen 20 cm koboltti Konepesunkestävä Mikronkestävä Uunikestävä 250° C:een asti Voidaan pakastaa 24h Tuokio Lautanen 20cm, Koboltinsininen - Arabia - Sininen Ruokalautaset i Posliini - Arabia (8)
      Arabia Tuokio Lautanen 20 cm koboltti
      • 06411800083805
      3
      deal
      12.00 EUR
    • Arabia Paratiisi Matala Lautanen 26 Cm - Ruokalautaset Posliini Multi - 1005586
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/142994473.jpg
      Arabia Arabia Paratiisi Matala Lautanen 26 Cm - Ruokalautaset Posliini Multi - 1005586 Paratiisi Matala Lautanen 26 Cm - Ruokalautaset Posliini Multi - 1005586 Paratiisi Matala Lautanen 26 Cm - Ruokalautaset Posliini Multi - 1005586 Paratiisi Matala Lautanen 26 cm - Arabia - Multi Ruokalautaset i Posliini - Arabia (7)
      Arabia Paratiisi Matala Lautanen 26 Cm - Ruokalautaset Posliini Multi - 1005586
      • 06411800089401
      3
      23.99 EUR
    • Arabia Muumi Kulho 15 cm, Muumimamma Aprikoosi
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/141958833.jpg
      Arabia Arabia Muumi Kulho 15 cm, Muumimamma Aprikoosi Muumi Kulho 15 cm, Muumimamma Aprikoosi Muumi Kulho 15 cm, Muumimamma Aprikoosi Muumi Kulho 15 cm, Muumimamma Aprikoosi tuotemerkiltä Arabia (4)
      Arabia Muumi Kulho 15 cm, Muumimamma Aprikoosi
      • 06411800188913
      4
      deal
      22.10 EUR
    • Arabia Paratiisi Lautanen kahvikupille 14 cm
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/141963516.jpg
      Arabia Arabia Paratiisi Lautanen kahvikupille 14 cm Paratiisi Lautanen kahvikupille 14 cm Paratiisi Lautanen kahvikupille 14 cm Paratiisi Asetti 140 mm - Arabia - Multi Aluslautaset i - Arabia (6)
      Arabia Paratiisi Lautanen kahvikupille 14 cm
      • 06411800089456
      3
      11.00 EUR
    • Arabia 24h Tallrik djup 16 cm vit
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/141970528.jpg
      Arabia Arabia 24h Tallrik djup 16 cm vit 24h Tallrik djup 16 cm vit 24h Tallrik djup 16 cm vit (9)
      Arabia 24h Tallrik djup 16 cm vit
      • 06411800052764
      2
      16.90 EUR
    • Arabia Arctica Lautanen 23cm
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/113379291.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/122468732.jpg
      Arabia Arabia Arctica Lautanen 23cm Arctica Lautanen 23cm Arctica Lautanen 23cm Arctica Lautanen, 23 cm - Arabia - Valkoinen Ruokalautaset i Posliini - Arabia (9)
      Arabia Arctica Lautanen 23cm
      • 06411800107600
      2
      deal
      14.00 EUR
    • Arabia Muumi lautanen 19 cm Tiuhti ja Viuhti punainen rubiini
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/142270176.jpg
      Arabia Arabia Muumi lautanen 19 cm Tiuhti ja Viuhti punainen rubiini Muumi lautanen 19 cm Tiuhti ja Viuhti punainen rubiini Muumi lautanen 19 cm Tiuhti ja Viuhti punainen rubiini Arabian hauskat ja leikkisät muumituotteet ilahduttavat niin isoja kuin pieniäkin muumifaneja. Tove Slotte-Elevantin suunnittelema sarja on täynnä upeita kuvia muumien maailmasta. Kuvitus perustuu Tove Janssonin alkuperäisiin teoksiin. Tämän lautasen kuviona on Tiuhti ja Viuhti. Nämä kaksi erottamatonta kaverusta ovat kehittäneet yhdessä oman kielen, joka kuulostaa "suurinpiirteinti tältäti, jos ymmärrätti". Upea keräilylautanen, joka näyttää hienolta muiden lautasten joukossa. Muumi Lautanen... (3)
      Arabia Muumi lautanen 19 cm Tiuhti ja Viuhti punainen rubiini
      • 06411801004601
      4
      deal
      22.50 EUR
    • Arabia Paratiisi Matala Lautanen 21 Cm - Ruokalautaset Posliini Multi - 1005588
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/141969248.jpg
      Arabia Arabia Paratiisi Matala Lautanen 21 Cm - Ruokalautaset Posliini Multi - 1005588 Paratiisi Matala Lautanen 21 Cm - Ruokalautaset Posliini Multi - 1005588 Paratiisi Matala Lautanen 21 Cm - Ruokalautaset Posliini Multi - 1005588 Paratiisi Matala Lautanen 21 cm - Arabia - Multi Ruokalautaset i Posliini - Arabia (4)
      Arabia Paratiisi Matala Lautanen 21 Cm - Ruokalautaset Posliini Multi - 1005588
      • 06411800089418
      3
      19.00 EUR
    • Arabia KoKo Syvä lautanen 24 cm valkoinen
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/141966291.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/113383490.jpg
      Arabia Arabia KoKo Syvä lautanen 24 cm valkoinen KoKo Syvä lautanen 24 cm valkoinen KoKo Syvä lautanen 24 cm valkoinen (6)
      Arabia KoKo Syvä lautanen 24 cm valkoinen
      • 06411800120036
      2
      21.90 EUR
    • Arabia Lumi Lautanen 18 cm
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/143007973.jpg
      Arabia Arabia Lumi Lautanen 18 cm Lumi Lautanen 18 cm Lumi Lautanen 18 cm (9)
      Arabia Lumi Lautanen 18 cm
      • 06411800070669
      1
      24.94 EUR
    • Arabia Paratiisi-lautanen, soikea, 25 cm
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/155264237.jpg
      Arabia Arabia Paratiisi-lautanen, soikea, 25 cm Paratiisi-lautanen, soikea, 25 cm Paratiisi-lautanen, soikea, 25 cm (6)
      Arabia Paratiisi-lautanen, soikea, 25 cm
      • 06411800089593
      2
      44.90 EUR
    • Arabia Esteri lautanen 24 cm
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/150527792.jpg
      Arabia Arabia Esteri lautanen 24 cm Esteri lautanen 24 cm Esteri lautanen 24 cm (6)
      Arabia Esteri lautanen 24 cm
      • 06411801005752
      2
      23.90 EUR
    • Arabia Muumi Kulho 15 cm, Nuuskamuikkunen Vihreä
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/142269864.jpg
      Arabia Arabia Muumi Kulho 15 cm, Nuuskamuikkunen Vihreä Muumi Kulho 15 cm, Nuuskamuikkunen Vihreä Muumi Kulho 15 cm, Nuuskamuikkunen Vihreä Muumi Kulho 15 cm, Nuuskamuikkunen Vihreä tuotemerkiltä Arabia (2)
      Arabia Muumi Kulho 15 cm, Nuuskamuikkunen Vihreä
      • 06411801000979
      4
      23.00 EUR
    • Arabia 24 h -lautanen syvä, valkoinen, 18 cm
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/141961846.jpg
      Arabia Arabia 24 h -lautanen syvä, valkoinen, 18 cm 24 h -lautanen syvä, valkoinen, 18 cm 24 h -lautanen syvä, valkoinen, 18 cm (6)
      Arabia 24 h -lautanen syvä, valkoinen, 18 cm
      • 06411800053082
      1
      20.50 EUR
    • Arabia Arctica Syvä lautanen 21 cm
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/141968177.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/122468733.jpg
      Arabia Arabia Arctica Syvä lautanen 21 cm Arctica Syvä lautanen 21 cm Arctica Syvä lautanen 21 cm 24h-sarjan syvä lautanen Arabialta. Yksinkertaisen tyylikäs lautanen, joka sopii kaikenlaisiin tilanteisiin. Kestää astianpesukoneen ja mikroaaltouunin. Uuninkestävä 250 asteeseen. Kestää pakastamisen Arctica Syvä Lautanen - Arabia - Valkoinen Syvät lautaset i Posliini - Arabia (4)
      Arabia Arctica Syvä lautanen 21 cm
      • 06411800107617
      2
      deal
      14.00 EUR
    • Arabia Paratiisi Lautanen Teekuppiin 16,5 cm
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/141968610.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/96879820.jpg
      Arabia Arabia Paratiisi Lautanen Teekuppiin 16,5 cm Paratiisi Lautanen Teekuppiin 16,5 cm Paratiisi Lautanen Teekuppiin 16,5 cm (4)
      Arabia Paratiisi Lautanen Teekuppiin 16,5 cm
      • 06411800089487
      2
      19.90 EUR
    • Arabia Lumi Lautanen syvä 21 cm
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/143012515.jpg
      Arabia Arabia Lumi Lautanen syvä 21 cm Lumi Lautanen syvä 21 cm Lumi Lautanen syvä 21 cm (5)
      Arabia Lumi Lautanen syvä 21 cm
      • 06411800070645
      1
      33.94 EUR
    • Arabia Huvila Lautanen 19 cm
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/142277074.jpg
      Arabia Arabia Huvila Lautanen 19 cm Huvila Lautanen 19 cm Huvila Lautanen 19 cm Huvila Lautanen 19 cm tuotemerkiltä Arabia (2)
      Arabia Huvila Lautanen 19 cm
      • 06411801006308
      3
      17.90 EUR
    • Arabia Tuokio Syvä lautanen 18 cm
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/141959998.jpg
      • https://pc.vertaa.fi/500x500/150545691.jpg
      Arabia Arabia Tuokio Syvä lautanen 18 cm Tuokio Syvä lautanen 18 cm Tuokio Syvä lautanen 18 cm 24h Tuokio Kulho 18 cm, Koboltinsininen - Arabia - Sininen Tarjoiluvadit i Posliini - Arabia (2)
      Arabia Tuokio Syvä lautanen 18 cm
      • 06411800184656
      3
      deal
      13.00 EUR
    2 5
    • Quick filters (quick_questions):
      • Diilit IMPORTANT
        • true
      • Iittala DEFAULT
        • iittala
      • Arabia DEFAULT
        • arabia
      • Marimekko DEFAULT
        • marimekko
    • Merkki (brand):
      • Iittala (iittala)
      • Arabia (arabia)
      • Marimekko (marimekko)
      • Villeroy & Boch (villeroy_boch)
      • Aida (aida)
      • Alessi (alessi)
      • Barbo Toys (barbo_toys)
      • Beliani (beliani)
      • Bitz (bitz)
      • Bloomingville (bloomingville)
      • Bodum (bodum)
      • Broste Copenhagen (broste_copenhagen)
      • By On (by_on)
      • Coolstuff (coolstuff)
      • Design House Stockholm (design_house_stockholm)
      • Design Letters (design_letters)
      • ERNST (ernst)
      • Eva Solo (eva_solo)
      • Exxent (exxent)
      • Georg Jensen (georg_jensen)
      • Gerbera (gerbera)
      • HK Living (hk_living)
      • House Doctor (house_doctor)
      • Höganäs keramik (ho_gana_s_keramik)
      • Kosta Boda (kosta_boda)
      • Kupilka (kupilka)
      • Kähler (ka_hler)
      • Le Creuset (le_creuset)
      • Lene Bjerre (lene_bjerre)
      • Lexington (lexington)
      • Lind DNA (lind_dna)
      • Lyngby Glas (lyngby_glas)
      • Manuell mappning (manuell_mappning)
      • Menu (menu)
      • Muubs (muubs)
      • Muurla (muurla)
      • Nachtmann (nachtmann)
      • Newwave (newwave)
      • Noble Collection (noble_collection)
      • Orrefors (orrefors)
      • Pillivuyt (pillivuyt)
      • Placematix (placematix)
      • PotteryJo (potteryjo)
      • Rosendahl (rosendahl)
      • Rosenthal (rosenthal)
      • Royal Copenhagen (royal_copenhagen)
      • Royal Doulton (royal_doulton)
      • Rörstrand (ro_rstrand)
      • Sagaform (sagaform)
      • Sea to Summit (sea_to_summit)
      • Serax (serax)
      • Skip Hop (skip_hop)
      • Society of Lifestyle (society_of_lifestyle)
      • Spode (spode)
      • Stelton (stelton)
      • Tassen (tassen)
      • Thomas (thomas)
      • Twistshake (twistshake)
      • Villa Collection (villa_collection)
      • Vitility (vitility)
      • Wedgwood (wedgwood)
      • WMF (wmf)
      • Xantia (xantia)
    • Sarja (group):
      • Arabia 24h (arabia_24h)
      • Arabia Arctica (arabia_arctica)
      • Arabia Esteri (arabia_esteri)
      • Arabia Huvila (arabia_huvila)
      • Arabia KoKo (arabia_koko)
      • Arabia Lumi (arabia_lumi)
      • Arabia Mainio (arabia_mainio)
      • Arabia Muumi (arabia_muumi)
      • Arabia Paratiisi (arabia_paratiisi)
      • Arabia Pastoraali (arabia_pastoraali)
      • Arabia Tuokio (arabia_tuokio)
      • Iittala Aino Aalto (iittala_aino_aalto)
      • Iittala Kastehelmi (iittala_kastehelmi)
      • Iittala Origo (iittala_origo)
      • Iittala Raami (iittala_raami)
      • Iittala Taika (iittala_taika)
      • Iittala Teema (iittala_teema)
      • Iittala Ultima Thule (iittala_ultima_thule)
      • Marimekko Räsymatto (marimekko_ra_symatto)
      • Marimekko Siirtolapuutarha (marimekko_siirtolapuutarha)
      • Marimekko Unikko (marimekko_unikko)
      • Muurla Muumi (muurla_muumi)
      • Villeroy & Boch NewWave (villeroy_boch_newwave)
    • Hinta (price):
      • < 17 € (budget)
      • 17 € - 22 € (price_2)
      • 22 € - 28 € (price_3)
      • ≥ 28 € (price_4)
    • Lautasen syvyys (lautasen_syvyys_malli):
      • Matala lautanen (matala_lautanen)
      • Syvä lautanen (syva_lautanen)
    • Halkaisija (cm) (halkaisija_cm_):
      • < 20 cm (halkaisija_cm__1)
      • 20 cm - 23 cm (halkaisija_cm__2)
      • 23 cm - 27 cm (halkaisija_cm__3)
      • ≥ 27 cm (halkaisija_cm__4)
    • Materiaali (materiaali):
      • Posliini (posliini)
      • Puu (puu)
      • Lasi (lasi)
      • Muovi (muovi)
    • Lautasen tyyppi (lautasen_tyyppi):
      • Ruokalautanen (ruokalautanen)
      • Leipälautanen (leipa_lautanen)
      • Pastalautanen (pastalautanen)
      • Jälkiruokalautanen (ja_lkiruokalautanen)
      • Pizzalautanen (pizzalautanen)
      • Aluslautanen (aluslautanen)
    • Muoto (muoto):
      • Pyöreä (pyo_rea_)
      • Neliö (nelio_)
      • Kolmio (kolmio)
      • Ovaali (ovaali)
      • Suorakulmio (suorakulmio)
    • Diili (deal):
      • true (true)
    • Tuoteryhmät (siblingcategory):
    • info@vertaa.fi